Bauhaus tarzında şık ve fonksiyonel mobilyalar

Bauhaus tarzı mobilya sandalye çelik rattan

 Bauhaus stilini daha iyi tanıyın

Tasarım mobilyaları alanında gerçek bir klasiktir: Bauhaus tasarım mobilyaları zamansızdır ve neredeyse 100 yıldır neredeyse tüm iç tasarım stilleriyle birleştirilebilir. Şık ve aynı zamanda işlevsel tasarım parçalarının yüzyıllardan beri ayakta kaldığı ve günümüzün her zamanki gibi popüler olduğu bu zengin çeşitliliğin sayesinde.

1914 yılında Weimar'da Bauhaus tarzına ilham veren yaratıcı düşünce, modern tasarım fikirleri açısından zamanının bir adım ötesindeki Alman mimar Walter Gropius'a aitti. Bugün bile modern mimarinin kurucu ortağı olarak kabul edilir. 1919'da Weimar'da Staatliche Bauhaus'u kurdu. Gelecek için kursu belirleyen bir sanat okulu. 1925'te sanat okulu Weimar'dan Dessau'ya taşındı. Bu sayfada daha tarihi geçmişleri bulabilirsiniz.

 Bauhaus tarzı oturma sandalyeleri yemek masası
Onların orijinal düğün 1919 den 1933 kadar çağ idi, 20. yüzyıl cezası arasında bir köprü olarak kabul edilir tasarım, gördü ve sanat hep gerçek canlanma olmuştur uygulanmış ve mimarisi ve modern grafik tasarım sadece beri, ama her şeyden sahiptir Mobilya sektörünü de güçlü bir şekilde etkiledi. Bauhaus tarzı mobilyalar aynı zamanda modern ve işlevseldir ve bu nedenle bugünün yaratıcı zihinleri için her zaman bir ilham kaynağıdır.

 Şıkca pahalı olmak zorunda değil

 Mobilya ucuz değildir. Şık bir tasarıma değer verirseniz, bunun için genellikle iyi bir miktar ödemeniz gerekir. Buna karşılık, ucuz mobilya genellikle gerçek çekiciliği özlüyor. Artık ucuz veya şık olmak zorunda değil. Eğer biraz para harcamak istiyorsanız ve tamir etmek istiyorsanız, Bauhaus tasarımından esinlenerek sözde Hartz IV mobilyalarını üretebilirsiniz. Hartz IV mobilya, küçük bir manuel beceri ve birkaç basit adım ile tamamlanabilir şık tasarım fikirleri markası kendinden üretilmiştir. Rustik rahat Bauhaus tasarımında görsel olarak çok şey yaparlar ve yine de bütçeyi ayırırlar.

sipariş bauhaus tarzı tasarım

İşte, Le Van Bo ile gelen ilginç bir röportaj. Gelir sıkışık olduğunda ne kadar şık ve şık mobilyaların olabileceğini biliyor, çünkü Berlinli başarılı mimar ve tasarımcı bir zamanlar Hartz IV alıcısıydı. Volkshochschule'deki (VHS) Hartz IV mobilya tasarımını tasarladı. Eğer ustayı henüz keşfetmediyseniz, onu orada yapabilirsiniz. VHS şimdi Hartz IV mobilya serisinin yapımının öğretildiği özel kurslar sunuyor. Konsept, yüksek kaliteli iç tasarım zevkinin gerekli bütçe nedeniyle başarısızlığa uğramadığını ve bugün herkesin küçük bir işçilik ve yaratıcı fikirler ile kendilerini şık bir şekilde karşılayabildiğini göstermektedir. Bauhaus tasarımcıları ve mobilya üreticilerinin, günümüz toplumunun her katmanına ulaşabilecekleri modern ve şık tasarımlar yapma misyonunu gerçekleştiren sloganı, "Form takip işlevi" dir.

Bauhaus tarzı mobilya sandalye ofis oturma odası Bauhaus stili yine mobilya pazarını fethetti

 Mobilya stilleri denizde kum gibi, ama çok yakından bakarsanız, neredeyse her yerde Bauhaus'un bir dokunuşu buradan yanıp söner. Stil ve pratikliği ideal bir şekilde birleştiren fonksiyonel tasarım mobilyalarını tasarlama düşüncesiyle, Bauhaus stilinin geliştiricileri ve düşünürleri geniş bir alıcı yelpazesine hitap ediyordu. Şaşılacak bir şey yok ki, çok geçmeden seri üretime geçti. Bugün, resim bir kez daha değişti. Her ne kadar Bauhaus, biçim ve işlevselliği ile etkileşen düşük maliyetli tasarım mobilyalarına sahip olsa da, kitlesel üretilen ürünler, haklı olarak tasarımcı mobilya olarak adlandırılan gerçek koleksiyoncuların eşyaları haline gelmiştir. Bir şeylerin peşinde olan her tasarımcı mobilya perakendecisi bir veya iki parçaya sahip olacak ve gerçek Bauhaus hayranları bugün çok sayıda mağazada aradıklarını bulacaklar. Tabii ki, zaman zaman da gerçek bir pazarlık.

Bauhaus tarzı ofis koltuğu beyaz eames

Sağlam ve iyi hazırlanmış Bauhaus tarzı masa ve sandalyeler, aynı zamanda düzenli tekliflerin ve indirimlerin bulunduğu diğer yerlerin yanı sıra the-designlover.com'dan satın alınabilir. Gerçek bir klasik tasarım, neredeyse her tarzda mobilya stiline uyum sağlayan boru şeklindeki çelik sandalye. Modern ve iyi döşenmiş ofisler ile tıbbi uygulamaların yanı sıra etkinlik odalarında da bulunabilir. Güzel bir kombinasyon, örneğin, Marcel Breuer tarafından ofis sandalyeleri ile Charles Eames'in masa tablaları, aynı zamanda özel yemek odasında da konsol sandalyeler.

  Bauhaus tarzı sandalyeler mobilya

Böylelikle Bauhaus stili, hiç olmazsa ikinci olan bir çok fasiyeyi yaymaya devam ediyor. Basit şekiller, hâlâ zamansız çekiciliği yayan modern bir görünüm yaratır ve bu yüzden asla modası geçmez. Bir Bauhaus parçası almaya karar veren herkes eve gerçek bir klasik getirecek, bu sadece nesiller boyu sürecek kadar sağlam değil, yarının tasarım fikirleriyle zahmetsizce rekabet edebilir. hile, beyaz, siyah ve gri ince tezat ile birleştirilir daire, kare ve üçgen olarak, kırmızı, sarı ve mavi birincil renklerin gibi basit geometrik şekillere azaltmaktır. Malzeme temeli, bugün üretilmesi çok ucuz olan ve üreticilerin küçük bir bütçe için gerçek tasarım mobilya sunmalarına izin veren çelik boru.

Bauhaus tarzı sandalye koltuk modern tasarım