Entegre ev aydınlatması – oda aydınlatması kurun

entegre ev aydınlatma mutfak beyaz mobilyalar

Evde entegre aydınlatma - Odanızı doğru şekilde kurun

Odanızdaki ışık ihtiyacını doğru olarak değerlendirmeyi öğrenmek ister misiniz? Armatürün doğru yüksekliğini belirlemek ve kalan önemli aydınlatma kuralını anlamak ister misiniz? Bu makalede, size bu konuda değerli yardım sunması amaçlanmıştır.

 Doğru ışık seçimi yapıldığında evlerimiz çiçek gibi çiçek açıyor. Bu başarı, yerleşik aydınlatma ile özellikle iyi bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu tür lambalar, parlak bir odayı diğer herhangi bir fikstürden daha iyi tasarlamanıza yardımcı olur. Bu açıkça bizim görüşümüz. Bu yüzden bu yazıyı yerleşik ışıklara adadık.

Işık tasarımı hem bir bilim hem de bir sanattır.

Entegre ev aydınlatma mutfak rafları masa sandalye
Doğru gücü belirleyin!

Oradaki odada kullanılan ışığı bulmak için çok basit bir formül biliyor musunuz? Şimdi size söyleyeceğiz (hala)! Önce aydınlatılacak odanın toplam alanını hesaplayın. O zaman sonucu 15 çarpmalısın. Şimdi odanın aydınlatması için tüm watt var.

Şimdi küçük bir görev: odanız 5 x 6 metre ise, o zaman içindeki alan 30 metrekaredir! Şimdi bunu 15 kez çarpmalı ve yaklaşık 450 watt almalısınız!

Aydınlatmanın şekli

Geniş açılı dahili ışıklar, ortam aydınlatması için en iyi çözümdür. Bazı durumlarda, onlara odaklanmak zorundasınız. Böylece bazı alanları aydınlatırken dar açılardan daha iyi ışık alabilirsiniz.

Işığın doğru şeklini kullanarak etkinliği artırabilirsiniz.

Entegre ev aydınlatma oturma odası yastık masa resmi

Doğru ışık sayısını belirle

Odanız için ihtiyacınız olan watt sayısını zaten hesapladınız mı? Kaç ampulü birleştirmek istersiniz? Kullanılan pamuğu istenilen sayıda lambaya bölün. Sonuç, ampullerin kaç watt değerinde olduğunu gösterir.

LED veya halojen ışık

Her iki çözüm de iyi olabilir, ancak farklı başarılarından haberdar olmaları gerekir. 5 watt LED eşdeğeri 40 watt'lık bir halojen ışıktır. Normalde ambalajın üzerinde bir belirti vardır.

Işıkları odanızda dağıtın

Sadece armatürlerin sayısı ve kapasiteleri değil, aynı zamanda odadaki doğru dağıtım önemlidir. O zaman en iyi etkiye sahipsin.

Tabii bunlar sadece genel kurallar ve eğer oda farklı bir şekle sahipse bazılarınız olmadan yapmalısınız.

Nihayet uyumlu bir atmosfer elde etmeniz önemlidir. Bir lambayı çıkarmanız veya eklemeniz gerektiğini zaten hissedeceksiniz.

Bir metre, ışıklar ve ayrıca bunlar ve tavanın kenarı arasındaki mesafe olmalıdır.

Entegre aydınlatma ev yatak odası yatak duvarDiğer yapıların birleştirilmesi

Tavan arasında yaşamıyorsanız, büyük olasılıkla inşaat riski olmadan ışıklar ekleyemezsiniz. Bu durumda ışıkları orada birleştirmek için bir asma konstrüksiyon kurmalısınız. Bu tür bir çözüm aşağıdaki odada görülebilir.

Işığın gücünü düzenler

Işık yoğunluğunun düzenlenmesi için modern katkıları kullanın. Böylece gereksiz enerjiyi boşa harcamaz ve aynı zamanda ruh halinin ve vesilenin ışığını ayarlayamazsınız. Sonuç olarak, ampuller daha uzun sürecek.

Işıkları bölgelere göre ayırın
Işıkları açtığınız birkaç istasyon da olabilir. Yani her zaman tüm ışıkları aynı anda açmanız gerekmez.

Resminizi gimbal ışığıyla aydınlatmak istemiyor musunuz?

Entegre ev aydınlatma yerleşik şömine oturma odası

Bir bakış açısı seçin

Bu odada güzel bir odak noktası olacak. En iyi etkiyi elde edene kadar ışığı deneyebilirsiniz. Kardan lambaları gerekli esnekliğe sahiptir, çünkü bükülebilir, bükülebilir ve bükülebilirler.

Aynı tür ışıklar da belirli dolaşım alanları için çok uygundur. Yükleme sırasında sandalyeye oturabilirsiniz. Böylece en uygun şelaleye ulaşırsanız görebilirsiniz. Omuzunuz ve kafanız ışık ışınlarını engellememelidir.

Banyoda aydınlatmayı gerçekten etkili hale getirmek çok zor bir iş olabilir

Ev lavabosu banyosunda entegre aydınlatma

Banyodaki ışıkları karıştırın

Genellikle farklı tipteki ışıklarla en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Oda ışıkları, hijyenik alanlarda en iyi şekilde çalışır. Pencereye yakın iki güçlü ışık takılmalıdır. İkisinin temas alanları mutlaka örtüşmelidir.

Neme dayanıklı banyo lambalarına ihtiyacınız var. Yani banyoda hoş olmayan kazalardan kaçınacaksınız.

Nemli alanlar için tasarlanan dış alandaki ışıkları kullanın

Evde dış mekan aydınlatması minimalist

Çünkü verandalarda ve teraslarda zaten ıslak olabilir. Çünkü bunlar yağmura, karlara ve siste maruz kalabilir ve daha sonra güvenliğinize ihtiyaç duyarsınız.

Evini daha parlak yapmak ister misin? Dairenin ışıkla dolmasını ister misiniz? Ardından ışıkların planlamasını gerçekten ciddiye alırsınız. Yapıcı bir şekilde düşünün ve piyasadaki en son haberleri öğrenin.

Size çok eğlenmenizi dileriz!

 Ev ofisinde entegre aydınlatmaEntegre ev aydınlatma ofis ev ofis deri

Banyoda karanlık ortam

Entegre ev aydınlatma gömme tavan banyosuRustik mutfak - ahşap mobilyalar, kombine asılı lambalar ve tavan aydınlatması  Entegre ev aydınlatma mutfak ahşap rustik