Yemek masası lambaları gerçekten sahneye koydu!

Çağdaş yemek odası, orijinal bir alan yaratmak için bize birçok fırsat sunuyor. Olağandışı mobilya parçalarından muhteşem duvar tasarımlarına, süslü tavanlara kadar: iç tasarımınıza kişisel bir dokunuş kazandırmaktan çekinmeyin. Böyle bir fırsat da modern aydınlatma armatürleri tarafından verilir. Mükemmeli tasarımcı çözümlerinin modern yemek alanını limelight'a koyduğunu hayal etmek çok zor! Aşağıdaki örneklerde bunlardan bazılarını birlikte görelim mi?

Pastel renklerde modern kolye lambaları yemek odasına yeni bir dokunuş getiriyor

yemek masası lambaları taze pastel renkler

Yemek masası lambaları iç tasarımda önemli bir role sahiptir.

Yemek odasını planlarken, aydınlatmanın yanı sıra mobilya ve dekorasyon seçimini de göz önünde bulundurmalısınız. Uzay ve stil dikkatlice düşünülmelidir. Bir odada, ışık kaynaklarının doğru numarasını, türünü ve yerini belirleyerek sadece güzel bir yaşam duygusu yaratabilirsiniz.

Bunlardan en az üç tanesi de yemek alanı için de geçerli olmalıdır. Yemek masası aydınlatması bu nedenle uygun bir arka ışık ve masa lambası ile desteklenmelidir. Özellikle, yemek masası lambası ekstra dikkat etmelidir. Modern yemek alanında yemek masasının üstünde optimum aydınlatma açıklandı!

Odadaki ışıklar tarafından ayarlanmış dekoratif unsurlar

Yemek masası farklı yükseklikteki lambalarla lambalar
Yemek masası lambaları da tartışmasız dekoratif bir işleve sahiptir! Çünkü bir tasarımcı lambasının görüşüne göre, fikir uzun süre meşgul oluyor ... Ve her ne kadar çoğu kolye lambalarını yemek masasının üstüne asarsa da, bunlar her zaman yemek odası için en uygun çözüm değildir. Eğimli bir çatı veya pencereler, diğer aydınlatma fikirlerini gerekli kılmaktadır. Ardından, yay veya duvar lambaları yardım eder.

Yemek masası aydınlatmasında ne yapılmalı?

Renklerin ruh halimiz üzerinde bir etkisi olduğundan, ışık veya açık renk ve ışık sıcaklığı da öyle. Genel olarak, açık renk 2,700 Kelvin ila yaklaşık 8,000 Kelvin arasında değişir. Yemek odası için, 2.700 ila 3.000 Kelvin'lik bir sıcaklığa sahip olan ışık ideal olarak uygun olduğundan, bu açık renk rahat bir ortam yaratır. Tadı reseptörlerimizin de ışığa duyarlı olduğunu biliyor muydunuz? Evet, bu doğru! Göz önünde bulundurulması gereken bazı terimler şunlardır: Aydınlık ve renk oluşturma. Bu yüzden açık renklere özellikle dikkat edin!

Şık abajur modern yemek odasında güzel bir izlenim yaratıyor

Yemek masası lambaları birkaç kolye ışıkları asmak

Parlaklığı yemek masasında kontrol edebilirsiniz. Odada atmosferi tamamen değiştirebilen kısılabilir varyantlar da vardır.

Ancak yemek masası aydınlatması konusunda ne unutulmamalıdır?

Tasarım

Yemek masasının şekli ilk sırada, uyumlu bir aydınlatma armatürünün seçiminde rol oynar. Ancak yuvarlak bir yemek masasının üzerinde yuvarlak bir lamba asmak zorunlu değildir. Her ikisi de birbirini tamamlamalıdır! Yemek masasının ne kadar büyük olduğu göz önüne alındığında, lambaların üzerinde olması gerektiği kadar fazla!

Yemek masasını şık bir şekilde aydınlatın

Yemek masası lambaları yuvarlak ve zarifIşık kaynaklarının düzenlenmesi, buna göre tablo şekli ve büyüklüğü olmalıdır. Yuvarlak bir masada, bunlar dikdörtgen bir tablonun üzerinde ortalanır, onları uzunlamasına asarsınız.

Lamba tasarımı söz konusu olduğunda, gerçekten çok çeşitli malzeme, şekil ve renk seçeneğine sahipsiniz. Atölye ışıkları, rattan abajurlar, esnek aydınlatma sistemleri, gruplarda düzenlenmiş lambalar ... Yemek masası için uygun armatürleri seçmeniz size kalmış!

Yükseklik ayarı

Yemek masası lambası ne kadar dayanır? Masa üstü 60 cm, yemek masası lambası için en uygun yüksekliktir. Bu nedenle lamba masaya iyi gelir ve aynı zamanda odada kalmanızı sağlar. Lambaya çarpmak veya ampulü aşağıdan görebilmek oldukça rahatsız edici. Yemek masası farklı amaçlar için kullanıldığında ayarlanabilir bir ışık önerilir.

Modern yemek masası lambaları fonksiyonel olmalı

yemek masası lambaları modern beton optik

Başka bir şey not alınTablo camdan yapılmışsa veya örneğin parlak bir levhaya sahipse, reflektörlü bir lamba seçmek iyi olur. Ampulün serbest görüşü, ayna yüzeyli tablolar için özellikle hoş olmayabilir.

Abajur

Abajurun saydam olup olmadığı da önemlidir. Abajurun metal, ahşap, kağıt veya plastikten yapılmış olup olmadığına bağlıdır. Yemek masasının üzerinde doğrudan veya dağınık bir ışık yaratmak ister misiniz? Tabii ki, bu aynı zamanda farklı oda iklimi yaratır.

Gözü somut optik ile büyütün

Yemek masası lambaları beton görünümü, odaya endüstriyel bir görünüm kazandırır

Eşleşen yemek masası lambalarını seçmek çok kolay değil! ... Bu kadar çok kriteri hesaba katmanız gerekiyor! Modern lambaların montajı ile sahne alabilmeniz için yeterli zaman ayırın ve yemek odanız için en iyi çözümü bulun! Sadece yemek alanını görsel olarak ortaya çıkarın!

Çekici abajur unutulmaz bir görünüm sağlar!

Yemek masası lambaları yemek alanı için alışılmadık fikirler

Aydınlatma ve dekorasyon aynı zamanda!

şık bir ortam için yemek masası lambaları sıradışı tasarım

Eşleşen ışıklarla yuvarlak yemek masasını hazırlayın

Yuvarlak yemek masası için yemek masası lambaları fantezi çözüm

Gerçek bir göz alıcı olarak kolye lambaları!

yemek masası lambaları renkli kolye lambaları yemek alanında bir ruh hali yaratır

Yemek alanlarını doğru ışıklarla şık bir şekilde tamamlayın

ev yemek yemek masa lambaları sağ seçim

Odada göz alıcıların olduğundan emin ol!

ev dekor yemek odası aydınlatma için fantezi çözüm

pastel renklerde yemek odası ve beyaz yemek masası

lambalar yemek odası modern aydınlatma çözümü

lambalar yemek odası kolye ışıkları gruplandırılmış

Modern yemek alanında mobilya fikirleri çekici avize

mobilya fikirlerini aydınlatmak

siyah yaşayan fikirler yemek odası büyük abajurlar

eklektik tarzı mobilya fikirleri yemek odası

yemek odası için iç tasarım fikirleri güzel kolye ışıkları

mobilya fikirleri farklı yüksekliklere sahip sarkaç lambaları

mobilya fikirleri şık şamdanlar sandalyeleri tamamlar

aydınlatma için oturma odası yemek odası

yemek masası için ev dekor yemek odası lambaları

yaşam fikirler yemek odası aydınlatma için modern fikirler

yemek masası lambaları yemek alanını aydınlatmak için şık çözüm

siyah yemek masası lambaları şık tasarım

yemek masası lambaları kesilmiş tavandan güzel asılı lamba

yemek masası lambaları güzel dokular ve nötr renkler

yemek masası lambaları modern abajur

yemek masası lambaları geometrik figürler odayı canlandıracak

Daha iyi aydınlatma için gruptaki yemek masası lambaları

küçük yuvarlak masa lambaları yemek odası rahat yemek alanı