49 Maori Tattoo Ideas – hlavné symboly a ich význam

Maorské tetovanie alebo tradične taky ta moko tzv., je jedným z najpopulárnejších tetovanie par excellence. V poslednej dobe také tetovanie sú pomerne trendy znova. Obaja muži a ženy majú rád tieto druhy kmeňových tetovanie a sú často stíhané na rôznych miestach tela. V dnešnej dobe sa metóda tetovania podstatne líši od tradičných používaných v krajinách Polynézie a Nového Zélandu domorodými kmeňmi. Napriek tomu by sme chceli povedať pár slov o starodávnej tradícii maorského tetovania.

Polynézijské Maori tetovanie je späť v móde

kmeňový motív maori horné rameno tetovanie muži tetovanie

Ktoré sú Maori?

Toto je vlastne meno pôvodného obyvateľstva Nového Zélandu, pôvodne z Polynézie. Nikto nevie presne povedať, kedy Maori prvýkrát položil nohu na pobreží Nového Zélandu. Faktom však je, že tento ľud mal neporušenú kultúru bohatú na jedinečné zvyky a zvyky, ktoré boli pre Európanov celkom neznáme a nezrozumiteľné.

Takýto rituál bol tetovanie. Toto bolo vždy považované za posvätné Maori a bolo vnímané ako veľmi zvláštne zasvätenie.

Maori boli tiež skôr bojovníckymi ľuďmi, pozostávajúcimi z mnohých kmeňov, ktoré sa často zúčastňujú vojny. Okolo polovice 18. storočia, život Maorov rýchlo a zmeniť osídlenia Nového Zélandu Európanov, ktorí, bohužiaľ, nie len priniesol svoje zbrane, ale ich ochorenia. Tu je niekoľko zaujímavých faktov o histórii a pôvodnej maorskej kultúre.

Maori ženy s tetovanie tváre

Maori ženy drevené sochy tetovanie tvár
Tradičné tetovanie

Jediný, kto poznal tajomstvo maorského tetovania, bol vždy tohunga ta moko, čo znamená tetovanie majster. Bol jedným z najuznávanejších a múdrejších osôb z kmeňa a mal výlučné právo na tetovanie kmeňov. Vzhľadom k tomu, že hlava bola považovaná za najsvätejšiu časť tela v maorskej kultúre, predovšetkým bojovníci zdobili svoje tváre tetovaním. Ženy, na rozdiel od mužov, majú tendenciu tetovať bradu a pery. Tradične Maori nepoužívajú ihlu pri tetovaní tak ako dnes. Naopak – nástroje tohunga ta moko boli použité špeciálne nože a dláta (Uhi) volal.

Skvelý rukáv Maori tetovanie pre mužov

mužské maori tetovanie ramene rameno

Zvyčajne boli vyrobené z kostí albatrosu, žraločích zubov alebo kameňov. A tak maorské tetovanie neboli zasiahnuté, ale doslova vytesané do kože. Tradičná atramentová farba bola získaná výlučne z prírodných produktov – popolčeka z dreva, so špeciálnymi hubami infikovanými hubami alebo Dammerharz, zmiešanými s živočíšnymi olejmi.

Tetovanie začalo v detstve a tento proces trval až do veku. Prostredníctvom rôznych symbolov a znamení boli vysvetlené najdôležitejšie udalosti v živote tetovanej osoby, rovnako ako ich postavenie, bohatstvo a charakter.

Mladý maorský bojovník s typickým Ta Moko na tvári

Maori-tattoo-young-bojovník-face tattooNajdôležitejšie maorské tetovacie motívy

Každé tetovanie Maori je jedinečné a veľmi zložité. A hoci každé tetovanie bolo prispôsobené špecifickým vlastnostiam každej osoby a jej životnej histórii, existujú už niektoré symboly a znaky, ktoré sú pre maorské tetovanie veľmi charakteristické a typické. Väčšina z nich je v dnešnej dobe veľmi často a s radosťou zasiahnutá týmito typmi tetovania a preferovaná mnohými ľuďmi. Medzi ne patrí napr. Geckos, tikis, znaky enaty, korytnačky, mušle, manta lúče, žraločie zuby, vlny, hviezdy a slnko.

Takzvané Marquesas kríž je tradične veľmi populárny a má štyri smery sveta. Tento symbol tiež znamená rovnováhu a harmóniu a mala by poskytnúť tetovanému človeku stabilitu a pokoj. Muži môžu byť symbolom tohto symbolu aj dnes, najmä ako kmeňové horné rameno tetovanie tiež v kombinácii s ďalšími znakmi a prvkami.

Maori tetovanie – zameranie Marquesas Cross

Maori tetovanie horného ramena pánske tetovanie

Tiki je jednou z najvýznamnejších a najčastejšie gravírovaných postáv na dnešnom svete. Pôvodne predstavuje prvú ľudskú bytosť a v závislosti od ťahaných orgánov – oči, nos, ústa atď., Sa tetovanie tiež pripisuje určitým rozličným významom.

Tiki v kombinácii so štylizovanou špičkou

maori tetovanie nápad kmeňové motívy muži tetovanie

Gecko všetci poznáme a milujeme sa navzájom. Tieto roztomilé jašterice Nového Zélandu majú šťastie a ochranu pred chorobami. V maorskej tradícii sa verí, že geckovia môžu hovoriť s bohmi, a preto sú považované za posvätné bytosti. Individuálne alebo ako súčasť väčšieho tetovania geckovia tiež vyzerajú veľmi efektívne vo všeobecnosti a rýchlo sa stávajú atraktormi.

Tetovanie na prsiach so symbolom gekónu

skutočné motívy tribal tetovanie rameno

manty patria medzi najobľúbenejšie námorné symboly v maorských tetovacích vzorkách. Veľmi často sa krčia po celom chrbte a ozdobia sa mnohými menšími motívmi. Kolieskové korčule sú pre silu a asertivitu. Napríklad statočný bojovník je celkom oprávnený mať takéto znamenie.

Manta Rays ako späť tetovanie

Maori tetovanie ženské tetovanie tribal chrbty

korytnačky V celej polynézskej oblasti sa považujú za najlepších navigátorov v oceáne a tieto bytosti sú vnímané ako symbol dlhovekosti, šťastia a vytrvalosti.

Turtle tetovanie v kombinácii s malými zubami žralokov

korytnačka motív horné rameno tetovanie človek

Aj všetky ostatné morské bytosti sú uctievané maorskými kmeňmi a vnímané ako životne dôležité. Tak stojí napríklad delfíny pre priateľstvo, harmóniu a radosť a chobotnice symbolizujú vysokú inteligenciu a nevyčerpateľné vedomosti.

Slnko Rovnako ako európske alebo iné starodávne kultúry, znamená to veľkoleposť, moc a bohatstvo a nie zriedkavo pre božské.

Dolné nohy Maori tetovanie so štylizovaným slnkom

Maori tetovanie tribal motívy nohy tetovanie

Objavte ďalšie symboly tetovania Maori v našej galérii a dozviete sa viac o ich význame. Premýšľajte o tom, ktoré znaky sú pre vás vhodnejšie a ktoré z nich by ste chceli v blízkej budúcnosti získať.

Ktoré časti tela sú pre vás v poriadku? Možno vaša práca alebo životný štýl skutočne neumožňuje nosiť tetovanie na otvorenom tele? Alebo možno naopak?

Redakčný tím si praje veľa zábavy pri hľadaní a vyhľadávaní!

Maori rukáv tetovanie nápad pre mužov

zlé maorské tetovanie kmeňové tetovanie

Jemné tetovanie pre ženy

nohu tetovanie maori motívy ženy tetovanie

Alebo jemné na pleci

dámske maori tetovanie nápad rameno

Zistite, ktorý Maori Tattoo je pre vás to pravé!

zakrivené motívy maoir tetovanie rameno

prsia rameno maori tetovanie nápad muži

lakťové tetovanie muži tetovanie nápady

jemné maorské tetovanie červená čierna

geometrické motívy tetovanie maori tribal tetovanie

späť späť maori tetovanie nápad ženy tetovanie

hlava tetovanie maori kmeňové motívy muži tetovanie

muži tetovanie maori tetovanie nápady kmenové motívy pánske tetovanie maori tetovanie nápady horné rameno nohy hrudníka

Maori motívy späť tetovanie muži

maori tetovanie dámske tetovanie bok

Maori tetovanie nápady ženy mužov tetovanie

Maori tetovanie mužov tetovanie krku krk

Maori tetovanie mužské tetovanie horné rameno

Maori tetovanie rameno muži tetovanie nápad

maorský tetovanie zvierací motív domorodý

nový zéland maori tetovanie horné rameno

horné rameno maorské tetovanie mužské tetovanie

horné rameno rameno maorský tetovanie nápady skate

horné rameno tetovanie muži tetovanie maori motívy

horné rameno tetovanie maori motívy domorodé

horné rameno predlaktie tetovanie maori motívy

skate motive maori tetovanie nápady

back maori tetovanie nápady muži tetovanie

rameno maorský tetovanie motívy muži tetovanie

rameno tetovanie nápady tribal tetovanie

hviezda motív maori tetovanie nápady muži tetovanie

tetovanie návrhy maori motívy muži tetovanie

kmeňové motívy maori tetovanie nápady horné rameno muži tetovanie

kmeňové motívy maori tetovanie mužov hornej časti ramena

predlaktie tetovanie slnečná korytnačka

kmeňový motív predlaktie maorské tetovanie

kmeňový tetovanie maori horné rameno

kmeňové tetovanie rameno tetovanie maori

predná časť maori tetovanie nápad

predlaktie horné rameno maori tetovanie muži tetovanie