Ako môžete vytiahnuť sklo sami

Sklenené gravírovanie návod na poháre

Grafy s písmenom

Chcete vytiahnuť sklo? Viete, existujú aj metódy a nástroje, pomocou ktorých môžete urobiť gravíciu sami? Radi by sme Vám predstavili túto možnosť. Teraz môžete na jednej strane zvážiť, či by to bolo pre vás vhodnou voľbou. Ak nie, potom stále máte šancu vytiahnuť si pohár.

Ale v obidvoch prípadoch ste nestratili nič, pretože ste sa naučili niečo vzrušujúce, že?

Konkrétne vám dnes vysvetlíme, ako vyryť písmená na pohári.

Potrebujete ju na gravírovanie skla

nástroje na gravírovanie skla
Začnime s výrobkami, ktoré potrebujete na gravírovanie skla. Sú to:

- sklenené predmety na vyrytie,

- Atz pasta,

- čistiaci prostriedok na sklo,

- modrá alebo zelená maliarská kapela,

- plastové rukavice,

- Nálepka na list

- oblečenie, ktoré môžete vidieť.

Vytvorte čistý povrch skla

V prvom rade sa sklo musí dokonale čistiť. Na to potrebujete zodpovedajúcu tkaninu a čistiaci prostriedok. Pozrite sa, že sa môžete skutočne zbaviť všetkých nečistôt, prachu a odtlačkov prstov na položkách, ktoré chcete vyryť.

Použite maľovanú pásku

sklenená gravírovaná inštrukčná páska

Teraz by ste museli na sklo, ktoré má byť vyryté, aplikovať kúsok maliarovej pásky. Toto zahŕňa, po prvé, oblasť, ktorá sa nesmie poškriabať. Okrem toho môžete určiť presne oblasť, v ktorej je nápis alebo iniciály, ktoré chcete vykresliť na skle. Najčastejšie sa najlepšie prejaví pri výbere tretej tretiny objektu. Môžete tiež vybrať inú pozíciu.

Pozrite sa, že maľovačka bola práve vložená

Pre okrúhle a oválne sklenené predmety často máte problém, že páska nie je celkom rovná. V tomto je veľa vrások. Výsledkom toho je, že dolná čiara nie je celkom rovná. To je však neskutočné pre výsledok neskôr, pretože to nebude veľmi priame a presné. Uistite sa, že malírska páska bola veľmi dobre vyhladená okolo oblasti, ktorá má byť vyrytá. Samozrejme, ak vyryjete sklo, ktoré je hladké, nemáte tento problém.

Priložte písmená

nápis na sklenený náčrtTeraz prichádzame do ďalšej fázy procesu, čo je pravdepodobne nie menej ošemetné. Budete musieť ľahko pripevniť písmená pod okrajom pásky. Snažte sa presne určiť polohu písmen a vyhnúť sa skĺznutiu.

Buďte veľmi trpezliví počas vykonávania týchto akcií. Pripojenie písmen je pre väčšinu ľudí najťažšou súčasťou procesu. Je to normálne, ak máte trochu problémov. Ale ak budete mať dostatok času na udržanie maľovania pásku rovný a hladký, výsledok bude naozaj stojí za to.

Ak chcete slovo vystriedať

Ak chcete, aby sa slovo alebo iniciály, ktoré majú byť centrované, je najlepšie začať s umiestňovaním stredných písmen. Po presnom určení stredu budete môcť ostatní jednoduchšie distribuovať.

Malerband okolo všetkých strán písmen

sklo rytie návod písmená lepiaca páska

Teraz by ste mali tiež pripojiť spodnú a bočnú stranu písmen Malerband. Zvláštnu pozornosť by ste mali venovať aj tomuto kroku gravírovania skla. Oblasť maliarky by mala byť rovnaká ako písmená na všetkých stranách. Aj tu platí, čo sme práve povedali o páse nad listom: Urobte si čas, aby sa všetko naozaj dobre prispôsobilo. Iba potom by ste dosiahli výsledky, ktoré by vás uspokojili.

Nie príliš veľké plochy naraz!

Je dôležité, aby ste na skle naraz nenarážali príliš veľké plochy. Z tohto dôvodu je dôležité, aby boli listy blízko sebe. Všetko funguje dobre s touto technikou, o ktorej dnes hovoríme. V opačnom prípade by ste mali len vytiahnuť vaše sklo.

Nasaďte si plastové rukavice

Je dôležité, aby ste teraz vložili plastové rukavice. Atzová pasta je pre vaše zdravie veľmi nebezpečná a nemali by ste túto skutočnosť podceňovať.

Tiež by ste mali chrániť svoje telo a najlepšie nosiť špeciálne okuliare.

Použiť atz vložiť

sklo rytie písmeno inštrukcie upraviť

Teraz by ste mali naniesť vrstvu pasty Atz na povrch skla vhodnou palicou. Možno, že to má niektoré viditeľné kúsky kryštálu. To je prirodzené. Bohužiaľ, výsledky v miestach, kde boli kryštály, budú pomerne zvláštne. Pomocou inej tyče môžete odstrániť všetky časti kryštálu z oblasti, ktorá sa má spracovať.

Nechajte atzovu pastu päť minút

Sklenené ryté návody čakajú

Teraz by ste museli nechať Atzovu pastu na skle na päť minút. Je veľmi dôležité, aby ste sa na ňu držali pre čo najlepšie výsledky. Nemalo by to byť menej. Ale môžu byť asi desať minút. Čím dlhšia čakacia doba neublíži, ale nepredstavuje žiadne zvláštne výhody.

Po približne dvoch až troch minútach použite tyč na vyrovnanie vrstvy etch-pasty a okolo nej. Bubliny a kryštály by sa mali vyhnúť. Ako sme práve povedali, nemali by im dovoliť, aby zkazili dobré výsledky.

Odstráňte atzovu vložku

Teraz môžete odstrániť atzovú vložku. Nikdy neodstraňujte rukavice, ochranný odev a okuliare. Podľa toho, aký druh umývadla máte, môžete umývať tam. Uistite sa, že povrch nie je poškriabaný a poškodený.

Vysušte sklenenú studňu a nepoužívajte ju na chvíľu

Písmená a maliarská páska sa dajú ľahšie odstrániť teplou vodou

Pokyny na umývanie skla umyte

Neskúšajte gravírovanie na cenných okuliaroch

Ako ste si možno všimli, sklenená rytina nie je týmto spôsobom komplikovaná. Ale zároveň môžete urobiť veľa zle s nejakou neohrabanosťou. Z tohto dôvodu by ste nemali "trénovať" na svojich drahocenných okuliaroch. Pre skutočne sofistikované postavy a riešenia by ste radšej mali profesionálne vyrytú sklenenú súpravu.

Tam tiež používate iné bezpečné metódy

Sklenená rytina je dokončená

Pomocou tejto techniky môžete vytvoriť kompletnú sadu okuliarov

sklenené gravírované sklo

Masonové poháre sú pre to dokonalé

sklo ryté návod obaly okuliare