Papierové hviezdy robia vianočné alebo silvestrovské večery: jednoduché pokyny v texte a obrázku

Chcete si urobiť krásne papierové hviezdy pre vaše slávnostné vianočné ozdoby doma alebo v práci? No, potom máte absolútne pravdu. Pretože dnes máme pre vás jednoduchý sprievodca v texte a obrázku. Pre tento lacný DIY remeselný projekt, potrebujete veľmi jednoduché nástroje a materiály, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou už máte doma. Na základe jednoduchých pokynov môžete vytvoriť veľa papierových hviezd ako originálnu výzdobu na Vianoce, Silvestra alebo prečo nie na letnú párty. V závislosti od vášho vkusu môžete navrhnúť hviezdy v rôznych farbách a veľkostiach a dokonca ich doplniť s rozprávkovými svetlami alebo inými prvkami a urobiť ich oveľa úžasnejšie.

Jeden alebo niekoľko papierových hviezd je ideálny darček na poslednú chvíľu, ktorý môže príjemca pripojiť priamo k vianočnému stromu alebo cez slávnostný stôl. Takže nie len rozdáte jeden z najdôležitejších vianočných symbolov vôbec, ale aj svoj vlastný, láskyplne používaný čas a pozornosť, ktoré nesú dary darčekov vo všeobecnosti.

Vytvorte papierové hviezdy a vytvorte krásnu vianočnú výzdobu

steny dekorácie papier hviezdy drotár s vianočné

Vytvorte hviezdy jednoduché

Vytváranie vianočných hviezd je určite zábava pre všetky vekové skupiny a vo väčšine prípadov je veľmi jednoduché, hoci na začiatku môže vyzerať trochu zložitejšie. To je presne ten prípad s týmito 3D hviezdami papiera. Prečítajte si všetky kroky v príručke, pozrite sa na obrázky a videá nižšie a budete určite presvedčení.

V závislosti od príležitosti, dekorácie alebo vlastnej chuti môžete pre papier zvoliť rôzne farby a vzory. Na konci hotových papierových hviezd môžete vidieť obidve strany papiera, a preto by ste mali vopred premýšľať o tom, ktoré farby a vzory by ste chceli kombinovať.

Materiály a nástroje:

  • 7 rovnakých štvorcových / A4 kusov papiera
  • nožnice
  • Nálepka alebo papierové lepidlo
  • Páska na zavesenie
  • Clothespin – podľa potreby pre lepenie

Jednoduché a lacné materiály a nástroje

papierové hviezdy remeselné materiály nožnice papier lepidlo pravítko
A takto sa to robí:

Začnime hviezdou hviezdy papierovej hviezdy: z každého štvorca papiera vytvoríte hviezdu. A ako? Veľmi jednoduché. V spodnej časti videa uvidíte všetko detailne krok za krokom.

Krok 1:

Všetky štvorce papiera sú zložené nasledujúcim spôsobom: S farebnou stranou smerujúcou dovnútra priveste obidve protiľahlé rohy do trojúhelníka. Opakujte to isté so zostávajúcimi dvoma protiľahlými rohmi. Stlačte všetky okraje papiera pekne a pevne rukou.

Papierové štvorčeky sa najskôr vyrobia z hárkov A4

papier hviezdy drobet na vianočný papier zložiť diy remeslá nápady

Takže dostanete ešte menší trojuholník papiera

papierové hviezdy pazúriť ako vianočné dekorácie remeslo nápadKrok 2:

Teraz sa používajú nožnice. Vytvorte tri alebo viac rezov v rovnakej vzdialenosti od seba, maximálne 1 cm od okraja papiera. Čím dlhšie sú tieto kusy, tým bude vzdušnejšia a objemnejšia hviezda papiera. A ak chcete hviezdu, ktorá vyzerá jemnejšie a jemnejšia, môžete urobiť niekoľko rezov v papieri.

V závislosti od vášho vkusu urobte papierové hviezdy jemnejšie alebo hrubšie

papierové hviezdy robia z papiera trojuholníky

Krok 3:

Začnite lepenie. Zložte každý štvorec papiera od seba a lepte dohromady alebo stočte výsledné prúžky na ich hroty. Tým sa vytvára druh zväzkov z pások papiera. Pri upevňovaní môžete ako pomôcku použiť kliešte. Pásky papiera lepte striedavo na prednej a zadnej strane. Začnite od stredu a postupujte smerom von.

Takže všetkých sedem papierových štvorcov by malo vyzerať po rezaní

papierové hviezdy drotárske štvorce diy remeslá nápady na Vianoce

Môžete tiež použiť malé horúce lepidlo pištoľ

Papierové hviezdy sa ľahko lepia

A tak dostanete sedem krásnych hviezdnych tipov

papier hviezdy drotár na vianočné last minute darčeky nápady

Krok 4:

Po zložení všetkých sedem hviezd sa začnite lepiť dohromady. Všetky sú lepené alebo spájané spolu a tam, kde boli vonkajšie pásy predtým lepené dohromady. Ak necháte to tak, máte nejaký papierový veniec, ktorý robí skvelú vianočnú výzdobu. Ak chcete pokračovať na papierovú hviezdu, prejdite na krok 5.

Prilepte jednotlivé hviezdicové hroty dohromady

Papier hviezdne pokyny

Krok 5:

Zhrňte dolné konce hviezdnych bodov a pevne ich zaknite. Teraz zostáva len papierová hviezda. Konkrétne jeden držiaky alebo sponky posledné dva hviezdy tipy dohromady. Ak je to žiaduce, môžete pripevniť pásku na hviezdu pomocou otvoru na otvory. A … hotovo!

Takto umiestnite papierovú hviezdu na koniec

Papierové hviezdy sa drobia ako vianočné dekorácie doma

Vytvorte papierové hviezdy, aby ste si samy vybrali hviezdy

papier hviezdy drotár hviezda špičky lepidlo dohromady

drotárske a visiace papierové hviezdy

V rôznych veľkostiach, v kombinácii s atmosférickými rozprávkovými svetlami, sú vaše hviezdy z papiera vhodné ako krásna dekorácia na steny na Vianoce alebo na Silvestra. Jednoducho fantastické! Skúste to sami!

Zabávajte remeselne a oslavujte!

Vytváranie papierových hviezd je zábavné

Vytvorte papierové hviezdy a kombinujte ich s rozprávkovými svetlami

A opäť nasledujte celý remeselný proces tu vo videu: