Vytvorte si modelovanie čokolády sami – jednoduchý recept, veľa skvelých nápadov

Potom, čo sme už ukázali, ako ľahké je vyrobiť jedlý íl, chceli by sme vám odhaliť ďalšie obchodné tajomstvo. Je tu s nami niečo úplne chutné a naozaj: Ako urobiť modelovanie čokolády samotné. Samozrejme, môžete si tiež kúpiť hotovú čokoládovú hmotu, ale nemusíte nevyhnutne potrebovať, pretože len pár krokov a len málo zdrojov si ich môžete pripraviť sami. V závislosti od vašej chuti a potrieb môžete v domácnosti robiť modelovanie bieleho plnotučného mlieka a tmavej čokolády. A prečo nie všetky tri naraz? Takže výzdoba torty alebo party bufet bude ešte krásnejšia a príjemnejšia. Modelovanie čokolády je jednoduché pracovať ako plastelína a môžete vytvoriť prakticky čokoľvek. Navyše môžete s Ausstechom - alebo ľadovými formami vylepšiť rôzne vzory. Týmto spôsobom sa môžu aj deti pripojiť a robiť vynikajúce figúrky na Veľkú noc alebo Vianoce.

Ruže vyrobené z modelovania čokolády - skutočná klasika

modelovanie čokoládových plnotučných ruží

Pre modelovanie čokolády potrebujete:

  • Sirup z cukrovej repy, glukózový sirup alebo dokonca med
  • Čokoláda na požiadanie
  • dva stredné nádoby
  • Rührlöffel

A tak pokračuje k modelovaniu čokolády:

Vložte hrniec s kúskami pohára do vodného kúpeľa.

Takto sa čokoláda pomaly rozpúšťa cez vodnú paru. Rovnakým spôsobom vložte sirup do druhej misy a zohrejte ju vo vodnom kúpeli, aby ste ju trochu vyhladili. Keď sa čokoláda úplne roztaví, opatrne pridajte sirup. Zmiešajte to dobre. To mení konzistenciu a čokoládová hmotnosť je o niečo pevnejšia. Pomaly sa stáva druhom čokoládového cesta a pomaly sa rozpúšťa z okraja misy. Takže si uvedomíte, že by ste mali prestať miešať. Potom vložte celú vec do mrazničky. Potom vrecko jemne stlačte. Najlepšie je nechať hmotu vychladnúť pri izbovej teplote asi 10 hodín. Alternatívne môžete čokoládovú hmotu umiestniť do chladničky, aby sa skrátila čakacia doba.

Vytvárajte modelovanie čokolády z bielej škvrny a sirupu z cukrovej repy

Make-repný sirup a bielo-schokokuvertüre-mix-modellierschokolade-yourself
Zmiešajte čokoládu veľa lásky a trpezlivosti

Čokoládová hmota modeluje čokoládovú bitúnku so sirupom

Môžete tiež uložiť modelovanie čokolády do priľnavého filmu

urobte si sami biele modelovanie čokoládyModelová čokoláda je už pripravená na použitie. Na začiatku je to dosť ťažké a mali by ste ho jemne miesiť. Nebojte sa! Modelová hlina sa nelepí na ruky a je vždy jednoduchšia a ľahšia na prácu. Z "čokoládového cesta" potom krásne kvety, vtipné postavy, roztomilé zvieratá a len všetko, čo príde na myseľ, model.

Tu je jednoduchý sprievodca, ako urobiť krásne ruže a sladké tak medveď z modelovania čokolády:

Môžete robiť ruže rôznych veľkostí

Čokoládové ruže vyrábame sami pomocou modelovania čokolády

Extra tip:

Ak chcete, aby čokoládové ruže boli ešte krásnejšie, môžete ich posypať jedlým prachom - zlatom alebo striebrom - jednoducho báječným!

Pri modelovaní s domácou modelkou čokolády sa každý môže pripojiť a dokonca mať aj občerstvenie súčasne. Preto práve deti budú milovať tento remeselný variant. Urobte remeslá a hrajte spolu a nechajte svoju tvorivosť bežať zadarmo!

Máte veľa čokoládovej zábavy a veľa šťastia!

Nádherné čokoládové ruže na tortu

biele a tmavé čokoládové ruže ako tortendeko

zdobiť košíček s ružou z modelovania čokolády

Pokyny Rose vyrobená z modelovania čokolády sama  pripravte si ružové čokoládové ruže

modelovanie jahôd čokoládových ruží  modelovanie myšlienok čokoládových remesiel na Veľkú noc

ryby austechform modelovanie čokoládové nápady  Modelovanie čokolády tortendeko s čokoládovými ružami  Modelovanie čokoládových bitúnkovitých ružových remesiel

Make ruže z modelovania čokolády sami    biele čokoládové koňské ruže z modelovania čokolády