Vytvorte rám obrazu v barokovom vzhľade

Samotné obrazové rámce vytvárajú zlaté barokové rámčeky

Vytvorte obrazy sami - zlatý rám v barokovom štýle

 

Možno ste v obchode, ktorý sa vám páči, videli bohato zdobený rám obrazu, ale jeho farba sa nezhoduje s vaším domovom? Alebo máte v podkroví barokový štýl? Perfektné! Pretože ho môžete okamžite premeniť na jedinečný šperk a všetky svoje obrázky umiestniť na správne svetlo.

Pripravte rám obrazu

Spravidla nie je potrebné pripraviť veľa na novo zakúpený rám, a preto je tento krok obzvlášť dôležitý pre staré obrazové rámce. Trhliny v dreve môžu byť naplnené akrylovou výplňou. Potom povrch stierajte špachtľou. Vezmite si nejaký brúsny papier (najlepšie 240 gramov) a vyhlaďte okraje. Ak sa farba na niektorých miestach odlupuje, môžete odstrániť vrstvu farby starého rámu aj brúsnym papierom ihneď po ňom.

rám samotný robia zlatý rámček barokový
Naneste základný náter

 

Vyberte akrylovú farbu ako základný náter. Tmavšie farby robia rám klasicky elegantným, zatiaľ čo kontrastné farby to vyzerajú luxusne a pompézne. Vezmite mäkkú kefu a naneste glazúru na celý rámček. Tiež sa uistite, že farba sa dostane do všetkých kútov a okrajov výzdoby. Toto je zvlášť potrebné, ak sa pôvodná farba rámu výrazne líši od zvoleného základného náteru.

samotné obrazové rámce vytvárajú barokové zrkadlové rámy

Nastavte akcenty so zlatou farbou

 

Použite zlatú farbu v tekutej forme. Toto je najlepší spôsob, ako dosiahnuť požadovaný barokový vzhľad. Pri zlatom listovom alebo zlatom spreji môže byť požadovaný efekt veľmi ťažkopádny. Na jednej strane sa lak môže aplikovať štetcom alebo látkou veľmi cielene a súčasne zachovať vzhľad vyblednutého náteru.

rám samotný tvorí barokový rám s obrázkomChyťte kefu s hrubými štetinami a nechajte ju v suchom stave. Cieľom je absorbovať čo najmenšie farby štetcom tak, aby nebolo vytvorené žiadne povrchové pokrytie, ale pruhovaný náter, v ktorom by zostala viditeľná farba podkladu. Postupujte nasledovne: Štetku ponorte do farby a odrežte na okraji nádrže na farbu, až kým nie sú viditeľné žiadne kvapky náteru a farba štetín. Na ďalšie zníženie množstva farby v kefke môže byť dodatočne zbavený novinového papiera alebo buničiny. Pred prvým zdvihom na ráme skôr dajte štetec o niečo menej farby a v prípade potreby prepracujte. Je dôležité, aby farba nefungovala.

samotné rámčeky vytvárajú barokový fotorámček

Potom aplikujte zostávajúci náter, ktorý stále drží na štetinách, na reliéfe rámu obrazu. Táto farba má iba najvyššiu úroveň profilu, zatiaľ čo nižšie úrovne zachovávajú základný tón prvého náteru. Pokračujte v práci, kým tyče nevyzerajú dostatočne zlato. Dôležité je, že zlatá farba sa neprenesie priamo z rámu na farbu.

Zarovnajte rámček

Obrazový rám môže byť nakoniec ošetrený voskom. Pre tento účel je vhodný takzvaný "ošumelý vosk" alebo jednoduchá bezfarebná sviečka. Pozorne ho aplikujte na rám. Nakoniec celú vec utierate suchou handričkou.

obrazové rámce sami vytvárajú barokové rámy zlato

Rám môže byť dekorovaný ešte ďalej, napr. s technológiou utierky alebo malými figúrkami, ktoré sa na rám upevňujú pomocou horúceho lepidla. Dbajte na to, aby ste neprekročil kreatívnu kreatívnu tvorbu. V opačnom prípade by sa efekt obrazu stratil, pretože rám obrazu je príliš rušivý.

rám samotný tvoria barokové rámové kvety

 

Zdroje obrázkov zhora nadol:

© rahmenversand.com

© Golden rám obrazu - zlatý obraz (Flickr / CC BY SA 2.0)

© zrkadlové steny (Flickr / CC BY SA 2.0)

© Nechajte deti doraziť ku mne (Flickr / CC BY ND 2.0)

© Spomienka (Flickr / CC BY 2.0)

© Obraz na stenu (Flickr / CC BY ND 2.0)

© Tulipány pre Deň žien (Flickr / CC BY 2.0)