Chcete stavať detský domček? Tu sú naše tipy pre túto tému

baumbaumhaus baumhaus vybudovať DIY projekty

Drevený dom ako detský ráj

 Pre väčšinu detí má vlastný stromový dom v záhrade najväčší. Vlastný malý dom, ktorý je umiestnený v korunách stromov, ku ktorému majú prístup, je sen detstva par excellence. Tento sen nemusí byť nesplnený. S malým vyhotovením, vhodnými materiálmi a predovšetkým vhodnými nástrojmi môže každý majiteľ záhrady sám postaviť vlastný strom alebo záhradný dom.

Pomocou našich užitočných tipov je dokonca jednoduchšie realizovať "Build Tree House Project".

DIY projekty: Vytvorte si vlastný dom

kinderbaumhaus baumhaus vytvárajú vlastné detské hry
Základné základné pravidlá pre stavbu domčeka

Každý, kto sa rozhodne vybudovať vlastný stromový dom pre deti, musí to naplánovať vopred a zmerať ich existujúce kapacity. Okrem toho je dôležité, aby ste mali potrebné profesionálne pracovné materiály, ktoré zahŕňajú predovšetkým obrábacie stroje ako sú píly, vŕtačky a podobne. K dispozícii je široká škála nástrojov a montážnych materiálov, napr. v obchode engelbert strauss, ktorá sa špecializuje na pracovné materiály pre firmy a väčšie stavebné projekty. Ďalšie kritériá, ktoré by laik mal zvážiť pri budovaní domčeka stromov, sú:

baumbaumhaus baumhaus stavať sa z dreva

  • Kvalita stromu: stromový dom by mal byť umiestnený iba na stromoch, ktoré môžu nosiť hmotnosť nekomplikovanú. Vhodné stromy sú buk, javor, borovica alebo dub, ktorého kmeň má priemer najmenej 40 cm.
  • Dôvernosť: nechty a skrutky by mali byť použité čo najmenej, aby strom nebol počas projektu poškodený. (používajte iba skrutky z nerezovej ocele)
  • Plánovanie: Hobby remeselník sa musí prispôsobiť podmienkam stromu a stavebnej oblasti a zvážiť ich vopred. Faktory, ako je dostatočné slnečné svetlo a nepríjemné obťažovanie, musia byť zahrnuté do plánovania.
  • Urobte si čas: Nielenže je dôležitý materiál dôležitý pre stavbu dreveného domu, ale majiteľ tiež potrebuje dostatok času na jeho stavebný projekt. Najmenej 2 týždne by mali byť zahrnuté do rozpočtu na plánovanie a implementáciu.
  • Nástroje: Najdôležitejšie vybavenie zahŕňa rebrík, vodováhu, pílu, akumulátorový skrutkovač, kladivo, klince a oceľové skrutky. To všetko by malo byť pri budovaní ľahko dostupné. Takisto sa odporúčajú bezpečnostné pásy alebo bezpečnostné laná.
  • Kvalita dreva: Vysoko kvalitné drevo by sa malo používať ako stavebný materiál, ideálne drevo z modřínu. Toto by malo byť prispôsobené na meranie.

deti stromový dom drevený dom stavba záhradaPre celý proces výstavby by mala byť bezpečnosť na prvom mieste. K nim patrí stabilná skrutkovacia plošina, na ktorej stojí stromový dom a zábradlie na ochranu zábradlí. Deti by sa nemali zraniť, preto je tiež dôležité, aby drevené dosky boli dobre brúsené. Tiež nie bezvýznamné: vzhľad domu. Farebné maľovanie a veľa okien pre intenzívnu ľahkú prácu sa pýta.

  Vytvorte si dom sami