Pánska móda 60. rokov – nepoškvrnená elegancia v odvážnych farbách

pánska móda 60s pánske oblečenie pánska móda

Pánska móda 60. rokov - snaha o minimalizmus

 

Elegance, jednoduchosť alebo závažnosť - to sú charakteristické znaky mužskej módy z 60. rokov. Bunda obleku má priamy a veľmi atraktívny tvar. Z dnešného hľadiska by nazvali športovec. Bunda a nohavice v oblekoch môžu byť rôzne, akonáhle sa zosúladia v štruktúre a vzore.

Hodváb a zamat boli obzvlášť populárne v pánskom oblečení v tej dobe.

Beatles predstavujú nové inteligentné pánske oblečenie z 6 rokov

pánska móda 60s pánska móda beatles pánske oblek
Pierre Cardin a pánska móda 60. rokov

V roku 1959 vystavil Pierre Cardin novú zbierku. Takto sa presadil v mužskej móde 60. rokov, v tzv. Štýle New Edwardian. Mali ste veľmi tesné bundy s okrúhlym výstrihom na krku. To sa nosilo s pulóverom s vysokým golierom a veľmi elegantnou kravatou. Spätne sa to stalo populárnym módnym štýlom ľudí, ktorí milujú subkultúru.

Módny návrhár 60. rokov Pierre Cardin

pánska móda 60s Pierre Cardin módny návrhár

Meranie a pozornosť k detailom. Viac je menej. Toto boli dizajnéri, ktorí definovali pánske módne línie 60. rokov. Táto línia bola druhom povstaleckého činu proti rodine, ktorý bol veľmi dobrý. Veľa peňazí bolo v tom čase vynaložených na to, aby nasledovali najnovšiu šialenstvo v talianskej móde. To zahŕňalo tak líniu oblečenia, ako aj účesy na kolobežkách, ktoré absolútne chcete mať.

Klasický pánsky oblek v hnedej farbe od 60. rokov

Pánska móda 60 Pierre Cardin Pánske oblečenieDychtivý a inovatívny - to je móda Pierra Cardina

pánska móda pánska móda Pierre Cardin

Dôsledky vojny

Samozrejme sa dá povedať, že sloboda, ktorá sa v 60-tych rokoch prejavuje ženskou a mužskou formou, je dôsledkom ťažkých 20 rokov po prvej svetovej vojne. Tento vývoj bol obzvlášť zaujímavý v socialistickom bloku. Tam to často interpretovali ako odpor a mládež bola potrestaná kvôli svojim preferenciám v tomto smere.

Divoké a pestré v poválečných rokoch

Pánske módy 60. módne revolúcie trendy

Jasné farby

Móda 60. rokov znovu priniesla jasné farby spoločnosti. Obzvlášť so silným pohlavím to bolo považované za veľkú novinku.

Jasné farby v akcii - farebné pletené oblečenie pre mužov

Pánske módne 60. roky farby v pánskej móde

Plochá čiapočka je biela

Pre 60. ročné mužstvo bola biela farba typická. Najmä pozoruhodný bol ten plochý uzáver v tomto odtieni. Tieto šaty boli v 60-tych rokoch veľmi drahé. Najmä práve popísané príslušenstvo bolo ďaleko od toho, čo si niekto mohol dovoliť.

Úloha pokrývok hlavy

Pánska móda 60. trendy biely čiapka

Klasický mužský klobúk

pánska pánska módna šiltovka pánska

Syntetické tkaniny

Dnes máme vždy možnosť vybrať si medzi prirodzenou a umelou textúrou. Ale to nebolo vždy samozrejmé. V mužskej móde 60. rokov to bol nový štart.

Umelé látky vstupujú do hry

pánske módne pánske oblečenie oblečenia pre mužov

 Vodotesné plasty 

pánske módne pánske oblečenie 60s oblečenie oblečenie mužov

Tkanina Bologna

Umelá tkanina Bologna sa stane charakteristickým znakom 60. rokov. To platí pre ženskú i mužskú módu. Materiál bol pomenovaný po talianskom meste, pretože tam bol vynájdený prvý. Bol obzvlášť praktický, pretože je vodotesný a veľmi praktický na nosenie v daždi. V určitom okamihu bol tento typ oblečenia tak populárny, že sa nosil na akékoľvek počasie. V tomto období sa stala známkou mládežníckej módy.

Hip tkaniny, farby a vzory

Pánska móda 60 mužov módne trendy pánske oblek

Do dnešného dňa sa niektoré retro linky vzťahujú na mužské šaty 60. rokov. To nie je prekvapujúce, nájdeme! Pretože je super elegantná. Súhlasíte?

Z archívu

  pánske pánske módne pánske oblečenie 60s

Muž 60. rokov

pánske módne trendy pre mužov 60. roky

Typický pánsky oblek za toto obdobie

pánske módne pánske tričko 60s