Vitamínový stôl – Čo potrebujete vedieť o správnej výžive

vitamínové tabuľky vitamíny ovocný šalát

Hľadáte vitaminový stôl s jedlom? Je tiež jednoduchšie ...

Hľadáte vitaminový stôl na jedlo? No, je chvályhodné, že investujete úsilie a čas do dobrej výživy. Ak chcete žiť zdravšie, ukázalo sa, že je lepšie počúvať svoju vlastnú intuíciu a potreby tela.

Vitamínový stôl pre ovocie vám dá relatívne hodnoty. Kvalita, sezónnosť a vnímavosť vášho organizmu však závisí od toho, koľko z neho sa vzťahuje. Všetko je tak relatívne.

Čo navrhujeme, ste si istí? Navrhujeme, aby ste mohli nájsť vitamínový stôl na jedlo, ale môžete urobiť niečo iné pre vaše zdravie. Pokúste sa rozvinúť schopnosť počúvať vaše potreby tela a vašu intuíciu. Potom zistite, aké vitamíny sú obsiahnuté v receptoch a produktoch, ktoré ste našli.

Všetky vitamíny sú tiež k dispozícii v umelom stave

vitamíny tabuľky vitamíny tablety
Pretože je pravdepodobné, že musíte jednoducho jesť jednu z vašich obľúbených potravín častejšie, aby ste mohli žiť zdravší život. Presné množstvá? Tiež vytvorte všeobecný pocit. Urobte svoj obľúbený šalát, potom sa pozrite do vitaminového stola, čo máte v ňom všetko. Potom odhadnite množstvá. Je potrebné ešte pridať niečo iné, alebo by sa mala prísada pridávať vo väčších množstvách?

Nájdite svoju vyváženosť vitamínov

vitamíny tabuľka vitamíny nedostatok vitamínu

Vitamínový stôl na jedlo

vitamíny tabuľka potraviny dobrá výživaNedostatok vitamínu B

Nedostatok vitamínu B môže mať mnoho rôznych nepríjemných následkov. Zistite, čo nás prináša, a dozviete sa, prečo by ste sa nemali vzdať.

Vitamín B1

V tabuľke s vitamínmi by ste mali pridať mimoriadny význam vitamínu B1. Okrem iného má pre štíhlu postavu zásadný význam. U detí podporuje rast a činnosť obehového systému. To nie je všetko! Ak máte dostatok vitamínu B1, budete sa tiež cítiť pokojnejší, pretože je veľmi dôležitý pre nervový systém. Okrem toho vitamín B1 udržuje sliznicu zdravú. Zo všetkých prvkov vitamínového stola je jeden z najdôležitejších predstaviteľov. Tiež pre tých, ktorí môžu budovať svaly. Takže ak máte problémy v týchto oblastiach, môže to byť spôsobené nedostatkom vitamínu B.

V porovnaní s vitamínom B1 nájdete vitamínový stôl pre potravinovú zeleninu, celé zrná, orechy. Pšenica a suché fazuľa by mali byť tiež považované za doplnok k menu. Bravčové mäso je tiež veľmi dobrým zdrojom vitamínu B1. Mlieko, hrach, suché ovocie a vajcia sú takisto nevyhnutné.

Chutné celé zrná zabezpečujú dostatok vitamínu B

Vitamínové stolové zrná pšenice

Čerstvá, chrumkavá zelenina

vitamíny tabuľka zelenina vitamín b

Vitamín B2

Teraz uvažujme o druhom prvku komplexnej skupiny B2. S nedostatkom vitamínu B tohto druhu môžete mať problémy s rastom. Je veľmi dôležité aj pre všeobecný zdravotný stav. Vitamín B 2 funguje ako súčasť hlavnej skupiny enzýmov. Z ostatných členov vitamínového tabuľky pre potraviny sú to najdôležitejšie z hľadiska metabolizmu sacharidov, tukov a bielkovín. Podieľajú sa na sérii chemických reakcií v organizme. To je dôvod, prečo to musíte dostať v obvyklých tkanivách.

Jednoduchšie, vitamín B2 podporuje trávenie a podporuje aj nervový systém. Nedostatok vitamínu B2 môže viesť k zápche. Vlasy, koža a nechty zostávajú s ním zdravšie. Sliznica úst, pier a jazyka je tiež v dobrom stave. Ľudia, ktorí pracujú veľa na PC, by si mali všimnúť toto miesto na vitaminovom stole pre jedlo. Pretože vitamín B2 podporuje zdravie očí a chráni pred deformáciami.

Diéty, ktorými môžete poskytnúť svojmu organizmu vitamín B2, sú rôzne druhy zeleniny, tu musíme zdôrazniť extra cukrovú repu.

Cukrová repa - nenáročná, ale super zdravá

vitamín tabuľka cukrovej repy ostré čerstvé

Okrem vitamínu B obsahuje tabuľka vitamínov ovocie papája, marhule, jablká a hrozienka.

Všetky typy tropického ovocia sú v tejto súvislosti veľmi odporúčané

vitamínový stôl vitamín B tropické ovocie

Aj pečeň, vajcia a mlieko s nízkym obsahom tuku sú veľmi dôležité.

Vitamín B 3

Nedostatok vitamínu B3 má zlý vplyv na fungovanie obehového systému. Navyše, ak ste dostatočne naplnení, budete mať silný a zdravý nervový systém. Ak chcete, aby bol podporovaný metabolizmus bielkovín a sacharidov, nakreslite miesto s vitamínom B3 vo farebných tyčinkách vitamínového stola.

Tiež pomáha veľa v udržiavaní zdravia pokožky. Kapilárny systém sa rozširuje, pohlavné hormóny sa lepšie syntetizujú.

Všetky myslenie funkcie sú rýchlejšie. Diéty živočíšneho pôvodu sú bohatšie na vitamín B3. Chudé mäso, pečeň, bravčové mäso, krevety a kravské mlieko. Rastlinné zdroje zahŕňajú ryžu, pšenicu, arašidy, mandle a slnečnicové semená.

Varené krevety s citrónom pre krásnejšiu pleť

Vitamínové krevety čerstvé varené

Vitamín B7

Okrem toho by ste tiež mohli napísať vitamín H a biotín do vitamínového stola na jedlo. Tieto sú považované za synonymá. Spolu so všetkými ostatnými vitamínmi skupiny B pomáha pri prenose oxidu uhoľnatého. Klinec a ich pružnosť sú celkom dobre podporované. Vaječný žĺtok, pečeň a banda zeleniny vám môžu poskytnúť vitamín B7.

Často pečieme pečeň s petržlenom a cesnakom

Vitamínový pečeňový vitamín

Vitamín B9 v vitamínovom stôl na jedlo

Tehotné ženy by nikdy nemali mať nedostatok vitamínu B9. Dokonca aj tí, ktorí chcú mať deti, by naň mali mať vysokú hodnotu. Vitamín B 9 pomáha pri tvorbe placenty a tiež pri konštrukcii mozgu embrya. Vo všeobecnosti sa bunky ľahšie vytvárajú a chránia pred anémiou.

Dobrým zdrojom tohto vitamínu predstavujú zeleninu, ako je hlávkový šalát, špenát, hrášok, petržlen, brokolica. Obsahuje aj v pečeni, mäkké syry, citrusové plody, ovsené vločky a pšeničných klíčkov.

Nedostatok vitamínu C nemusí byť

Tento nedostatok vitamínu C má tiež veľmi nepríjemné dôsledky, už ste počuli, že? Keďže pomáha veľa pri vstrebávaní železa, zúčastňuje sa aj budovania zubov, kostí a tkanív. Tiež hrá podstatnú úlohu v liečbe zranení. Tým sa zachová aj elasticita pokožky. Telo potrebuje vitamín C na výrobu stresových hormónov. Vďaka vitamínu C má telo väčší odpor. Vitamín C pomáha bojovať proti vysokému krvnému tlaku, žihľavosti a rakovine. S vitamínom C, bielych krviniek vykonáva svoju prácu oveľa lepšie. Vírusy nájdu a zničia oveľa úspešnejšie.

Porazte stres a zostaňte zdravými!

Vitamínový stôl vitamín C pomaranče citróny

Konečný salát s vitamínom C

vitamíny stolný petržlen mrkva šalát

Ak sa aktívne venujete športu a fitness, vitamín C je tiež nevyhnutný. Je obzvlášť dôležité pre spojivové tkanivo. Pretože to nastane po úspešnej syntéze kolagénu. Tu sú tiež produkty, ktoré obsahujú vitamín C bohaté: červenej papriky, petržlen, kivi, brokolica, starší, papája, jahody, pomaranče, citróny, cesnak, špenát, paradajky a mnoho ďalších druhov ovocia a zeleniny.

Vitamín A

Nedostatok vitamínu A má negatívny vplyv na čistenie tela. Pomáha nám vyhnúť sa tvorbe rakovinových buniek. Pre profylaxiu všetkých chorôb je to skvelé. Vitamín A zohráva ústrednú úlohu pri tvorbe bielych krviniek. Sú základom nášho imunitného systému.

Vitamín A podporuje tvorbu veľmi silných kostí, má antibakteriálny účinok, bojuje proti vírusom a môže byť veľmi prínosom pre infekcie. Chronické ochorenia kože sú tiež veľmi pozitívne ovplyvnené. Vitamín A je tiež nádherný proti vráskam.

8 dôležitých zdrojov vitamínu A

Vitamínový stôl vitamín a potraviny

Vitamín D a nedostatok vitamínu D.

Vitamín D je známy ako slnečný vitamín. Okrem iného získava naše telo cez slnečné lúče. Organizmus zúfalo potrebuje absorbovať vápnik. Je nevyhnutný pre rast zubov a kostí. Vitamín D sa používa v procese hojenia a prevencie rakoviny.

Takmer všetky druhy mäsa dodávajú tela cenný vitamín D.

Vitamínové tablety vitamínu D mäsové výrobky

Vitamín E a jeho nedostatok

Tento vitamín má veľmi silný antioxidačný účinok. Podporuje imunitný systém. Podporuje bunky a procesy v nich. Vitamín E poskytuje tkanivám dostatok kyslíka. Problémy duševnej slabosti a plodnosti môžu byť spôsobené nedostatkom vitamínu E.

Vitamín E rozširuje kapiláry a tak krv voľne prechádza do svalového tkaniva. To posilňuje tkanivo a nervy. Vitamín E je dôležitý pri profylaxii ciev. Nedostatok vitamínu E môže spôsobiť niektoré ochorenia, ako je astma, artritída a mnoho ďalších stavov.

Vitamín E sa môže aplikovať lokálne, tj priamo na určité oblasti pokožky. To zaručuje jemnú a jemnú pokožku.

Rastlinné oleje sú najlepšie vhodné na dodávanie tohto vitamínu. Ide o kukuricu, slnečnicové semená, sóju a pšenicu. Vlašské orechy, mandle, arašidy a všetky druhy orechov by mohli vykompenzovať nedostatok vitamínu E. Sú tiež veľmi dobré pre celé zrná, listovú zeleninu, zelené fazuľky, hrášok, paradajkové pretlak, baklažány, mrkvu, čučoriedky, černice, avokádo a papája.

Potraviny bohaté na vitamín E.

Vitamínový stôl vitamín E jedlo

Slnečnicové semená pre silný imunitný systém

vitamíny stolové slnečnicové slnečnicové semienka olúpané

Konzumujte orechy pre nervový systém pravidelne

vitamínový stôl vitamín B zdrojové orechy

Vitamín K a nedostatok vitamínu K

Vitamín K pomáha pri strate krvi v prípade poranenia. Všimnete si nedostatku vitamínu K, len keď sa zraníte. Pretože sa rany dobre nezahojí. Dokonca aj s časťou kale budete mať dosť. Nachádza sa tiež v špenáte, ružičkových kelách, brokolici, šaláte a žihľave.

Zelená zelenina obsahuje veľa vitamínu K.

Vitamínová tabuľka zelená strava vitamín k

Príručka zdravého stravovania pre zdravé Rakúske fondy 

vitamíny tabuľka výživa pyramída výživa