Nedostatok motivácie: možné dôvody a užitočné tipy

nedostatok motivácie a sebaimitácie ako to môžem urobiť

Možné dôvody, prečo sprevádzate nedostatok motivácie v každodennom živote

 

Pokiaľ ide o dosiahnutie veľkých cieľov, všetci vynakladáme veľké úsilie a máme najlepšie plány. Snívame o tom v priebehu dňa, hovoríme o tom, vysvetľujeme niektoré detaily našim priateľom a rodinným príslušníkom.

Čítame aj knihy, robíme výskum na túto tému a tak urobíme významný pokrok smerom k dosiahnutiu nášho cieľa.
Povedali sme si: "Jedného dňa to bude fungovať!", "V určitom okamihu sa náš sen splní!". Ale príbeh sa to vlastne nestane.

Ak motivácia chýba ...

Chýbajúce motivačné dôvody sú samotivované
Všetci sme boli takí, nie? Tento pocit nedostatku motivácie máme na začiatok. To nás núti príliš dlho čakať na správny okamih.

Pokúsme sa prostredníctvom analýzy zistiť, ako by takýto nedostatok motivácie mohol byť na začiatku životného projektu? Päť bodov je obzvlášť závažných a chceli by sme na ne odpovedať.

Nájdite motiváciu, ale ako?

seba motivácia chýba motivácia a ako to môžem urobiť

Nemáte plán

Plánovanie a budovanie konkrétnej stratégie je často najťažšie. Ak tieto chýbajú, všetko vyzerá tak neurčito, neznáme, mätúce a teda nedosiahnuteľné.

Takže začnite s plánom. Dokonca aj vtedy, keď sa časom mení, jasne pokračujete v štruktúrovaní akcií a ich poradia.

Urobte si plán a uveďte to dnes!

nedostatok motivácie a pozitívny plán vlastnej motivácierozptýlenie

V dnešnom svete je príliš veľa vecí, ktoré nás môžu odvrátiť. Toto sú neustále správy a telefónne hovory. Dostanete rôzne ponuky pre iné, rovnako zaujímavé projekty. Ako sa dá jedna osoba sústrediť do mora pokušenia na jednej veci?

Nenechajte sa správne odviesť pozornosť od vás!

Nedostatok motivačných dôvodov na nájdenie sebahodnotenia

Všetko je vo vašich rukách. Odhlásiť z sieťach, ktoré odvrátiť alebo popierajú samy o sebe prístup k nim pri práci na svojich projektoch. Udržiavajte iba jeden kanál pre svojho blížneho. Nedovoľte, aby o tom vedeli ostatní.

Trebárs tej či onej kamarát na začiatku je naštvaný, že po celú dobu nie sú k dispozícii, každý by si zvyknúť na to v priebehu času.

Urobte svoj nápad a verte vo svoje vlastné sily!

chýbajúce tipy na motiváciu vlastná motivácia pozitívna poznámka

Prekážky na ceste k úspechu

Želania sú jedna vec, ale v živote je vždy veľa prekážok, ktoré treba prekonať. Vady sú všade okolo nás. Vaše akcie sú viac-menej tvarované tým, aj keď sa pohybujete správnym smerom. Existuje príliš veľa momentov pochybností. Sú nevyhnutné, ale mali by ste skutočne pochopiť, že sú niečo úplne normálne.

Zamierte! Určite to urobia!

nedostatok motivácie, môžete ju skĺznuť do seba-motivácie

Dôverujte sebe. Pozorujte aj iných ľudí, ktorí sledujú svoje ciele. Kto je krásny bez vady? Ak veci idú vpred, je to najlepšie znamenie, že ste na správnej ceste, nie?

Nezabúdajte na to: ťažkosti, ktorým čelíte, jednoznačne nie sú dôvodom nedostatku motivácie!

Urobiť nemožné

Nedostatok motivácie je možná alebo nemožná nemožná motivácia

Nedovoľte, aby vás úzkosť viedla

Nedostatok motivácie prichádza aj vtedy, keď sa necháte viesť k nesprávnym veciam v živote. Tu je príklad: Hľadáte novú prácu, pretože chcete ďalej rozvíjať svoju kariéru. Ale ak sa chcete vyhnúť alternatívnej práci s manažérom nálady, potom je to pravdepodobne nesprávna cesta. Tam by boli všade ťažkosti! Okamžite vstúpite do stavu, v ktorom chýba motivácia, hneď ako narazíte na ďalší náročný problém.

Riešenie problémov na ceste šikovne

nedostatok motivácie motivačnej mrkvy

Cesta von sa spoliehať skôr na dobrý vývoj a hlboký zmysel vecí a neprijmeme kroky, ktoré sú inšpirované strachom skôr než tvojimi snami a dobrými cieľmi.

Spadnúť → stáť → posúdiť koruny → a pokračovať v činnosti 

Chýbajúce motivačné tipy samomuňovanie padajú a vstávajú

Môžu byť hlboko motivované vonkajším svetom

Všetci potrebujeme nejaké uznanie od vonkajšieho sveta. Nikdy sme úplne nezávislí a ďakujeme Bohu! Pretože komunikácia s inými ľuďmi je dobrá a pomáha nám všetkým rozvíjať sa ďalej.

Buďte motivovaní vašimi priateľmi a známymi

nedostatok motivácie seba-motivácia užitočné tipy

ale tiež musíme vybudovať objektívne kritériá, podľa ktorých posudzujeme sami realistický. Takže môžeme byť trochu selektívnejší v názoroch iných ľudí. Oni sú niekedy dobrí, niekedy zavádzajúci. Sú ako vlny, a ak by sme, aby boli úplne závislé, je možné, že sme sa tlačil časov v jednej dobe v opačnom smere po celú dobu. To nemusí byť z dlhodobého hľadiska dobrá.

Nájdite ľahkú motiváciu

Nedostatok motivácie pre seba-motiváciu

Takže nedostatok motivácie je vzhľadom na neistotu v sebe. Vo výnimočných prípadoch je dôležité, že by sme mali byť trochu lenivý. Musíme pochopiť, že všetci ľudia robia chyby a že aj očarujúci hrdina, ktorý si uvedomuje všetky svoje sny, vždy sužuje pochybnosti.

Zostaňte naladení, pretože šťastie, že dosiahnete svoj veľký cieľ, stojí za to.

Profesionálny tip od Neila Patrika Harrise 

neil patrick harris vlastná motivácia chýbajúce tipy na motiváciu