Chápete doma

chayote zelené hruškovité varenie

Chápete doma

Poznáte Chyote? Ak ste boli v Latinskej Amerike alebo ste skúšali typickú miestnu kuchyňu, potom je táto exotická rastlina už známa. Chayote spadá do skupiny tekvíc. Plody sú hruškovité. Akonáhle sú zelené, môžu sa tiež jesť vo forme šalátov.

Môžu byť tiež vyprážané alebo varené na paru. V tomto prípade sú pripravené ako zemiaky a cukety.

Rastlina má vysokú vytrvalosť a je veľmi odolná voči všetkým chorobám a škodcom. V samotnej Latinskej Amerike je chayote trvalkou rastlinou. Ale v Európe nie je táto odroda zeleniny dobre známa, často sa chová iba v oranžéroch.

Exotické rastliny aj v Európe

chayote hruškovité zelené rastliny
Čo potrebujete vedieť pre starostlivosť o Chayote

Chcete Chayote doma? Ide o exotickú zeleninovú odrodu. Ukazuje veľmi dlhé vegetačné obdobie. Najjednoduchšou metódou je vložiť kompletnú palicu. Dokonca aj v prípade, že chcete na Chayote sadiť na záhrade, mali by ste najprv vysadiť palicu doma v zeleninovom hrnci. Najlepšie je to vo februári. Po jednom alebo dvoch týždňoch sa chajot vyvíja a potom sa môže transplantovať do dvora. V marci alebo apríli môže byť mladá rastlina použitá v otvorenom priestore, v záhrade. Ak plánujete všetko rovnakým spôsobom, môžete si vychutnať dlhý čas zberu.

Chayote patrí do rodiny dýní

chayote exotické rastliny ovocie tekvice rodiny

Chayote je horolezecká rastlina

Chayote je horolezecká rastlina. Z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby bol použitý na správnom mieste. Lepšie budovať kmeň, na ktorý môže korytnačka vyliezť. Odporúča sa používať viac ako jedno zariadenie. To by malo pozitívnu úlohu pri reprodukcii. Zber bude oveľa hojnejší.

Pripravte čerstvé, zelené smoothies

chayote čerstvého stlačeného zeleného smoothiesOrganické hnojivá

Tiež by sme chceli využiť tému výsadby chayotov ako príležitosť tvrdiť, že by ste mali používať čo najviac organických hnojív. Odporúčaná suma v tomto prípade bude 3 kilogramy na 1 - 2 štvorcových metrov pôdy. Chayote rastie veľmi rýchlo a má veľa rastu. Tí, ktorí neslúžia pre stutz na zemi, môžu byť vystrihnuté. Môžete ich použiť na rozšírenie zeleniny, ako aj na vysádzanie novej rastliny. Kríky, ktoré sú v tvare tyčinky, môžu byť varené a konzumované ako špargľa.

Chutná kuracia polievka

chayote varené hünner super

Kvetinová záhrada alebo záhrada

Môžete pestovať túto exotickú rastlinu nielen na záhrade, ale aj doma v kvetinovom kontajneri. Tento prístup sme už spomenuli. Ako som povedal, mali by ste tiež sadiť chayote v kvetináči pred použitím v záhrade. Spodná časť musí zostať voľná. V tomto a iných prípadoch by bolo dôležité postaviť de ​​Chayote na miesto, kde je veľa vody a slnka.

Čerstvý šalát s chajotom a jahodami

chayote hruška avokádový šalát

Pikantná chutney v indickom štýle

chutney chutney asijský recept indián

Hrušky v tvare hrušky

tekvicové exotické ovocné tekvice variť

Jednoduché rezanie

tekvicové varenie nakrájané kúsky

Zdravý jarný šalát

chayote-mexický šalát čerstvé zdravé

Vynikajúca indická kuchyňa

dýňový moru kari indián

Oriental recept

tekvicový varený turecký recept