Eko oblečenie: Ekologické materiály, z ktorých sa vyrába odev

Eco oblečenie: Ktoré materiály sú udržateľné?

V prvej časti sme vysvetlili, aké podmienky by mali spĺňať tzv. Udržateľné materiály. Teraz ilustrujeme uvedené konkrétne príklady.

Eko oblečenie je zdravé a trendy

eko oblečenie organické bavlnené biele šaty braintreeclothing

Eko oblečenie - Udržateľná móda pre ženy

Organické odevné organické látky
Organická bavlna

Bavlna má veľký potenciál ako ekologický výrobok. Je to dobré pre vaše zdravie a môže byť trvalo udržateľné. To sa však stáva iba za predpokladu, že kúpené množstvá majú vysokú cenu a že spotreba je primeraná.

Oblečenie z organickej bavlny je drahé

eco oblečenie bavlna organické zdravý životný štýl

Moderné úplet z organickej bavlny v jemných farbách

eco oblečenie pletené odevy organická bavlnaSpravidla je bavlna rýchlo napadnutá škodcami, a preto sa používa mnoho pesticídov. Nielen hmyz, ale aj veľa zvierat a ľudí, ktorí s ním prichádzajú do styku, zomierajú.

Organické, organické a organické bavlny sa vyhýbajú tomuto nebezpečenstvu. Bio krajiny vytvárajú menšie množstvá bavlny. Pri ich výrobe sa nepoužívajú žiadne chemikálie.

Organická bavlna sa nazýva aj organická bavlna

ekologické oblečenie z ekologickej bavlny

Produkcia je v ideálnom prípade kúpená za vyššiu cenu, takže ľudia pracujúci na poli získajú spravodlivú odmenu a nemusia ohrozovať zdravie iných.

Etika je len jedným argumentom pre nákup odevov z organickej bavlny. Nielenže chráni ľudí z tretieho sveta (alebo tých chudobnejších spoločenských tried v Európe), ale aj sám - vaše prostredie a vaše vlastné zdravie.

konopné vlákna

Konope môže byť použitý v módnom priemysle. Na rozdiel od bavlny je napríklad relatívne ľahké pestovať a ťažko potrebovať pesticídy. Navyše, aj neekologická výroba konope využíva len málo chemických látok na ničenie škodcov a korene samotnej rastliny sú schopné obohatiť pôdu, urobiť ju úrodnejšou a obnoviť ekologickú rovnováhu.

Konope v modrých odtieňoch

eco oblečenie konope životný štýl zdravý život

Každodenné oblečenie z konope

organické oblečenie konope oblečenie životný štýl trendy

bambus

Bambus zohráva nesmierne dôležitú úlohu pri ekologickom rozvoji vo všetkých oblastiach módy a dizajnu. Dá sa to dosiahnuť udržateľným spôsobom vo veľkých množstvách a je tiež veľmi zdravé pre ľudí. Bambus je hypoalergénny, absorbujúci, rýchlo sušený a má prirodzené antibakteriálne vlastnosti. Bambus rastie veľmi rýchlo a ťažko potrebuje pesticídy pre svoju starostlivosť.

Bambus má množstvo dobrých vlastností

eko oblečenie bambusové tkaniny organické

Avšak vzhľadom na vysokú spotrebu existuje riziko, že bambusové lesy budú ľubovoľne zničené. Z dôvodu zisku, ale pesticídy sú spotrebované tak, že sa zvyšuje o to viac.

Často sa stáva, že bambus je udržateľný, ale to nie je vždy prípad. Materiál by mal pochádzať zo špeciálne určených lesov a výrobcovia by sa mali zdržať chemických látok. Väčšina výrobcov veľtrhu poskytuje informácie o tom, odkiaľ pochádza bambus a ako sa spracúva. Ostatné zakrývajú históriu produktov. Radšej by sme vás odradiť od toho, aby ste si ju kúpili.

bielizeň

Je to ďalšia prírodná vláknová rastlina, ktorá si vyžaduje výrobu menej chemikálií a vody ako bavlna. Aj v tomto prípade by sme sa rozhodli pre ekologickú výrobu.

Trendové bielizeňové šortky vo vyblednutom ružovom

organické oblečenie šortky bielizeň organické scoutmob

Organická vlna

Organická vlna je pre bežného spotrebiteľa stále prístupnejšia. Pochádza z regionálnych ekologických fariem a môže sa vyrábať regionálne.

Používajte organickú vlnu na výrobu organického oblečenia

organické oblečenie čierna skala organická vlna poctivosť

Použitý polyester

Nájdeme stále viac chladných bund a nohavíc vyrobených z recyklovaných plastových fliaš na trhu. To z polyesteru neznamená udržateľný materiál. Ale aspoň množstvo odpadu spadajúceho do prírody klesá.

Opätovne použite polyester a oblečte

bio oblečenie oblečenie čestný polyester opätovne použitý