Získajte viac informácií o pôvode sushi a jeho druhoch!

Čo viete o sushi?

Sushi je japonská špecialita vyrobená z ryže, zeleniny a surovej ryby alebo iných morských plodov. Nádherné jedlo sa zvyčajne pripravuje z tuniaka, lososa, sépia, octopodu, kreviet, krabov a kaviáru. Tajomstvo tohto jedinečného jedla je jeho storočná história a rovnováha medzi ryžou a ocotom, ktorý slúži ako jeho marináda. Vzhľadom k tomu, že podstatou japonskej kuchyne je zdravé spracovanie každej zložky, táto potravina sa ukázala ako celkom chutná, výživná a zároveň málo kalorických.

Sushi pôvod a jeho rozšírenie po celom svete

Vynikajúca chuť sushi je spôsobená hlavne ázijskou filozofickou doktrínou - v japonskej kuchyni je človek presvedčený, že človek nemôže ani zmeniť ani dokonalú prírodu. Prírodná chuť by sa preto nemala meniť, ale jednoducho zdôrazňovať! Vďaka tomuto silnému vnútornému presvedčeniu sa Japonci tešia čerstvej konzumácii surových rýb. Hoci jeho tepelné spracovanie nie je úplne vylúčené, je skôr považované za kompromis.

sushi sa prvýkrát spomína v čínskom slovníku z 2. storočia. Z tohto dôvodu sa verí, že súd má skutočný pôvod v Číne a juhovýchodnej Ázii a iba v 7.-8. Century bolo známe v Japonsku. Pôvodne nazývaný ako sushi nie samotné jedlo, ale starodávny proces kvasenia a konzervovania nasolených rýb pridaním ryže.

V 15.-16 V 19. storočí došlo k určitým zmenám v technológii sushi. Aj keď Japonci pôvodne vyradili ryžu a jedli iba ryby s kyslou chuťou, časom postupne začali uveriť, že ryža chuť v kombinácii s rybou prinesie nové zmyselné pocity. Pôvodne by ryby mali zostať v marinade asi rok, až kým nebudú konečne pripravené na konzumáciu. Neskôr prišli s chytrým nápadom pridať ryžový ocot do ryže a tým znížili čas prípravy a kvasenia na niekoľko dní.

nakrájajte ryby a pripravte sushi

Odvtedy ľudia začali predávať a podávať ryby-ryžové predjedlá v krásnych drevených debnách. Pri príprave perfektne tvarovaných kotúčov boli brané do úvahy dve hlavné veci: na jednej strane bol veľký dôraz kladený na výraznú chuť, pretože to malo byť skutočným pôžitkom pre podnebie. Na druhej strane bolo zamerané na vonkajšie prostredie, pretože farebné kombinácie vyplývajúce z farieb jednotlivých zložiek by mali potešiť oči.

Počas priemyselného pokroku a rozširovania miest na začiatku 19. storočia zohrali potravinové stánky kľúčovú úlohu pri poskytovaní pracovných a lahodných jedál. Aby bolo všetko rýchlo a bez problémov, mali by ste robiť bez jednodňovej Fischfermantation. Namiesto toho sa ocot pridal priamo do ryže, aby sa nádoba dostala do špecifickej chuti. Takmer v tomto čase sa narodilo nigiri sushi v Edo (dnešnom Tokiu). Trvalo to však viac ako 100 rokov, kým jeho sláva v druhej polovici 20. storočia konečne dosiahla starý svet a urobila si meno pre seba v Európe z celého sveta.

Dnes je táto japonská špecialita považovaná za lahôdku, ktorej chuť je obľúbená u mladých a starých ľudí po celom svete. Mnoho rôznych variantov je známe dnešnému svetu, navyše kuchári naďalej experimentujú so zložkami a štýly prípravy odvážne. A čo hovoríš? Je sushi jesť s tyčinkami výzvou pre vás?

Už do vás vstúpila voda z úst?

Jedlo sushi s steakmi
Sushi pôvod - Nigiri Sushi

Toto ručne tvarované sushi je považované za najbežnejší sushi štýl medzi všetkými. Tu máme rybie rezy na ryži.

Pripravte nigiri sushi a ihneď jesť

Maki sushi doslova znamená valcované sushi

Tento sushi štýl je tvarovaný pomocou bambusovej rohože.

konzumovať maki-sushi-slúžiť a krívačkySushi pôvod - Gunkanmaki

Ručne tvarovaná ryža oválneho tvaru zabalená v nori s rôznymi výplňami

Gunkan-maki, sushi

Sushi Pôvod - Futo Maki je hrubý kotúč s rybami a zeleninou

Typický Futo Maki má priemer 3-4 cm. Náplň pozostáva z troch rôznych zložiek, ktorých chuť a farby dokonale zapadajú.

futo maki chutné sushi

futo maki s mangom

Sushi pôvod - Chirashi Sushi (Stray Sushi)

Miska ryže s rôznymi zmiešanými druhmi rýb a zeleninou

chirashi sushi na tanier

Konzumujte chirashi sushi

Ura Maki (valcované dovnútra)

 Rice pokrýva sushi, zatiaľ čo list Nori zostáva vo vnútri

uramaki sushi pôvod a históriu

Te-Maki: Nori sa vloží do vrecka a naplní sa rôznymi prísadami 

temaki sushi umenie vynikajúce

temaki ingrediencie sushi

Hoso-Maki s uhorkou slúži na očistenie úst, keď konzumuje syrové ryby, takže rôzne chuťové štýly nie sú zmiešané

Ďalšou variantou je Hoso-Maki s tuniakom.

hosomaki sushi haeppchen

Oshi Sushi je stále známy ako Press Sushi a vyznačuje sa dlhým tvarom

oshi sushi-štýl ryže a surové ryby

Oshi sushi zu zuen a jesť

Sashimi - rybie rezy bez ryže a akýchkoľvek prísad

sashimi jesť bez ryže a nejakých prísad

sashimi s tuniakom lahodným jedlom

sushi sushi s steakovou múčkou

 Sushi doska rôznych druhov na doske

jesť sushi

jesť sushi a žiť zdravý život

pôvodu a prípravy sushikonzumovať sushi a piť sake