Okenné dekorácie pre kuchyňu – 26 nápady na dekoráciu okien

Nápady na dekoráciu okien pre kuchyňu

 

Okno je jedným z prvkov dizajnu kuchyne, ktorý priťahuje najväčšiu pozornosť. Preto by bolo veľkou chybou nepozerať sa na dekoráciu okien s dostatočnou pozornosťou. Aj keď máte obmedzený rozpočet, môžete urobiť veľa vecí pekne. Nasledujúce tipy vám pomôžu.

26 nápady na dekoráciu okien

Okná dekorácie nápady kuchyne izbové rastliny kaktusy zelené kuchyne nápady

DIY okenné dekorácie

Ak máte existujúcu kuchyňu, mali by ste sa na to najskôr pozrieť. Akú úlohu hrá tam okenná lišta? Používa sa ako dočasná oblasť skladovania? Vyzerá to esteticky príjemné alebo nie? Existuje nedostatok priestoru pre dôležitú funkciu v dizajne kuchyne?

Môžu byť tie najlepšie prevzaté cez parapet?

Všetky tieto otázky sú dôležité pre to, aby ste si mohli vybrať najvhodnejšie medzi návrhmi na dekoráciu okien.

Ako vyzdobiť kuchynské okno – príklady fotografií

Dekorácie okien Myšlienky Záclony nápady Kuchyňa Hallplants
Výber okenných dekorácií podľa vášho štýlu

V prvej časti nášho prehľadu o skvelých okenných doskách Dekoideen sme už ukázali niekoľko praktických tipov. Teraz budeme pokračovať s rôznymi štýlmi nábytku a výzdobou parapety. Začnime s klasikou. Parapet je veľmi dôležitou súčasťou tradičného dizajnu kuchyne. Tu sa musíte rozhodnúť pre komplikovanú a pútavú výzdobu. Klasická dekorácia zahŕňa aj domáce predmety a rastliny. Majú estetickú hodnotu. Pokiaľ ide o funkcie, môžete použiť okennú lištu ako úložný priestor pre korenie a iné čerstvé výrobky.

Chic kuchynské závesy a črepníkové rastliny v kombinácii

Dekorácie okien Myšlienky Kuchyňa Zelené rastliny Črepníkové rastliny Záclony

Praktická dekorácia okien

Okná dekorácie nápady kuchyne bylinné záhrady prirodzené svetloMalé, ale veľmi moderné apartmány

Moderný spôsob bývania je často spojený s malými bytmi. V nich musí byť kuchyňa multifunkčná a parapet, na rozdiel od klasického štýlu, by mal priniesť veľa praktických výhod. Môže sa použiť ako pracovná plocha, kde si môžete nainštalovať umývadlo alebo ho použiť ako sedačku. Ktorá z týchto funkcií môže splniť okenný parapet, samozrejme závisí od jeho polohy a výšky.

Je dôležité, aby vo všetkých týchto prípadoch esthetic funkcia upadala do pozadia. Aj keď parapet má praktickú funkciu, môže to určite slúžiť ako akcent v kuchyni.

Vtipné hovory a rezané kvety oživujú okná kuchyne

Nápady na dekoráciu okien kuchynské rezané kvety deko okno

Vyberte vhodné textílie

Okná dekorácie Myšlienky Kuchyňa Vnútorné rastliny Blue Faltrollo

Vidiecky štýl

Vidiecky štýl je napriek všetkým moderným dizajnovým trendom stále veľmi dôležitý. V tomto prípade zohráva veľmi dôležitú úlohu dizajn okenných parapetov s kvetináčmi a inými prirodzenými okulármi. Vyberte si korenie, ktoré môžete použiť priamo v jedle. Takto sa rozumie párovanie funkcií a estetiky.

Vintage vkus

Okná dekorácie nápady kuchyne izbové rastliny schabby elegantný štýl

Získajte inšpiráciu z exotických štýlov

Máte lásku k exotickým dizajnovým trendom v dizajne? Nájdete tu veľmi dobré nápady pre spôsob, akým parapet pracuje a je esteticky zariadený. Možno budú presne zodpovedať vašim potrebám?

Vložte krásne darčeky ako dekoráciu okien

Dekorácie okien Myšlienky Kuchynské izbové rastliny Deco misy farebné okrajeNápady na dekoráciu okien kuchynské závesy a interiérové ​​rastliny

Niektoré univerzálne nápady

Bez ohľadu na štýl a veľkosť kuchyne, sú tu niektoré nápady na okenné parapety a ich úpravu, ktoré vždy vyzerajú dobre a sú vítané. Tu ste na prvý pohľad:

– Tu môžete nainštalovať malý stôl. Môže podávať príležitostné jedlá, alebo ho môžete použiť a pracovať na ňom, pričom musíte v kuchyni pripraviť niečo.

– ako okenné parapety môže tiež slúžiť niektoré užitočné predmety, ktoré sú rovnako v kuchyni a budete potrebovať znovu a znovu. Jedná sa o určité kusy riadu, lyžice, s ktorými miešate polievku alebo nejaké šálky kávy pre hostí a špeciálne chvíle.

– Ak je parapet nízky a dostatočne široký, môžete tu tiež nastaviť miesto na sedenie. Tam si môžete niečo prečítať, alebo len relaxovať pri pití kávy alebo pri čakaní na vaše jedlo.

Zdobenie okenného filmu

Okná dekorácie nápady kuchyne izbové rastliny svetlé biele čisté

Získajte kreatívne

Najpoužívanejšie nápady na dekoráciu okenného parapetu sú tu. Slúžia väčšine majiteľov domov, pokiaľ ide o estetiku aj funkciu veľmi dobre. Môžete to urobiť niekoľkými rôznymi spôsobmi. Vezmite šancu a urobte to! Môžete kombinovať farby, tvary a všetky detaily.

Niekedy sú zaujímavé výsledky dosiahnuté v tejto kreatívnej hre, ktorú ste si len ťažko predstavili vopred.

Nakoniec by sme vám chceli pripomenúť, prečo je dekorácia okenných parapiet taká dôležitá. Poskytuje pohodlie a to je základom nášho dobrého zdravia. Komfortne, kuchyňa nemusí byť len pre vás. Vaši hostia a všetci členovia rodiny by tiež mali nájsť tu príjemnú atmosféru. Kuchyňa je tiež srdcom rodiny v modernom dome. Má preto stále väčší význam v stresujúcom a dynamickom každodennom živote, v ktorom bohužiaľ zostávame stále viac osamelých.

Krásna orchidea je sama o sebe šikovnou výzdobou 

Okná dekorácie nápady kuchyne izbové rastliny biela orchidea decoupage

Sklenené deco vázy

Okná dekorácie nápady kuchyne dekorácie vázy izbové rastliny

Sklenené fľaše – dekorácia okien v priemyselnom štýle

Dekorácie okien Myšlienky Kuchyňa Kryté rastliny Dekorácie Sklenená fľaša Okná dekorácie nápady kuchyne izbové rastliny paprade okien dekorácie Dekorácie okien Myšlienky Kuchyňa Krytiny Rám okenný Dekoračný vankúš Okná dekorácie nápady kuchyne izbové rastliny okno slepý Okná dekorácie nápady kuchyne izbové rastliny okenné žalúzie sú starostlivoOkná dekorácie nápady kuchyne izbové rastliny kuchynské záclony Okná dekorácie nápady kuchyne izbové rastliny škrupiny kamene Okná dekorácie nápady kuchyne izbové rastliny orchidea okná fólie kvetinový vzor Okná dekorácie nápady kuchyne izbové rastliny rezané kvety Okná dekorácie nápady kuchyne izbové rastliny rezané kvety jablká Okná dekorácie nápady kuchyne izbové rastliny črepníkové rastlinyNápady na dekoráciu okien kuchynské rastliny a krásne rezané kvety deco vázy Halloween nápady dekorácie okien kuchyne izbové rastliny ozdobné tekvica Vianočné okná dekorácie nápady kuchyne hliny hrnce mech borovicové kužele