Útulná spálňa v suteréne

Spálňa v suteréne je výborne ergonomická

Navrhujte nápady pre spálňu v suteréne

Všetci vieme tento pocit: pozriete sa na byt a dúfate, že budete mať trochu viac priestoru, takže môžete celú vec lepšie usporiadať. Ak môžete rozšíriť byt o jednu izbu, tým lepšie.

Priestor sa v modernom svete stáva čoraz rýchlejšou vzácnosťou.

Človek sa cíti vďačný za každý štvorcový meter, ktorý má dodatočne k dispozícii. Ak použijete pivnica, môžete tiež rozšíriť svoj priestor. Nebudete musieť stráviť veľa peňazí.

Spálne v suteréne vytvoria nielen priestor navyše, ale budete schopní vytvoriť pokojnú a pohodlnú domácu útočisko.

Všetko, čo potrebujete, je dobré plánovanie a trochu kreativity. Mnohí majitelia domov si skutočne neuvedomujú potenciál svojho suterénu. Tma, vlhkosť a chlad sú odpudzujúce pre všetkých. Ale pre tých, ktorí potrebujú extra priestor na spanie alebo pre hostí, takáto miestnosť má veľmi vysokú hodnotu.

Tu je niekoľko základných princípov, ktoré vám pomôžu urobiť takúto transformáciu inteligentným spôsobom.

Oddeľte vlhkosť

Spálňa v suteréne, posuvné dvere šedé
Najdôležitejším pravidlom pre prechod zo suterénu na krásnu spálňu je správna izolácia. Z mnohých perspektív závisí od ich dobrého výkonu, či sa v ňom cítite dobre alebo nie. Ak sa to stane zle, bude pre vás nepríjemné bez ohľadu na sezónu.

Pridanie niektorých moderných panelov je veľmi dobrý nápad. Mali by ste určite zvážiť drevo. Tým sa budete cítiť pohodlne aj v zime zimy. Hluk je obmedzený na minimum.

Správny štýl pre vašu izbu v suteréne

Spálňa v suteréne dodáva mäkké bytové zariadenie

To pravdepodobne znie trochu nadmerne vo vzťahu k suterénu. Existuje však mnoho výhod pri výbere správneho štýlu pred zariadením. Steny musia byť natreté alebo natreté. Môžete ušetriť veľa, ak zámerne vystavíte niektoré položky.

Tu a tam to môže byť zvláštna trubica a možno akcentačná betónová stena. Tie sa dajú kombinovať s pravými závesnými svietidlami. Týmto spôsobom možno ľahko dosiahnuť priemyselnú alebo vidiecku náladu.

Plánujete spálne pre niekoľko detí? Čo si myslíte o loft posteli v štýle vidieka? Alebo možno by ste radšej vyzerali v kabíne? Väčšina majiteľov domov uprednostňuje pokojnú a krásnu kúpeľňu, ktorá je čistá a dokončená.

Viditeľnejšia oblasť

Spálňa zostavená v obývačke lampášaNiekedy máte dosť miesta. Potom môžete integrovať veľa miestností. Takže môžete urobiť vedľa spálne a malú kúpeľňu a malú zábavnú miestnosť. Okrem všetkých doplnkov by ste mali vytvoriť čo najviac viditeľného priestoru. Vnímanie je zábavná vec. Správny dizajn robí aj tie najmenšie miestnosti vzdušné a elegantné. Existuje veľa malých trikov, ktoré môžete uviesť do činnosti. Premýšľajte o vertikálnych výkyvoch alebo jednoduchých vzorkách. Vyzerajú trendy a veľmi elegantné. Zrkadlá nielenže pridávajú k otvorenej povahe miestnosti, ale prispievajú aj k šíreniu svetla.

Teplé a útulné farby

Spálňa v suteréne dodáva regály čalúnenie sconces

Chcete, aby sa vaši hostia cítili tak pokojne a uvoľnene, ako spali doma? Vaše pozadie by malo byť čo najviac neutrálne. Zvážte akcentovú stenu v teplom tóne. Takže každý smútok zmizne. Udržujte farebnú paletu jednoduchú a nepoužívajte viac ako dva dominantné odtiene. Väčšina pivníc nemá dostatok prirodzeného svetla. Preto pravdepodobne nie je zlý nápad vytvoriť celú miestnosť vo zlatožltej alebo smotanovej v podobe príjemnej atmosféry.

Stropy a podlahy

Spálňa v suteréne koberec mäkký

Povrch steny sadrokartónu spolu s kazetovým stropom je pravdepodobne najlepší vzhľad, ktorý môžete dosiahnuť. To dáva miestnosti nezameniteľnú identitu. Mali by ste sa však zamerať približne na rovnakú úroveň ako v hlavnej miestnosti. Preto bude cítiť suterén ako rozšírenie zvyšku domu. Pretože sa nechcete cítiť, akoby ste boli v lodi UFO, zakaždým, keď ste tam.

Masívna a teplá drevená podlaha nie je otázkou v suteréne. Nie sú vhodné kvôli vlhkosti a meniacim sa teplotám. Farby, laminátové dlaždice a koberec sú dobrou alternatívou. Štýlové koberce môžu tiež prispieť k ďalšiemu vyzdobeniu miestnosti a poskytnúť dodatočné vzory a farbu.

Vytvorte príjemnú atmosféru v suteréne

Spálňa v suteréne nastaviť posteľné kvetinové

Veľké schodisko, ktoré vedie hore

Spálňa v suteréne dodáva schody drevo

Páči sa vám nádherné vstupy? Schody vedúce do pivnice sa môžu zdať ako nápad. Ale v porovnaní s horolezectvom hore a dole nad nepríjemnou konštrukciou je to oveľa pohodlnejšia možnosť. Veľké točité schodisko tu šetrí priestor a dáva suterénu sofistikovaný charakter. Vchod by mal byť niečo zábavnejšie, ak plánujete pre deti tu spálňu. Čo si myslíte o snímke? Predtým ako urobíte čokoľvek, uistite sa, že to nie je v rozpore s stavebnými predpismi vašej komunity.

Roztriešte tmu

Spálňa v suteréne zdobí kvetinovú posteľnú skriňu

Často hovoríme o tom, aké dôležité sú svetlá pre celkové osvetlenie. V suteréne budú dvojnásobne dôležitejšie ako v ostatných podlažiach domu. Vďaka minimálnej ventilácii je úplne závislé od umelého svetla. Ako vždy sa ukázalo byť najlepším možným spôsobom kombinácie rôznych vrstiev svetla. Ak plánujete dobre premyslenú spálňu, zistíte, že potrebujete oveľa viac pozornosti v herni než v rodinnej izbe. Nainštalujte niekoľko nástěnných svetiel a použite niektoré inteligentné osvetlenie zavesenia, aby ste ušetrili cenný priestor

Naplánujte únikovú cestu

Spálňa v suteréne dodáva vonkajšie schody

Vo väčšine krajín jedna z povinných pravidiel stanovuje, že úniková cesta musí vyústiť zo suterénu. Ak tomu tak nie je pre vás, mali by ste to urobiť kvôli vlastnej bezpečnosti. Inteligentnou možnosťou by bol výstup cez okno. Zvážte tiež svetlé otvory na strope. Ak naozaj chcete zmeniť náladu v spálni v suteréne, mohli by ste to urobiť s inou šikovnou možnosťou lietať. Hovoríme o ľahkých vrstvách.

Inštalácia vyžaduje veľa úsilia a kopanie, ale na konci dňa to stojí za to

Spálňa v suteréne nastavená na teplé a príjemné prostredie

Skvelý dotyk

Spálňa v čalúnnickom koberci

Prístup k návrhu spálne môže byť úplne odlišný od toho, ktorý je v izbách na hlavných úrovniach. Kvalita postelí, dekorácie a príslušenstva musí byť presne to isté. Navrhujeme investovať do obliečok na vankúše. Sú to najdôležitejšie, keď ide o premenu spálne do pohodlného ústupu.

Ponorte sa do tohto malého raja pri zvláštnych príležitostiach a oslávte svoj domaci odpočinok najlepším možným spôsobom

Spálňa v suteréne je vybavená mäkkou matnou bielou bielizňou

Vytvorením modernej spálne v suteréne bude úsilie a čas investovaný vždy stojí za to.

Spálňa v suteréne nastavená béžová hnedá farba

Takže budete aj lepší hostiteľ. Prečo by ste mali postaviť ďalšiu izbu, ak vás čaká radosť?