10 japonských nápadov na dekoráciu, ktoré nám dodajú byt v štýle Zen

bonsai tree japonské dekorácie nápady motív zen štýl pôvodný

10 krokov na nastavenie nášho apartmánu v štýle Zen - nápady japonskej dekorácie

V súčasnosti je veľmi únavné a ťažké nájsť pokoj a ticho v živote, takže jednou z možností je vytvoriť miesto pokoja a pohodlia doma. To je dôvod, prečo sa japonské princípy stali vedúcim trendom v dizajne interiérov.

Ale čo skutočne znamená Zen? V japončine sa Zen odvoláva na meditáciu. V interiéri odráža rovnováhu, harmóniu a relaxáciu. Hoci Zen nie je správny dizajnový štýl, má knihu prísnych pravidiel. Často sa spája s minimalizmom, s jednoduchosťou a čistotou čiar. Je to skôr spôsob, ako usporiadať svoj dom a vytvoriť atmosféru, aby ste zabudli na stresy a námahy každodennej kancelárskej práce. Premýšľajte o týchto 10 jednoduchých krokoch na to, aby ste svoj domov úplne nastavili ako Zen.

10 nápadov japonskej dekorácie na vybavenie nášho bytu v štýle Zen

Životný štýl japonskej deko nápady design deco
 prvý Zen Design sa zaoberá mäkkými odtieňmi, ako je biela, šedá, béžová farba alebo ružovo-béžová, ktoré majú silu vyvolávať zmysel pre oddych a ticho. Chromatická harmónia medzi rôznymi prvkami je rovnako dôležitá ako vizuálna kontinuita medzi stenami, nábytkom a podlahami. Ak chcete zahrnúť obrysy v čiernobielej miestnosti, vždy sa môžete rozhodnúť kombinovať dominantnú farbu so zodpovedajúcimi predmetmi a štruktúrovanými textíliami, ako je biela farba s moleskin alebo béžovou farbou s palisandrom. Ak chcete vytvoriť rôzne farby a tvary, spojte dve zodpovedajúce farby alebo experimentujte s rôznymi odtieňmi svojej obľúbenej farby.

Krásny výhľad do záhrady z izby, ktorý je vyzdobený v štýle Zen

biela japonská výzdoba nápady vybavenie zen štýl spálne príjemné

 druhý Parkety sú vždy bezpečnou stávkou, rovnako ako akékoľvek pevné drevené podlahy. Biele, sivé alebo akékoľvek jasne lakované parkety sú obzvlášť rafinované, ale môžete si tiež vybrať farebné parkety. Podlahový náter môže vytvoriť aj moderné a príjemné prostredie v byte alebo v podkroví. Vlnené koberce ponúkajú skutočný pocit pohodlia, ale vyžadujú vyššiu úroveň údržby. Ak si však vyberiete koberec, môžete zdokonaliť zdobenie Zenu a zlepšiť pocit miestnosti kombináciou rôznych vlnených kobercov. Znovu dávajte pozor, aby farba koberca zodpovedala farbe podlahy.

 Komfortná posteľ s posteľou v spálni - doplnky na nábytok z tmavého dreva

Japonské dekorácie nápady bytové zariadenie neba postele čierna podlaha tretina Látky by samozrejme mali dodržiavať rovnaké pravidlo. Jedným zo základných prvkov vašej Zenovej dekorácie sú závesy, ktoré poskytujú úroveň intimity. Liečte ich špeciálnym spôsobom a používajte prírodné textílie, ako je bielizeň alebo vlna, a usporiadajte ich v štýle v miestnosti. Ak chcete vytvoriť viac umeleckého prostredia, spojte ich s uzávermi, ktoré regulujú svetlo. Venujte zvláštnu pozornosť upevňovaciemu systému.

Jednoduchosť a pohoda na slnečnej terase - nápad japonskej dekorácie

Japonské dekorácie nápady plochá zen štýl slnečná terasa

4. Pre pokojnú atmosféru nahraďte svetlá s ukľudňujúcimi sviečkami inšpirovanými prírodou. Vyhnite sa silnému priamemu svetlu zo stropu a využite všetky možnosti miešania podlahovej svietidla, svietidla a nepriameho svetlaPre spálňu sú steny veľmi pohodlné. Ak máte radi rozptýlené svetlo, môžete si vybrať niektoré voňavé sviečky.

Interiér bielou spálňou v zenovom štýle

Japonské dekorácie nápady ploché zen štýl spálne

5. Dekor v štýle Zen sa vyznačuje jednoduchými a čistými čiarami, ktoré sa vyhýbajú detailom a nadmernému zdobeniu. Nábytok by mal byť vysoko kvalitný a vyrobený z prírodných materiálov. Úložný nábytok (skrine, šatníky, prestavovacie stoly) môžu byť natreté v živých farbách. Keďže spálňa je zvyčajne najdôležitejšou miestnosťou interiéru Zenu, tu sú niektoré konkrétne návrhy na jej vybavenie:

- Umiestnite posteľ v blízkosti svetelného zdroja a vyhnite sa priestoru pred dverami. Výška lôžka musí byť taká, aby ste sa cítili dobre, ale vysoké lôžka (viac ako 55 cm) zvyčajne zvýrazňujú pocit pohodlia. Vybrať čalúnená posteľ z kože alebo jedna s farebnou čelo.

- Udržujte posteľnú bielizeň na minime: Použite vlnu alebo vypitvané pečivo a nepreháňajte počet dekoratívnych vankúšov.

- Nočné stolíky sú veľmi užitočné a štýlový deko element. Nezabudnite si vybrať stolík, ktorý dobre zapadá do interiéru spálne.

- V rohu na čítanie vyberte jednoduché kreslo a dávajte pozor na jednoduché riadky nábytku.

Pri dekorácii steny platí rovnaké pravidlo zariadenia: jednoduchosť

Japonské dekorácie nápady plochý zen štýl jednoduchosť jedálenský priestor

6. Pri dekorácii steny platí rovnaké pravidlo zariadenia: jednoduchosť. Vyhnite sa zhromažďovaniu obrázkov alebo fotografií a uchovajte len tie, ktoré najviac milujete. Pre úplne harmonickú a prvotriednu domácu knižnicu pokrývajte všetky knihy v čiernobielych papieroch.

Esenciálne oleje sú jedným zo spôsobov, ako naplniť vašu izbu čerstvými vôňami

Japonské dekorácie nápady ploché zen štýl sviečky včelí vosk príchute

7. Domáce spreje na postele alebo včelie vosky a éterické oleje sú niektoré zo spôsobov, ako naplniť vašu izbu čerstvými vonnými látkami, ktoré nielen upokojujú, keď spíte, ale aj vyzerajú zdravo, keď je čas prebudiť sa.

Tmavohnedé kožené lehátka a malý okrúhly sklenený stôl

Japonské dekorácie nápady ploché zen štýl tmavo hnedé kožené ležadlo

8. Elektronické zariadenia sú zvyčajne rušivé, takže sa veľmi neintegroujú v domácom štýle v štýle Zen. Ak sa však váš TV v ložnici páči, uistite sa, že je umiestnený v samostatnej oblasti. Skryť všetky káble a káble, ktoré môžu narušiť pokojnú atmosféru v celej miestnosti.

Bonsaj stromy a visiace teráriá sú dobrou voľbou

Japonské dekorácie nápady ploché zenové štýly rastlín upokojujú

9. Rastliny majú upokojujúci účinok kvôli ich zelenej farbe a kvôli tomu, že vytvárajú kyslík. Vyhýbajte sa kvetinám, ktoré potrebujú osobitnú starostlivosť. Napríklad bonsajové stromy a zavesené teráriá sú dobrou voľbou.

Štýlový interiér štýlu Zen - drevená konštrukcia

Japonské dekorácie nápady plochý zen štýl jednoduchosti

10. Udržujte nábytkové príslušenstvo na minimum. Odstráňte zbytočné a nepotrebné položky a udržujte len to, čo potrebujete, ale neváhajte pridať položky, ktoré vám poskytnú viac pohodlia.

          stoličky-komfortné vankúše štvorcových dark-romantický-japonskej-style-deco