Japonské nápady na dekoráciu pre váš európsky domov

japonská výzdoba japonský štýl zdobenie nápadov

Skvelá japonská dekorácia

 

Čo vlastne viete o Japonsku? Ide o krajinu, ktorá sa podľa geografie nachádza vo východnej časti zeme. To je dôvod, prečo sa to nazýva krajina stúpajúceho slnka. Japonsko je tiež krajinou storočia tradície. Zároveň však ľudia, ktorí tam žijú, sú na svete najdynamickejšími.

Akokoľvek ich história môže trvať, majú dlhú dobu desať rokov.

Tradičný japonský štýl nás inšpiroval

Japonské dekoratívne dekoračné predmety v girlandách japonského štýlu
Účinnosť je vo všetkých aspektoch. To platí tak pre stavbu mrakodrapov, ako aj pre vytvorenie útulnej atmosféry doma.

Slávnostné uličné dekorácie v Japonsku

Japonský výzdobu deco dekorácie girlandy

Japonský interiérový dizajn

Ako sa tieto vlastnosti odrážajú v japonskej dekorácii? Pozrime sa, ako to funguje predtým, ako budeme diskutovať o ich integrácii do nášho domáceho dizajnu. Japonská dekorácia predstavuje vieru, že dosiahnutie takých veľkých úspechov môžete dosiahnuť len vtedy, ak dokážete zachovať vnútornú harmóniu. Preto sú veľmi dobre prijaté bez ohľadu na kultúrny kontext.

Nápady interiérov v japonskom štýle

Japonský štýl japonský štýl spálňaJaponsko a Ďaleký východ

Rovnako ako vo všetkých tradíciách Ďalekého východu tu vládne poriadok vesmíru a jeho harmónia. Vedúce k ich dosiahnutiu sú v japonskej dekorácii, farbách. Preto by ste mali byť pri výbere farieb veľmi opatrní.

Kombinujte farby šikovne

Japonský štýl v japonskom štýle jedáleň

Najdôležitejšie z farieb sú čierne a biele. To v žiadnom prípade nie je náhodné. Najprv obsahujú všetky ostatné nuansy a odtiene. Okrem toho ukazujú dva protiklady - dobré a zlé. Pozrime sa trochu ďalej do témy a pozrite sa, akú aplikáciu majú dve farby.

Neutrálne farebné odtiene zabezpečujú rovnováhu v interiéri

japonské nápady na dekoráciu s japonskou posteľou s krytými rastlinami

Použite energiu rastlín

Japonské dekorované nápady s domácimi sukulentmi

Čierna v japonskej deco

Čierna sa používa na vonkajších stenách a veľa rôznych ozdôb. Treba však poznamenať, že v Japonsku to, čo nazývame minimalizmus, prevládalo už mnoho rokov. Takže máme na mysli ornamenty veľmi jemné šperky.

Takže zdobíte záhradnú párty

Ozdobte japonský dekorovaný záhradný večierok

Biele a ostatné neutrálne farby, ako je béžová, sa vždy objavujú na vnútornej strane budov v architektúre. Toto nájde korešpondenciu aj s menšími objektmi.

A tak môžete zdobiť stenu obývacej izby

Japonské dekorácie nástěnné nápady dizajn steny

Dekorácie v Japonsku ako nekonečné hľadanie

Dekoráciu v Japonsku možno opísať ako neustále hľadanie harmónie. Tieto sú opätovne objavené v rovnováhe medzi farbou a tvarom. Prírodné materiály, konkrétne drevo, bambus a papier, zohrávajú tu vedúcu úlohu. Dokonca aj priame a čisté línie majú zásadný význam.

Hľadanie harmónie

Japonské nápady s interiérom Feng Shui

Voľné steny

V japonskom interiéri máte veľa priestoru na dekoráciu. To je preto, že nábytok je umiestnený uprostred miestnosti. Toto ponecháva veľa priestoru na všetkých stenách.

Dostatok miesta na dekoráciu

Zdobenie japonskej dekorácie obývacej izby a zdobenie

Tabuľka

Veľmi dôležité v rámci japonskej dekorácie je návrh stola. Stôl je ústredným prvkom v miestnosti. Tu nájdete aj emanáciu pravidiel, ktoré sú dôležité. Všetky objekty musia byť veľmi prísne geometrické. Každý riadok musí tiež reprezentovať vektor.

Japonská jedáleň

Japonská výzdoba jedáleň v japonskom štýle dekorácie

Samotná tabuľka je nízka a je čierna. Je tiež široký a je vyrobený z cédrového dreva. Samotné jedlá sú tradične vyrobené z dreva. Na posedenie máte len tenké matrace.

Minimalistický drevený nábytok v obývacej izbe

Japonská dekoratívna obývacia izba v japonskom štýle

Konštrukcia v každej forme, dokonca aj s dekoráciou v japonskom štýle, má veľmi prísny charakter. Jedna objednávka s pozornosťou na každý detail. Podrobnosti sa musia navzájom dobre harmonizovať.

Jasná farba steny ako prízvuk

Japonská výzdoba obývacia izba v japonskom štýle steny farba zelená

Sú tu moderné prvky, ale tieto tradičné charakteristiky sa časom nezmenili. Mohla by japonská výzdoba a interiérový dizajn mať miesto vo vašom dome?

Energetická atmosféra v tradičných japonských farbách

Japonská výzdoba obývacia izba v nápady japonského štýlu dekorácie