Kúpiť bonsaj strom a správne ho udržiavať – ​​niektoré cenné tipy

Bonsai stromy chovajú a starajú sa o

 

Bonsajové stromy boli chované viac ako tisíc rokov. Záhradníctvo, miniatúrne stromy a kríky v malých plavidlách na kreslenie a údržbu s pôvodom v Číne a známe v minulosti pod názvom Penjing. Avšak strom bonsai, ktorý dnes poznáme, je japonským variantom tejto čínskej umeleckej formy, ktorá doslova znamená "krajinu v plášti". Japonské slovo "bonsai" má rovnaký význam - "bon" znamená shell a "sai" - pre rastlinu. Takže bonsaj je umenie ťahania rastliny alebo stromu do malej škrupiny a jeho estetické tvarovanie prostredníctvom pravidelného strihania.

Dnes je v Európe veľmi populárne umenie bonsai a stromy bonsai sú často vnímané ako nádherné dekoratívne interiérové ​​rastliny. Preto chceme byť jasnejšie, ako nakresliť a riadne sa starať o strom bonsai.

Bonsai tree - nechajte sa fascinovať záhradným umením na Ďalekom východe!

Čerešne bonsai starostlivosti bonsai druh záhrada nápady

Najskôr by sme chceli zdôrazniť, že strom bonsai vyžaduje vašu trpezlivosť a odhodlanie. Ale konečný výsledok stojí za všetko úsilie. Bonsaj strom vytvára relaxačnú atmosféru a dáva interiéru daleký východ. Tento malý strom čistí vzduch a dokonca vám dá ovocie, ak máte trochu trpezlivosti ...

Trpezlivosť prináša ruže, alebo v tomto prípade krásny, kvitnúci strom bonsai

Sakura Bonsai kúpiť krásne bonsai druhy
Samozrejme, môžete si jednoducho kúpiť bonsaju alebo si ho vytiahnuť sami orezaním. V oboch prípadoch však potrebujete určité vedomosti o správnej starostlivosti o bonsaje.

Zavlažovanie, hnojenie, ľahké, prerezávanie a premiestňovanie sú najdôležitejšie faktory, ktoré by ste mali zvážiť.

Bonsai starostlivosť - zalievanie

Nikdy nenechávajte pôdu v plášti úplne vyschnúť. Voda si bonsaj strom pravidelne, ale dávajte pozor, aby ste ju netierali, pretože to spôsobí hnilobu koreňov.

Zachovať bonsai správne

Sakura Bonsai starostlivosť o krásne druhy bonsai dekoratívne vnútorné rastliny

Bonsai starostlivosť - hnojenie

Vzhľadom k tomu, bonsai stromy sú vysadené v malých škrupinách, pravidelné hnojenie má veľký význam. Hnojivo môže byť obzvlášť vhodné pre rastliny bonsai. Ale môžete tiež použiť populárne hnojivo - minerálne alebo organické, kvapalné alebo tuhé. Typ hnojiva nezohráva významnú úlohu. Postupujte podľa pokynov na použitie a uistite sa, že zima je obdobie odpočinku pre bonsai (rovnako ako pre väčšinu rastlín). Počas tejto doby potrebuje bonsai menej vody a hnojiva.

Všetky trvalé a drevité rastliny sú vhodné pre bonsai

Tamarack Bonsai strom kúpiť a udržiavať bonsai druhov jesenné lístieBonsai starostlivosť - repotting

Bonsaj strom musí byť preskladaný asi každé dva roky. Samozrejme, to závisí od typu a veľkosti stromu.

Plášť musí dobre zodpovedať druhu stromu 

Maple bonsai strom kúpiť bonsai druhy

Napríklad stromy bonsai, ako je borovica, sú vysadené v obdĺžnikových miskách a okrúhle a oválne misky sú vhodnejšie na kvitnutie a jemne bonsai. Škrupina by nemala byť príliš farebná a zdobená a priťahovať pozornosť, ale tvoriť celok s bonsajovým stromom.

Forma bonsai hrá dôležitú úlohu v ázijskej kultúre

Maple bonsai starostlivosť bonsai druh záhradníckych nápadov

Ak sa váš strom bonsai stal dostatočne veľkým, potom ho môžete tiež prerezávať a tvarovať. To je súčasť umenia chovu bonsajového stromu.

Prečítajte si ďalšie cenné informácie o farskom bonsajskom umení z nižšie uvedeného videa ...

Správne udržiavajte bonsajové stromy

Bonsai stromy sú šikovný priestor dekorácie

Kúpiť bonsaj strom a správne kultivovať druhy bonsai

Usporiadajte malú bonsai

Bonsai starostlivosť bonsai rezanie Feng Shui vnútorné rastliny

Chili strom a ďalšie inšpiratívne bonsai stromy nájdete nižšie ...

Chili bonsai strom kúpiť bonsai druhy Granátové stromy bonsai kupujú a udržiavajú druhy bonsajov Apple bonsai kúpiť bonsai starostlivosť Far Eastern kultúry Azalea strom bonsai kúpiť bonsai druhovBonsaj strom živí bonsai druh bonsai repotting Bonsai kúpiť a udržiavať bonsai druhy mini lesa Bonsai starostlivosť mimoriadne tvar rôznych bonsai druhov Bonsai strom kúpiť bonsai starostlivosti mimoriadny tvar Bonsai strom kúpiť bonsai starostlivosti Far Eastern kultúry Kúpiť bonsai strom Bonsai rez a udržiavať ginkgo biloba Bonsai Tree Kúpiť Bonsai Cut a kultivovať Wisteria BonsaiBonsai strom kúpiť a kultivovať Bonsai Cerejeira Rosa Bonsai strom kúpiť správne bonsai druhy starostlivostiBonsai strom kúpiť Bonsai druh plemeno a udržiavaťKúpiť bonsai strom Bonsai rezané potrebné nástroje Kúpiť bonsaj strom a správne kultivovať druh bonsai shellBonsai starostlivosť bonsai druh bonsai stromy repottingApple bonsai strom kúpiť bonsai starostlivosti ďaleko východnej kultúryGranátové bonsaje kupujú a udržujú druhy bonsajovKúpiť bonsaj strom a správne kultivovať bonsai druh mini citrón veľký bonsai strom v záhrade správnej starostlivosti bonsai druhov veľký bonsai strom správnej starostlivosti bonsai druh Zen budhizmus