Renovujte starý dom – inšpiratívny príklad z Ameriky

starý dom renovovať projekt dom fasáda budova v blízkosti domu steny farba zelená

Renovácia starého domu - Ako integrovať Lego tehly do reálneho života

Patrili ste aj deťom, ktoré milujú hru Lego? Ak áno, môžete byť architektom alebo nejakým iným umelcom ... možno len životným umelcom. Niečo podobné je prípad Jeffreyho Pelletiera.

Je architektom.

Jeho fascinácia pre farebné stavebné kamene neskončila v dospievajúcich rokoch. Áno, pracoval s týmito kusmi aj v dospelých rokoch. V určitom okamihu má dostatok takého a oveľa viac štvorcového priestoru na to, aby ich uviedol do činnosti.

On a jeho partner Christopher Pasco získali domov v roku 1902 v Seattli. Charakteristické boli veľkorysé vybavenie, skromné ​​rozmery a výhodná poloha v okrese Capitol Hill. Počas rekonštrukcie sa rozhodli zachovať základnú štruktúru, ale prispôsobiť byt modernému štýlu. Takže máte výhody týchto dvoch vecí. Majú pôdorys moderného bytu, ale zároveň pocit starobylého domu. Farebná doska, ktorú používate v takom prípade, je naozaj prekvapujúca ... ako Lego ...

Dom na prvý pohľad:

Kto žije tu: Jeffrey Pelletier, Christopher Pasco, syn Kellen (1) a Cavalier King Charles Spaniel Helo a Athena.

Poloha: Capitol Hill v Seattli

Rozloha: 306 m2, 5 spální a 4 kúpeľne

Rok výstavby: 1902. Rok rekonštrukcie 2013

Zaujímavé fakty: Počas renovácie bola objavená časová kapsula z roku 1980. V tom čase budova slúžila ako dôchodok

renovovať projekt starého domu
Pelletier a Pasco (manažér zariadenia podľa profesie) žili v byte šesť rokov pred tým, ako začali svoju rekonštrukciu. Starý dom bol veľmi tmavý, mal zlý prístup na nádvorie a mnohé z pôvodných zariadení boli zničené. Chýbalo mnoho z týchto podrobností, ktoré robia starý dom očarujúce. Toto je prevzaté z vyhlásení samotných vlastníkov.

Po prechode všetko vyzeralo inak. Jeden chcel a zvládol urobiť oblasť naozaj zvláštne. Jedným z nových prvkov boli knižnice od podlahy až po strop. Ide o ergonomické riešenie, ktoré rozšírilo životné a skladovacie priestory.

Úplne nový pohľad po konverzii

starý dom renovovať projekt obývacia izba po stromu

Svieža farebná paleta bola inšpirovaná miestnym podnebím. V Seattli to môže byť označené ako trvalo šedé. Preto ste sa rozhodli pre jasné nuansy. Tie sa dajú ľahko zmeniť, ak sa im v určitom čase nepáči.

Steny v obývacej izbe boli namaľované špeciálnym náterom s názvom ohňostroje. Dom nemá stropné lišty a preto sa Pelletier rozhodol pridať ho všade. Na okrajoch regálov ste vzali ich formuláre. Rebrík knižnice uľahčil prístup k rôznym policám. Môžete ich použiť v rôznych miestnostiach.

Svieža farebná paleta bola inšpirovaná miestnym podnebím

starý dom rekonštruovať projekt po prevode farebná schéma nástenná farba červenáKrb z rodinného domu sa zrútil v roku 2001. Miestnosť bola naplnená kúskami a zvyškami okrajov, keď sa pár pohyboval tam.

Spolu s N & R Construction zmenili oblasť. Tam bol vysoký a zároveň tesný priestor. Izba sa cítila ako veža. Vyvýšené krbové kachle poskytujú ďalšie sedenie, kde si môžete vychutnať drink.

Uspokojenie v obývacej izbe

renovovať rekonštrukciu domu po prevedení farebnej schémy na stenu

Po červenej obývacej izbe a zelenej rodinnej miestnosti sa šedá jedáleň zdá byť sedatívna. Zámerne sa rozhodlo, že v tejto miestnosti bude pokojná farebná paleta. Hľadali niečo staršie a klasickejšie.

Neutrálna farebná paleta v jedálni na kompenzáciu

starý dom renovovať projekt jedáleň po rekonštrukcii šedá nástenná farba

Jednotný tvar obloženia a jeho pevný biely farebný zvar spolu s izbami, ktoré sú inak v rôznych farbách. Podlaha je tiež vyrobená z brazílskeho čerešňového dreva pre jednotný vzhľad.

Drevená podlaha poskytuje dodatočnú harmóniu

rekonštrukcia domu rekonštrukcia jedáleň po prestavbe sivá nástenná farba

Pelletier vytiahol všetko z kuchyne. Vytvoril novú izbu pozostávajúcu z častí starej kuchyne, komory a kúpeľne. Rozdelil miestnosť na samostatné priestory pre prácu. Osvetlené skrinky boli vytvorené bez zvláštneho účelu. Ste jednoducho ako spôsob, ako prinášajú viac svetla do miestnosti.

Na otvorených regáloch máte kuchárske knihy a každodenné jedlá, veci, ktoré chcete mať na dosah ruky

Renovujte starý dom projekt po prestavbe kuchynských nápadov kuchyne

Definujte samostatné pracovné priestory

renovovať dom po remodelingu kuchyne nápady countertop

Prechod z domu na vonkajšiu stranu bol veľmi starý v starom dome. Preto bola doplnená sada skladacích dverí pre terasy. Tá prišla na miesto bývalej komory a kúpeľa.

Priamy prechod na vonkajšiu plochu

Projekt rekonštrukcie domu po prerobení drevených záhradných dverí

Keď sú dvere otvorené, máte takmer pocit, že budete vonku. Priľahlá terasa a schody umožňujú ľahký prechod na dvor nižšie.

Jeden dal krabicu do vnútra skladovej jednotky, ktorá oddeľuje kuchyňu od vstupnej plochy. Jedna strana je vždy otvorená a mriežky na oboch stranách poskytujú vetranie. Zvieratá môžu mať aj pohľady vo veľmi odlišných smeroch.

S myšlienkami na domáce zvieratá

starý dom renovovať projekt domácich psov

Krabice sú zvyčajne veľmi ťažké, pretože okolo nich nemôžete inštalovať iné kusy nábytku. Avšak, ak ich môžete integrovať kdekoľvek, stanú sa dôležitou vlastnosťou domova.

Helo a Athina sa môžu počas dňa pohybovať po dome. Často však radšej zostanú v krabici. Pravdepodobne sa cítia bezpečne a chránené. Odtok na podlahe zabraňuje nehodám.

Do vstupného priestoru sa otvárajú dvere Amgenta. Kuchyňa je viditeľná cez vstup na zadnej strane. Starý dom nemal hlavnú spálňu, a preto sa Pelletier rozhodol vytvoriť jednu. Na tento účel združil dve menšie miestnosti. Boli to predtým menšie spálne. Skrinky naplnia stenu v jednej z týchto miestností. Slúžia aj ako šatne a šatne, v závislosti od toho, v ktorej časti sa nachádzate.

Vchodové dvere pridávajú nový farebný prízvuk

starý dom renovovať projekt farebná schéma ružová biela lego

Architekt tiež prestaval miestnosť nad predné čierne schody. Táto oblasť teraz slúži ako široká terasa, z ktorej môžete vstúpiť z šatne.

Hlavná spálňa má po renovácii samostatnú kúpeľňu

starý dom renovovať projekt spálňa posteľ drevená podlaha čierna biela

Pôvodne bola v druhom poschodí iba spoločná kúpeľňa. Pelletier pridal ďalší vedľa hlavnej spálne. Sprchové hlavy sú umiestnené na oboch koncoch sprchy. Inteligentné skrine liekov majú otvorené police, ktoré sú integrované pod nimi. Vyhýbate sa tomu, že umývadlo je naplnené malými vecami z každodenného života.

Luxus v kúpeľni

starý dom renovovať projekt kúpeľňa drevené sklo

Pracovňa v tejto modrej farbe svieti

starý dom renovovať projekt pracovňa domáce kancelária nástenná farba modrá

Dom mal raz plné suteréne, ale to bolo niečo iné ako pozvanie. Väčšinou to bolo spôsobené pomerne nízkymi stropmi (vysoký 1, 9 metrov). Museli ste tiež prejsť šatňou, aby ste dosiahli úspech.

Renovácia starého domu - pivnica pred rekonštrukciou

starý dom renovovať projekt sklepa predtým

Po prestavbe boli stropy výškou 2,7 metra. Vytvorila veľmi príjemnú atmosféru, ideálnu pre zábavu pre syna Kellena a jeho priateľov. Mohli by ste tam veľa organizovať bez toho, aby ste narušili zvyšok obyvateľov alebo susedov.

Pivnica po rekonštrukcii

starý dom renovovať projekt pivnica po bin hausbar

Tento priestor, nazývaný salónik Lego, zahŕňa bar, mediálnu miestnosť, práčovňu, skladovacie priestory a izby pre hostí. Rozhodnutie spoločnosti Pelletier znížiť jednu úroveň bolo veľmi odvážne. Ale v dôsledku toho máte extra obývacia izba a nemusíte rozširovať štruktúru domu.

Kusy Pelletier Lego sú krásne uložené na regáloch. Zdá sa, že jeho syn zdedil túto vášeň.

Nájdete tu aj fascinujúce Lego tehly?

Renovovať starý dom projekt po rekonštrukcii domu bar v pivnici

Pelletier odstránila šatník v hornej časti schodiska. Takže cesta je oveľa voľnejšia a príjemnejšia

Renovovať starý domový projekt po rekonštrukcii baru v suteréne

V prízemí máte očividne moderný dizajn. Projektový televízny prístroj visí zo stropu a transformuje priestor do modernej mediálnej miestnosti.

Hosťovňa v suteréne sa necíti pod zemou a to je spôsobené vysokými stropmi. Biele steny a odvážne farby za posteľou pridávajú aj do otvoreného vzhľadu.

Hosťovňa v suteréne po rekonštrukcii domu

starý dom renovovať projekt spálňa hosťovská izba oranžová biela stena farba

Vonkajší priestor bol príliš krehký pre chuť majiteľov. V skutočnosti sa zamilovali do žiarivých farieb susedného domu. Videli to ako príležitosť premeniť vlastný Seattle domov na verziu Painted Ladies v San Franciscu.

Renovácia starého domu - fasády domu pred rekonštrukciou

starý dom renovovať projekt dom fasáda budova pred

Po prestavbe: Dom susedí s komerčnou plochou a to motivovalo majiteľov k vytvoreniu niečoho bujnejšieho. Používali farby červenej a Douglasovej bielej farby Benjamina Moora. Prostredie sa cíti šťastné a jasné, aj keď je deň veľmi temný.

Renovácia starého domu - fasáda po rekonštrukcii

starý dom renovovať projekt dom fasáda budova v blízkosti domu steny farba zelená

Každý deň ho fotografujú okoloidúci. Pre niektorých to spôsobuje obdiv, pre ostatných - strach .... Toto riešenie nie je pre každého, ale je to dobrá vec!

Renovovať starý dom - plán z 1. poschodia

starý dom renovovať projekt skica plán prvé poschodie

Renovujte starý dom - plán z 2. poschodia

starý dom renovovať projekt skica plán druhého poschodia