Sadrokartón pre vašu kúpeľňu – nové nápady a príležitosti pre vás

sadrokartónová kúpeľňa 1 obrázok

Sadrokartón pre vašu kúpeľňu - nové nápady a príležitosti pre vás

Sadrokartón je stále jedným z najobľúbenejších variantov rekonštrukcií a rekonštrukcií akéhokoľvek druhu. Koniec koncov, môžete vytvoriť priečky, kuchynky alebo novú miestnosť takým flexibilným spôsobom. Ale predovšetkým v kúpeľni bola vždy potrebná opatrnosť.

V prípade neprofesionálnej konštrukcie sadrokartónu alebo nesprávnych materiálov je možné rýchlo vyvinúť plesne, ktoré nie sú len škaredé, ale aj škodlivé pre zdravie. Ale nové technológie a pokrok materiálov v konečnom dôsledku urobili z kúpeľní sadrokartónu oveľa jednoduchšie, praktickejšie a výhodnejšie.

Najvyšší čas na optimálnu obnovu

rekonštrukcia sadrokartónu kúpeľňa WC 2 obrázokAké materiály sú vhodné pre kúpeľňu?

Izby, ktoré prichádzajú do styku s vlhkosťou, sú špeciálnou výzvou pre výstavbu sadrokartónu. Klasicky to zahŕňa kuchyňu a samozrejme kúpeľňu. Špeciálne sadrové dosky by sa mali zmeniť a mali by byť špeciálne navrhnuté na inštaláciu v mokrých miestnostiach. Preto je renovácia kúpeľne teraz oveľa jednoduchšia. Pretože doteraz používané cementové dosky boli relatívne ťažké, drahé a veľmi drahé na prácu. Nová takzvaná "mokrá doska" je oveľa ľahšia alternatíva ako Rigips, ale prinajmenšom bezpečná a odolná voči plesni ako cement. Aj v silne zaťažených priestoroch by mali byť špeciálne sadrové dosky použiteľné. Podľa výrobcu výhody nového vývoja spočívajú

 • dlhovekosť materiálu,
 • vysoký odpor formy,
 • jednoduché spracovanie sadrokartónu,
 • nízka plošná hmotnosť len 10,5 kg / m2
 • vhodnosť sadrokartónu pre hybridné a zmiešané konštrukcie.

DIY sadrokartónu?

V súčasnom trende do-it-yourself sa stále viac a viac domácich staviteľov snaží svoju ruku pri výstavbe sadrokartónu. To je docela možné, ale neodporúča sa laikovi. Najmä v kúpeľni sú dobre vyškolení odborníci, ako napr. Špecialista na suché steny KATI GmbH & Co KG, potrebné na posúdenie možností, rizík a zvláštností príslušnej miestnosti a na to, aby bolo možné prispôsobiť systém sadrokartónu konkrétne. Ak si stále chcete vyskúšať renováciu kúpeľne sami, môžete získať stručný prehľad o výstavbe sadrokartónu na traumbad.de.

Ale najneskôr keď je potrebná stropná konštrukcia, hobby stavitelia by mali naliehavo požičať špecialistu. V opačnom prípade môže pri prestavbe rýchlo viesť k bezpečnostným rizikám. Dokonca aj s ťažkým zaťažením na nových stenách, napr. Voľne závesným WC alebo umývadlom, vyžadujú odborníci mimoriadne odolné konštrukcie.

Získajte správny nástroj

sadrokartón kúpeľňový nástroj 3 obrázok

Najlepšie tipy pre sadrokartón v kúpeľni:

 1. Ak stena nie je dlažba, potrebuje dobrú omietku odolnú voči vode, ktorá ju chráni pred vlhkosťou. Vlhkosť v miestnosti nesmie byť vo svojich rozmeroch podhodnotená. V opačnom prípade dochádza k formovaniu a možným zdravotným následkom. To si vyžaduje nákladnú rekonštrukciu.

Možno budete potrebovať zmenu dlaždíc

sadrokartón kúpeľňa vaňa renovácia 4 obrázok 1. Každý, kto používa lepidlo na omietanie a dlaždice, musí spájať kĺby dobrým kĺbovým plnidlom, aby tu nemohla preniknúť žiadna vlhkosť. Pri kĺboch ​​na podlahe alebo na strope sú obzvlášť vhodné ako tesniaci materiál akryl alebo silikón. Tým sa zároveň zachováva elasticita steny alebo podlahy. Prienik, pripojenie a spoje musia byť naplánované a vypočítané odborníkom. Nesprávne umiestnenie môže spôsobiť praskliny priepustné pre vlhkosť, najmä vo vlhkých miestnostiach.
 2. Pre kúpeľňu sa odporúča vnútorná izolácia. Populárna varianta je tzv. "Intent shell". Tu je stojan postavený, naplnený minerálnou vlnou a pripojený k sadrokartónu.
 3. Sadrové dosky môžu byť naplnené dlaždicami alebo drevom podľa želania.
 4. Elektrické pripojenia musia byť položené a zhutnené odborníkom. Podobne vodné prípojky, aby sa zabránilo neskoršiemu poškodeniu. Pokiaľ je to možné, káble by mali byť položené pod podlahou alebo stropom, aby boli prístupné navyše. Tu je potrebná aj dobrá izolácia.

Robustná úprava chrómu

sádrokartón kúpeľňa montáž 5 obrázok

 1. Pri plnení nesmú byť zabudované rohové ochranné profily a skrutky. Okrem toho musia byť rezané hrany sadrokartónu predbežne vyhladené. Čistejšia práca, hladší povrch a tým ľahšie ju ďalej spracovávať alebo zdobiť.
 2. V kúpeľni je potrebné dodržať tzv. Triedy vlhkosti. Tu sa vykonáva klasifikácia do tried 0, A01 alebo A02. Ukazujú, do akej miery sú povrchy steny a podlahy znečistené postrekom vodou.
 3. Najjednoduchším a najpraktickejším riešením na ochranu suchých stien pred vlhkosťou je pokladanie dlaždíc v procese s tenkým lôžkom. Tu sú dlaždice pripevnené k sadrokartónu vrstvou lepidla s hrúbkou 2 až 6 milimetrov, ktorá ich chráni pred prienikom vlhkosti súčasne.
 4. Nasledujúca inštalácia môže byť potrebné pripojiť k novej sadrokartónovej doske. Voľne závesné WC alebo umývadlo si vyžaduje inštaláciu špeciálnych podporných stojanov. Ide zvyčajne o "dvojitú stĺpovú prácu", tj o vystuženú kostru sadrokartónu.

Zdroj fotografie:

 1. Unsplash © (CC0 1.0) / Pixabay.com
 2. Unsplash © (CC0 1.0) / Pixabay.com
 3. MichaelaThiede © (CC0 1.0) / Pixabay.com
 4. jelo-hx © (CC0 1.0) / Pixabay.com
 5. Teta Tati © (CC0 1.0) / Pixabay.com