Návrhár interiérov sa zaviazal k vašim vlastným štyrom stenám? – Čerstvé nápady pre interiér, výzdobu a krajinu

Zapojte dizajnérov interiérov do svojho domova

Ak je dom, byt alebo len miestnosť na rekonštrukciu, mnohí ľudia sú často zahltení výberom nábytku a dekoratívnych predmetov. K dispozícii sú aj falošné nákupy: Pohovka, ktorá vyzerala tak nádherne veľká a pozývajúca do obchodu, sa zdá byť obrovská a oblúková v obývacej izbe. Nie je ľahké nastaviť miestnosť správne.

Začína sa farbou podlahy a tapety a končí farbou dekorácií. Všetko musí byť koordinované a príliš často to ľudia strácajú zo zreteľa pri navrhovaní miestnosti. Obrázky na stenách potom kousnu v farbe, napríklad s kobercom. Alebo tak elegantná biela na stenách spolu s podobným bielym nábytkom nevyzerá po dlhom čase elegantne, ale jednoducho bezfarebná. Každý, kto čelí týmto problémom pri navrhovaní vlastného obytného priestoru, je často na pokraji zapojenia interiérového dizajnéra. Táto profesia sa špecializuje na navrhovanie a navrhovanie priestorov. Od plánovania podlahy až po výzdobu sa dá všetko dostať do rúk interiérového dizajnéra – to však ponúka niekoľko výhod a nevýhod.

Bezproblémové plánovanie miestnosti

Jedálenský stôl s kreslami Interiérový dizajnér pre vlastné štyri steny
Tí, ktorí prenajímajú interiérového dizajnéra, profitujú predovšetkým z plánovania bez stresu. Okrem práce na plný úväzok a rodiny s deťmi je často ťažké sústrediť sa dostatočne na plánovanie miestnosti alebo dokonca celého bytu. Dôsledkom sú nedostatočne plánované priestory, v ktorých sú často zabudnuté dôležité veci, napríklad skladovacie priestory. Najmä v malých miestnostiach je dôležité, aby sa ich potenciál vyčerpal, takže na podlahe nie sú žiadne veci. Interiérový dizajnér pomáha: Preberá celé plánovanie a na požiadanie sa stará o výzdobu. Rodina sa tak môže premiestniť do plne rozvinutého bytu bez toho, aby sa museli hľadať vhodné predmety v samotných obchodoch s nábytkom.

Chyby a oneskorenia sú na úkor návrhára interiéru

obývačka moderný interiérový dizajnér pre vlastné štyri steny

Ak máte problémy s územným plánovaním s interiérový dizajnér chyby alebo oneskorenia – napríklad, že kuchyňa nie je dodaný včas alebo skrine niečo je príliš vysoká – to je na úkor interiérového dizajnéra. Dbá na to, aby sa chyby napravili čo najrýchlejšie a nie na úkor jeho zákazníka. To spôsobuje veľkú úľavu pre majiteľov domov: nemusia sa obávať ničoho, alebo dokonca sa zaoberať dodávateľmi. Je takmer nemožné, aby sa byt uvoľnil.

Zdôrazniť malé medzery

Každý, kto mal niekedy vytvoriť malú miestnosť, vie tento problém: každý kus nábytku sa zdá byť ešte menším a optické zväčšenie nie je možné. Ak sa stretnete s týmto problémom, môžete sa veľmi spoľahnúť na dizajnérov interiérov. Tie sú navrhnuté tak, aby čerpali celý priestorový potenciál aj z tých najmenších miestností. S úložným priestorom, svetlými farbami a malou dekoráciou sa architekt podarí obrátiť malú miestnosť na útulný salónik.

Stratené prezeranie budov

Interiérový dizajnér má vyškolený a neutrálny výhľad na budovy a izby, než má vlastník, hlási paradisi.de. Pozerá sa na miestnosti s jeho skúsenosťami a často príde s riešeniami, ktoré môžu byť nekonvenčné a odvážne – a ktoré by majiteľ nikdy nepomyslel. Profesionalizácia interiérového dizajnéra je teda výhodou, pokiaľ ide o vybavenie a dizajn miestnosti.

výhodynevýhody
Bezproblémové plánovanie iziebNávrhár interiérov znamená vysoké náklady
Návrhár interiérov sa stará o chyby a oneskoreniaŠtýl nemôže byť vhodný pre majiteľa domu
Využite potenciál malých priestorovZriadenie malých bytov neodôvodňuje pracovné zaťaženie a náklady
Prineste netradičné nápady

Vysoká hodinová mzda a náklady na nábytok

Návrhár interiérov sa vo väčšine prípadov platí za pevný poplatok. Nie sú to však jediné náklady, ktoré sa majú zaplatiť majiteľom domov: nábytok z drahších predajní nábytku alebo dokonca zariadenia luxusnej triedy sa často vyberá, keď návrhár interiérov pomáha s dizajnom. Tieto náklady stojí oveľa viac, než by majitelia s najväčšou pravdepodobnosťou strávili v lacnejších obchodoch s nábytkom. Ale apartmán alebo dom je tiež kompletne zariadený a je určite pripravený na obsadenie s dátumom zberu, takže sa musia uložiť len osobné predmety v skrini.

Záležitosť chuti

kúpeľňa drez interiérový dizajnér pre vlastné štyri stenyExistuje mnoho návrhárov interiérov, ktorí pracujú na voľnej nohe alebo spolu s kanceláriou. Predtým, než sa majiteľ rozhodne spolupracovať s jedným, mal by sa informovať na internete. Mnohé ponúkajú informačné webové stránky, ktoré zákazníkom poskytujú prvý vkus štýlu zostavovateľa. V takmer každom veľkom meste je kompetentná kontaktná osoba, ktorá sa pýta na vaše vlastné zariadenie. Existujú rôzne zoznamy návrhárov interiérov pre daný región na internete. Okrem klasických adresárov a telefónnych zoznamov, ako sú známe žlté stránky, sú často poskytovatelia nábytku, tapiet a kvalitných dekoratívnych predmetov dobrá adresa. Obzvlášť špecializovaní predajcovia, ako napríklad dodávateľ návrhárskeho nábytku smow.de vám tu pomôžu. Niektorí dizajnéri interiérov dokonca ponúkajú bezplatnú počiatočnú konzultáciu. Je dôležité, aby zákazníci objasnili, či sa ich vkus v prístroji zhoduje s vkusom dizajnéra. Ak tomu tak nie je, majiteľ pravdepodobne nebude užívať nábytok a farebnú schému. Falošný interiérový dizajnér je preto veľkou nevýhodou.

Zriadenie malých bytov

nový byt zelenej steny designu podlahy

Návrhári interiérov sú pripravení na zostavenie celých kancelárskych budov. Aj keď môžu navrhnúť aj menšie byty a pravdepodobne to urobia – ale tu je otázka, či sú náklady a výhody oprávnené. Malý byt neposkytuje veľa priestoru na manévrovanie – a preto architekt pravdepodobne plánuje relatívne dlhú dobu, aby čo najviac využil potenciál apartmánu. To znamená vysoký poplatok, ktorý majiteľ musí zaplatiť okrem nákladov na nábytok.

Návrh interiéru nie je potrebný pre dizajn interiéru

Tieto výhody a nevýhody ukazujú, že dizajnér interiéru, aj keď má značný úľav v dizajne bývania, ale má aj hlavnú nevýhodu nákladov. Ak sa vám podarí vytvoriť si vlastný dom, mali by ste to urobiť. Okrem toho môže byť oveľa príjemnejšie, ak sa nedostanete do hotových miestností, ktoré boli naplánované na posledný detail. Mnoho ľudí je oveľa lepšie, keď sa s nimi rozrastá a vždy hľadajú nové možnosti. Môže to byť životná úloha vytvoriť miestnosť podľa vašich potrieb. Táto úloha v žiadnom prípade nie je vidieť negatívne: návrh pomáha nájsť si svoj vlastný štýl. To robí domov oveľa viac kusu svojho vlastného života a domova ako je to možné prostredníctvom návrhu interiérového dizajnéra. Avšak, ak nechcete robiť bez luxusného nábytku, mali by ste sa poradiť s profesionálnym dizajnérom, aby vybraný kúsok luxusu zapadá do zvyšku interiéru bytu.