10 živých nápadov pre šikovný interiér obývacej izby

šikovný obývacia izba zariadenie pohovky pohovka ženské ružový pastel

Šikovný obývacia izba - interiér na každú vkus

Poznáte tému s vkusnou kombináciou dvoch osôb s milujúcimi? Jeden má rád modernejší a druhý klasický dizajn interiéru a jeden hľadá kombináciu oboch.

Ale to je len jeden príklad, pretože páry sú super individuálne.

Existuje vzorec pre kombinácie v obývacej izbe, ktorý platí pre páry vo všeobecnosti? To je otázka, ktorú sa snažíme odpovedať v tomto príspevku.

Návrhári zvyčajne uvažujú o kombinácii štýlov s pomerom 80/20. Ale harmónia v dvojici vyžaduje rovnováhu 50/50, niekedy 60/40, niekedy 40/60.

Zmiešajte tvary dohromady

šikovný obývacia izba izba sofa dizajn pôvodný
Na prvom obrázku je úspech dizajnu spôsobený zjednocujúcou funkciou organických foriem. Preto, napriek rôznym štýlom, má človek jednotné charizma hmatateľnej kvality.

Táto stolička sa volá Womb Chair a je dielom dizajnéra Eera Saarinena. Bol vynájdený v roku 1948. Možno povedať, že spája rôzne aspekty bezpečnosti. Na jednej strane uvoľňuje pohodlie a na druhej strane - prežil časovú skúšku.

Musíte pochopiť, prečo je váš partner priťahovaný k jednému alebo druhému vzhľadu. Takže by ste tiež vytvorili kombináciu oboch.

Kompromis - V tomto prípade máme priestor, ktorý sa nezdá byť príliš moderný alebo príliš klasický.

šikovný obývacia izba zariadenie kreslo kreslo pohovka pôvodné životné nápady

Na ilustrácii sa tu zaoberáme prechodovým priestorom. Ste obaja puristi a chcete si vychutnať štýly v ich čistej forme? Potom by ste sa mali pozrieť za svoje predchádzajúce nápady a hľadať niečo, čo obaja majú radi.

občerstvenie

elegantný obývacia izba nábytok pohovka dizajn stolička neutrálne hnedá Môžete sa vám páčiť klasické oblečenie a váš partner miluje moderný vzhľad? Možno by ste mohli pokryť staré kusy nábytku novým čalúnením? Prečo nie?

Táto stolica vyzerá veľmi elegantne s neutrálnym damaškom! Zvyšok miestnosti ukazuje starostlivo premyslený mix klasických a moderných prvkov.

Uistite sa, že prikladáte silné a zmysluplné prvky

šikovný obývacia izba zariadenie pohovky dizajn šijón vzor koberec

Izba bola jednoznačne tradičná pred tým, ako bola pridaná tmavo modrá pohovka. Ak váš partner miluje moderný dizajn, potom môžete vytvoriť správnu náladu pre neho (alebo jej) iba jedným prvkom. Navyše, tmavo modrý odtieň robí vzhľad flush, pretože poskytuje rovnováhu silnému účinku koberca.

Opakujte prvky, vzájomne ich navzájom súvisia a zabezpečte správnu kombináciu

elegantný obývacia izba nábytok kreslo červená stena

Tu zobrazená miestnosť je vyvážená zmes moderných a tradičných prvkov. Pohovka a stoličky na bokoch spôsobujú zmenu.

Avšak, ak sa pozriete pozorne, nájdete korešpondenciu s každým prvkom v miestnosti.

Kombinácia 80/20

elegantný obývacia izba nábytok kreslo pohovka dizajn pôvodné životné nápady krásne

Mohli by sa držať tejto kombinácie a dosiahnuť harmóniu. 20 percent môže byť jednoducho zmysluplnejšie, ale viac sústredené a 80 - distribuované, jemnejšie, ale priestorovo dobre rozložené.

Súhlasíte? Kto vezme 80 a pre koho 20%? To je možno otázka?

 Moderný a minimalistický obývacia izba elegantný obývacia izba nábytok pohovka moderný dizajn   Biele a ružové farby kombinované v obývacom priestore šikovný obývacia izba nábytok kreslo kreslo pohovka biela ružová  Tradičná obývacia izba - veselý interiér šikovný obývacia izba zariadenie izby kreslo teplé ambiente dekorácie