Osvetlenie v suteréne – nájdite pre vás to správne riešenie!

suterén osvetlenie obývacia izba osvetlenie

Ktoré je správne osvetlenie v suteréne?

Podzemné priestory sú pre projektantov biele plochy. Môžete vytvoriť prakticky čokoľvek - od mužskej izby až po obývačku, do rozhovoru. Bez ohľadu na to, akú ideu si vyberiete, môže sa dostať do svojej vlastnej, len ak je miestnosť správne osvetlená.

Podlahy ponúkajú špecifické problémy, ako sú nízke stropy a chýbajúce okná. Správne osvetlenie má preto zásadný význam.

Ale ako to dosiahnete?

Tu sú niektoré nápady, ktoré vám môžu pomôcť v tomto ohľade. Len preto, že suterén je v podzemí, neznamená to, že by malo byť tmavé a ponuré. V prvom príklade svedčeky v zadnej časti miestnosti vytvárajú ilúziu vyšších stropov.

Vysoká ozdobná podlahová lampa robí miestnosť dobre plánovanou a pohodlnou

suterén osvetlenie obývacia izba osvetlenie lustre vstavané osvetlenie
Zapustené osvetlenie je veľmi populárne riešenie. Ale ako vo všetkých ostatných prípadoch, svetlo by malo byť vykonané vo vrstvách. Konkrétnejšie to znamená doplnenie okolitého svetla svietidlami navrhnutými pre špecifické úlohy. Pre druhú úlohu sú prívesné svetlá dokonalé. V tomto príklade sa používajú nad stĺpikom a biliardom.

Kombinujte rôzne typy svietidiel

suteréne osvetlenie obývacia izba biliardový stôl osvetlenie pult bar

Závesné svetlá sa tu zobrazujú v rôznych tvaroch a veľkostiach. Vytvárajú dramatický vzhľad. Bočné osvetlenie vytvára priestor pre iskru

suteréne osvetlenie obývacia izba biliardový stôl osvetľujú prívesné svetláV suteréne sú halogénové zapustené svetlá bežné. Poskytuje modernejší dotyk a miestnosť sa cíti vzdušnejšia

pivnica osvetlenie obývacia izba svetlo v pivnici

Ďalším kreatívnym spôsobom uvedenia svetla do suterénu bez obetovania výšky stropu by bolo umiestnenie elektrického vedenia a vodných zariadení za podhľad, ktorý sa rozkladá po celom obvode miestnosti.

Berte na vedomie nízky strop

suterén osvetlenie obývacia izba svetla zapustený osvetlenie dom knižnica

Tam môžete nainštalovať zásuvky pre svetlá alebo montážne svietidlá na povrchu. Takže môžete zdvihnúť strop v strede miestnosti. Celú vec môže osvietiť podlahové alebo pracovné svetlo. Takže celá vec vyzerá oveľa dôvernejšie.

Nie všetci majú to šťastie, že majú vysoké stropy ako v miestnosti. Ak ste jedným z týchto ľudí, mali by ste zvážiť príjemné svetlá nad sedadlami.

Ak je strop vo vašom suteréne dostatočne vysoký

suterén osvetlenie obývacia izba svetlá lustre vstavané svetlá prívesky svetla

Lustr nad stolom robí každú izbu príjemnejším a krásnejším

detský kútik biliardový stôl pivnica osvetlenie obývacia izba bar proti baru domu

Zvážte nízke závesné svietidlá. Sú to dokonalé riešenie pre plochy nad tabuľami, čítače barov a ďalšie také miesta, kde sa nemusíte obávať, že by ste im mohli narážať na hlavu.

Nízke závesné svietidlá

suterén osvetlenie obývacia izba obývacia izba gauč domáce kino

Mám rád kazetové stropy a tieto sú uvedené v mojom poslednom príklade. Majú pocit slobody, ale všade existujú kanály pre elektrické inštalácie.

Vstavané stropné svietidlá sú veľmi praktické osvetlenie v suteréne

suterén osvetlenie obývacia izba zapustený stropné osvetlenie pohovka domáce kino