Dôležité kuchynské pôdorysy – dizajn a ukážka kuchyne

dôležité kuchyne pôdorysy umývadlo trojuholníkové

Dôležité kuchynské pôdorysy

 Výber plánu kuchyne závisí od dostupného priestoru a tiež od efektívnosti a komfortu, ktorý hľadáte. Toto je oblasť definovaná chladničkou, varnou doskou a umývadlom. Kompaktný trojuholník obmedzuje vzdialenosť medzi týmito dôležitými kuchynskými predmetmi.

Ak chcete vybrať správny stavebný plán pre váš dom, potom venujte osobitnú pozornosť tomuto trojuholníku, kde určite budete pracovať.

Dôležité kuchynské pôdorysy – tvar L

L tvaru kuchyne dôležité dispozície flexibilné nápad dizajn
 Forma L je najbežnejším plánom lokality. Zabezpečuje menej priestoru a poskytuje väčšiu flexibilitu medzi pracovnými priestormi. Tento plán funguje dobre, ak kuchyňa susedí s neformálnym priestorom.

Luxusný tvar L – kuchynský dizajn

L v tvare dôležitých kuchynských pôdorysov flexibilný nápad interiéru

    Výhodou kuchyne v tvare L je, že stôl je uprostred miestnosti. To je vždy skvelý spôsob, ako sa každá rodina stretne, aby bola spoločne, kde je jedlo pripravené. To tiež láka hostí, aby zostali v blízkosti šéfkuchára, zatiaľ čo všetci hovoria. Kuchynské spotrebiče sú pozdĺž zadnej steny a chladnička je na bočnej stene, čo je vlastne dobrý a skvelý trojuholník.

 Kuchynský ostrov – dizajn

dôležité kuchyne pôdorysy priestor kuchyne ostrovOstrovy sa zdajú byť najlepším riešením v kuchyni v tvare písmena L s 3 x 3 metrovou stupnicou, ktorá je tiež otvorená inej miestnosti. Zlepšite funkčnosť vašej kuchyne tým, že vytvoríte ostrov, s varnou doskou alebo barovými stoličkami pre príjemné posedenie s priateľmi.

Ostrov inšpirovaný vidiekom

rustikálny kuchynský dizajn kompaktný tenký lem

Tento kuchynský plán v tvare L je vybavený ostrovom uprostred miestnosti. To je dobrý údaj, ak chcete nainštalovať veľkú skladovňu s dostatkom úložného priestoru v kuchyni. Ostrovné zásuvky zvyšujú skladovú kapacitu a otvorené police slúžia ako výstavný priestor, ako aj ďalší úložný priestor.

    tvaru U U tvarovaný kuchynský projekt projekt ostrov námestie trojuholník Dôležité kuchynské pôdorysy

Pozrite sa pozorne na trojuholník v tomto pláne. Ak sú prístroje príliš blízko seba, skončíte v rohu pocit pasce a depresie. Zvážte otvorenie polovice steny do susednej susednej miestnosti.

 Kuchyňa v tvare UU tvarované kuchynské lesklé kuchynské stoličky drevené tmavé podlahy

Kuchyňa v tvare písmena U umožňuje šéfkuchárovi postarať sa o jeho prácu a súčasne byť súčasťou priľahlej miestnosti. Kuchyne v tvare písmena U sú ideálne pre serióznych kuchárov, pretože existuje veľa otvorených protiprúdov, ktoré sa hodia pri pečení alebo pri príprave veľkého jedla.

    lodné kuchyne

kompaktné malé úzke kuchynské nápady návrh nápadov Dôležité kuchynské pôdorysy

Kľúčovým slovom je tu: nezavrieť sa v kuchyni v úzkej chodbe! Pokúste sa vytvoriť priestor v blízkosti najpoužívanejších zariadení! Ak chcete vytvoriť viac úložného priestoru, mali by ste mať vedľa kuchyne vyťahovaciu spíž, špajzu alebo extra komoru.

Krásne úzka kuchyňa

nádherný dizajn kuchyne malá kompaktná čalúnenie čierna

    Malé kuchyne, ako kuchynské kuchyne s rozmermi 2,40 x 3,00 m, sú navrhnuté pre jedného šéfkuchára. Samozrejme, jedáleň pre jednu osobu je v tejto miestnosti vždy silná. Nastavte kuchynské spotrebiče pozdĺž oboch strán, čo uľahčuje vašu prácu v systéme trojuholníka. Pracovné dosky z čiernej leštenej žuly sú ideálne na varenie alebo servírovanie jedla.

P-tvarovaný

P tvarované kuchyne návrh dizajn nápad podlahová doska Dôležité kuchynské pôdorysy

P znamená anglický polostrov, tj. Peninsula. P-tvarovaný vzor je výsledkom podlahového plánu v tvare L a U. Umožňuje navyše pracovnú plochu v kuchyni bez toho, aby zaberal veľa priestoru.

P podlahový plán v tvare písmena P

Moderná moderná kuchyňa v tvare písmena

Na optimalizáciu tohto plánu s rozmermi 3,90 x 3,30 metra sa dizajnér rozhodol vytvoriť pôdorys v tvare písmena P. Pološka s umývadlom a kuchynskou skriňou dodáva extra pracovný priestor a poskytuje ešte väčší úložný priestor plánu U.

 Moderný kuchynský ostrov v hnedej a bielejkuchynský ostrov moderné lesklé hnedé drevené podlahy kvetináč

Krásna kuchynská farebná paleta – 14 úžasných farebných nápadov dizajnu