22 originálnych a praktických nápadov na kuchynské náčrty

Kuchyňa plánuje čierne nábytok tehlová múr kuchynská zadná stena

 Užitočné a funkčné tipy pre plánovanie kuchyne

 V kuchyni, ktorá má niekoľko dverí, najlepším riešením bolo vytvoriť ostrov. Izba je 6,60 X 3,90 m a môže byť rozdelená na 5 zón: varenie, skladovanie jedla, pečenie, raňajky a príprava jedál + čistenie. Nevyhnutné boli široké chodby medzi jednotlivými oblasťami pre dobrý pohyb v – a mimo kuchyne.

Oblasť, ktorá je vlastne doménou šéfkuchára, je umiestnená v samostatnom výklenku a je mimo zbitú stopu. Šéfkuchár a hostia sa môžu ľahko zblížiť na ostrove, s bočným plášťom umývadla. K dispozícii sú aj miesta na spoločenskú večeru.

Chladnička a mikrovlnná rúra sa nachádzajú na opačnej strane ostrova, vhodnú pre tých, ktorí chcú počas prípravy jedla pripraviť nápoje a občerstvenie. Komora v rohu je približne rovnaká vzdialenosť ako ostrov alebo chladnička, takže jedlo je prístupné a hmatateľné.

Ostrov je navrhnutý štedrými líniami pracovnej dosky, na opačnej strane je kuchynský blok – nápady na kuchynské pôdorysy

 kuchynské poschodia plánuje biele kuchynské pulty závesné lampy
 Len pár metrov od susednej garáže – to robí túto kuchyňu dostatočne širokou na ostrov, ktorý prechádza centrálnym miestom varnej dosky. Táto miestnosť má takisto dobrú ventiláciu, čo zbytočne znemožňuje ďalšie ventilačné zariadenia. Boli by to len vizuálna prekážka v centre kuchyne.

Ostrov je navrhnutý veľkorysými líniami pracovnej plochy, na opačnom mieste je kuchynský blok. K dispozícii je umývadlo, umývačka riadu, chladnička a mikrovlnná rúra. Táto kombinácia najdôležitejších kuchynských spotrebičov – po celej varnej doske – šetrí šéfkuchárke veľa energie.

Pracovná plocha s veľkosťou 4,50 x 5,40 m je otvorená jedáleňu, kde si môžete zorganizovať neformálne jedlá alebo večierky. Pri iných oficiálnych príležitostiach je k dispozícii jedáleň.

Pôdorys v tvare písmena L, ktorý je v modernom dizajne veľmi obľúbený

Kuchyňa plánuje drevené nápady podlahy farebné kuchynské zrkadlové dlaždice

Táto kuchyňa má v tvare písmena L pôdorys, ktorý sa stal veľmi populárnym v modernom dizajne. Konfigurácia zahŕňa dlhý ostrov obklopený dvoma stranami skutočnej kuchyne, potom je priestor väčšinou otvorený na jednej strane do okolitých oblastí. V tomto prípade rozdelí kuchyňu z jedálne. Obe miestnosti si zachovávajú svoju identitu.

Dlhý tvar L kuchynského ostrova oddeľuje miestnosť do dvoch zón – jeden pre varenie, prípravu jedál a upratovanie a druhý na uloženie jedla. Ostrov slúži ako zastávka, medzipristátie medzi zónami.

Toto usporiadanie je vhodné aj pre niekoľkých kuchárov a pomocníkov, pretože pre každého je dostatok úložného priestoru. Hostia, ktorý nepomôže, môžu hovoriť na ostrove s tými, ktorí majú čo robiť.

 Ostrov je spoločná oblasť, priestor na prípravu jedál

kuchyne pôdorysy drevené kuchyne ostrov nápad kompaktné praktickéTento plán je veľmi blízko nápadu tvaru L, ale skrátenie skrátenej nohy L. To uľahčuje pohyb v kuchyni 3,60 x 5, 40 m a otvára ju do obývacej / rodinnej izby.

Ostrov je spoločná oblasť, miestnosť na prípravu jedál na strane šéfkuchára, kde sa večer nachádza aj posedenie pre hostí, divákov a bežných návštevníkov. Krátky prechod medzi kuchyňou a jedálňou slúži ako spíž. Zahŕňa vínnu pivnicu, kde sú uložené fľaše na víno a okuliare.

Jedná sa o galériu a ostrovné zariadenie ešte – kuchynské pôdorysy

Kuchynské pôdorysy drevené kuchynské ostrovy biele dominantné farby stoličky čierne

 Jedná sa o galériu plus ostrovné zariadenie na vrchole, s jedinou stenou klasickej kuchyne spojenou s paralelným ostrovom. Výsledok je prvým krokom k efektívnejšej kuchyni.

Kuchynské spotrebiče – umývadlo, umývačka riadu, chladnička a mikrovlnná rúra sa nachádzajú v tesnej blízkosti na rovnakej stene s varnou doskou na ostrove. Ostrov ponúka dostatok úložného priestoru, ako aj sedenie a chladničku na víno.

Na rozdiel od starých kuchynských spížov, ktoré sa v zásade nachádzajú v zadnej časti domu, je táto kuchyňa s rozlohou 3 x 3, 30 m súčasťou veľkého priestoru, ktorý zahŕňa obytné, jedáleňové a rodinné izby.

 So 40 centimetrov medzi pracovnými doskami, jedna osoba musí urobiť len jeden krok, aby sa dostal k ďalšiemu prepínačukuchynské podlahy plány drevené nápad svetlé praktické kompaktné

 Vezmite si Galley Plus Island Plan a pridajte tretiu časť – dlhý jedálenský stôl, potom získate trifectu kuchynskej efektívnosti v priestore 5,10 x 6,60 m. Tento dizajn je založený na pravidle 40 palcov a bol upravený niektorými reštauráciami. So 40 centimetrov medzi pracovnými doskami, jedna osoba musí urobiť len jeden krok, aby sa dostal k ďalšiemu prepínaču.

Ostrov tiež ponúka dobré večere na večeru, na jednej strane je stôl pre 6 až 8 ľudí.

Z kuchynského hľadiska oblasť s chladničkou a umývadlom vytvára tesný trojuholník a kohútik na varnej doske tiež šetrí zbytočné pohyby späť a dopredu v kuchyni.

Tento pôdorys poskytuje priestor pre ďalšie plochy na pracovnej doske a je široko otvorený do priľahlej jedálne

Kuchyňa plánuje drevené biele podlahy ľahké kompaktné vybavenie

 Okolo centrálneho ostrova s ​​viac ako jedným L a menším ako jedným U sa tento pôdorys môže prispôsobiť väčšiemu pracovnému priestoru a je široko otvorený pre susednú jedáleň.

Plán je jasne rozdelený, chladnička a spíž tvoria priestor na uskladnenie potravín. Ďalšia oblasť je plánovaná na čistenie, s umývadlom a umývačkou riadu, a potom príde oblasť na prípravu jedál na varenie, ktorá je len na dlhej stene. Mikrovlnná rúra je ukrytá na strane šéfkuchára na ostrove.

Pre neformálne jedlá tu je malý jedálenský priestor na jednom konci miestnosti, s výhľadom na okno dokonca. Pri oficiálnych príležitostiach idete priamo do susednej jedálne. Otvorený priestor medzi tým je ideálnym miestom pre chatovanie s pohárom vína v ruke.

 Kuchynské pôdorysy – V stene sa nachádza chladnička, sporák a vstavaná rúra

kuchynské pôdorysy drevený nápad sklo kuchynský drez

Toto je vlastne pôdorys v tvare písmena U, ktorý spája efektívnosť a povedomie kuchyne kuchyne s otvorenosťou súčasných stavebných plánov.

V stene je chladnička, sporák a vstavaná rúra. Tam je tiež prechod cez priľahlé obývacia izba, ktorá má veľmi praktické funkcie, a to najmä pri rodinných stretnutiach a oslavách.

Umývadlo rozdeľuje druhú stenu do umývačky riadu, kde je vytvorená vhodná čistiaca zóna.

Ostrov s 2 úrovňami dokončí túto kuchyňu s rozmermi 3,90 x 5,40 m, ktorá ponúka priestor pre šéfkuchára, prípravu jedál / nápojov a hosťovský bar. Z ostrova môže byť šéfkuchár a zostať súčasťou zábavy v obývacej a jedálni.

 Zariadenia na ostrove – umývadlo, sporák, chladnička – tvoria dokonalý pravý trojuholníkKuchynské poschodie plány biele nábytok praktický nápad

Pôdorys tohto ostrova L-plus predstavuje efektívnosť a jednoduchosť. Zariadenia na ostrove – umývadlo, sporák, chladnička – tvoria perfektný pravý trojuholník, takže kuchár má ľahký prístup k trom hlavným kuchynským spotrebičom.

Samozrejme, keď je kuchyňa otvorená do obývacej / rodinnej izby, ostrov prirodzene láka hostí, ale ich veľkosť chráni varenie. Chladnička je umiestnená tak, aby niekto – rodinný príslušník alebo hosť – mohol z nej vytiahnuť niečo bez vstupu do varnej zóny.

Ostrov je prakticky kuchyňou v sebe, s umývadlom, umývačkou riadu, chladničkou, zásuvkami a mikrovlnnou rúrou

jedáleň kuchyňa monochromatické chromatické farby okná jasné svetlo

Pôdorys v tvare písmena U okolo ostrova je veľmi populárny v kuchyni a dve dlhé nožičky U v tomto priestore 4,50 x 5,70 m sú mimoriadne dlhé, extra veľkosti, aby vyhovovali ostrovu v strede.

Ostrov je prakticky kuchyňou sama o sebe, s umývadlom, umývačkou riadu, chladničkou, zásuvkami a mikrovlnnou rúrou a to všetko dopĺňa niekoľko miest na ostrove. Je to ideálne miesto pre deti a hostí slúžiť sami seba, kým šéfkuchári pracujú na dvoch dlhých stenách. Jedna stena je určená na varenie – je to varná doska a samostatná rúra – zatiaľ čo opačná stena je určená na čistenie, je priestor pre umývadlo a umývačku riadu.

Chladnička v rohu je prístupná všetkým. Stanica s nápojmi, vybavená iným umývadlom, vstavaným kávovarom a chladničkou na víno, zapĺňa krátky koniec U.

Kuchynské pôdorysy – sklenené plochy

kuchynský systém pôdorysu biely nábytok čierne sklo textúry

 Jedná sa o vzácny pôdorys tvaru P, ktorého charakteristickým prvkom je polostrov – polostrov, anglické slovo začína písmenom P.

Polostrov spája úsek tvaru L s opačnou stenou a ostrovom. Jedným ramenom L je varná zóna, kde je namontovaná varná doska, s dvoma zabudovanými rúrami. Druhým ramenom L je čistiaca zóna, v ktorej sú umiestnené umývadlo a umývačka riadu. Protivná stena sa používa na skladovanie potravín, na jednej strane je chladnička a mraznička a druhá spíž. Na polostrove sa nachádza skriňa, ale tam je aj mikrovlnná rúra.

Ostrov je vhodný pre rôzne aktivity – tu môžete pracovať, organizovať neformálne jedlá s rodinou a priateľmi alebo len hovoriť.

 Kuchynský dizajn v tvare L – drevený nábytokl-tvarované kuchyne dizajn drevo tmavé kuchyne pôdorysy

Tvar tohto pôdorysu je o niečo viac ako L, ale nie celkom U. Projekt je podobný plánu kuchyne kuchyne. Okamžite vyčnieva, tu chýba ostrov.

 Pri šírke 3,30 m bol priestor príliš úzky na vytvorenie typického ostrova. Šírka je potom kompenzovaná za dĺžku – kuchyňa má dĺžku 6 m. To umožňuje konštrukciu dlhej steny vo varnom priestore. Na konci miestnosti používate aj prirodzené svetlo, kde máte nádherný výhľad z okna.

 Kuchyňa má pôdorys tvaru L a je doplnený o malý ostrovkamenná stena vstavaný krb biela jedálenská stolička kuchynská pracovná doska

Architektúra často diktuje tvar kuchyne. V tomto prípade je tu, majiteľ domu chce udržať svoj starý dom masívne krb z 18. storočia, oni vytvorili 10X 7,80 m veľký kombinovaný kuchyňa – a jedálenským kútom sa nachádza na oboch stranách krbu a susedí s obývacou izbou.

Kuchyňa má pôdorys tvaru L a je doplnený o malý ostrov. Nachádza sa vedľa krbu a ponúka ďalší pracovný priestor a úložný priestor. Majitelia domov a hostia sa môžu voľne pohybovať medzi kuchyňou a jedálňou, prirodzene okolo krbu.

 Umývadlo “pláva” uprostred miestnosti v reštauráciimodulová kuchyňa kuchyňa jedáleň modrá kuchyňa nábytok kuchyňa pôdorysy

Pracovná plocha tejto kuchyne je efektívna 2 nástenná kuchyňa s chladničkou, sporákmi a rúrami, oproti umývadlu. Umývadlo “pláva” uprostred miestnosti v reštaurácii. Potom nasleduje tichá dopravná zóna, ktorá je otvorená do jedálne.

 Oddeľte jedálenský kút od kuchyne oddeľovacou stenou

kuchynský systém pôdorysu pôvodné kuchynské pôdorysy

Niekoľko ľudí chce, aby ich kuchyňa bola úplne oddelená od jedálne a nie každý má rád vidieť dve pripojené miestnosti. Existuje riešenie – oddiel! Vytvára jasnú hranicu medzi kuchyňou a jedálňou a zachováva otvorenosť miestnosti.

 Tu na konci vnútornej steny je jedálenský bar, ktorý spája kuchyňu s priľahlou obývacou izboustav kuchyne lesklý originálne drevené podlahy biele kuchynské pôdorysy

 Galley – Kuchyne sú zvyčajne veľmi útulné, čo samozrejme neznamená, že musia byť maličké. Tu na konci vnútornej steny je jedálenský bar, ktorý spája kuchyňu s priľahlou obývacou izbou. Na druhom konci kuchyne sú dvere, ktoré vedú do jedálne.

Jedno okénko osvetľuje celú čistiacu zónu

skylight čierna kuchynská doska kuchynské skrinky kompaktné elegantné

 Pôdorys tejto priestrannej kuchyne je určený umiestnením jediného okna, ktoré osvetľuje celú čistiacu zónu. Kuchyňa sa otvára do otvorenej jedálenskej časti, je tu dostatok priestoru, môžete sa stretnúť na rôzne príležitosti, zabávať sa a samozrejme vynikajúce jedlo a varenie!

Kuchynský ostrov v strede oblasti

nastaviť kuchyňu dizajn pôdorys myšlienka kuchynské linky kuchynské pôdorysy

S ostrovom v strednej časti má táto kuchyňa drsný pôdorys v tvare U. Varná doska má jednu stranu ostrova, druhá je pre posedenie hostí.

Stôl a stoličky sú priamo v strede

jedálenský kút nástenné jednotky kuchynské potreby žlté farby kuchynské pôdorysy

Jedlo je ohniskom väčšine kuchýň, ale v tom, že je doslova v centre – jedálenský stôl a stoličky sú umiestnené presne v strede takmer štvorcový 4,80 x 4,50 m široký priestor.

 Kompaktná, biela kuchynská linka vhodná pre mladú rodinu

dominantný prízvuk biela modulárny systém drevo jedálenský stôl kuchyňa pôdorysy

Modul tvaru U často otvára kuchyňu do jedálne alebo rodinnej izby, avšak v tejto kuchyni so 6 x 4 metrom to nie je prípad.

 Biela, praktická kuchyňa zdobená v retro štýle

biely nábytok kuchyne čerstvé ovocie nápad dizajn pôvodnej kuchyne pôdorysy

Mnoho kuchýň v tvare písmena U obsahuje ostrov v strede, v ktorom sa nachádzajú aj chladničky na mikrovlnné rúry a víno.

              Pôdorysy kuchyne plánujú systém drevený kuchynský nábytok