Záhradný bazén – Postavte bazén so slanou vodou vo vlastnom dvore

slaný bazén bazén bazén záhradný bazén

Slnečné bazény lacnejšie v dlhodobom horizonte

 

Súkromný bazén na záhrade je pre mnohých dlho obľúbený sen, ale často sa nepodarilo vykonať. Ak chcete tento leto striekať vo svojom vlastnom záhradnom bazéne, mali by ste začať premýšľať a plánovať.

Hneď po rozpočtovej otázke ide o otázku sladkovodného alebo slaného bazénu.

V Nemecku sa zvykne na to, že bazény vo voľnom a vnútornom bazéne sú plnené čerstvou vodou, ktorá sa pridáva k dezinfekcii chlórom. Niektorí ľudia však dostávajú podráždenú pokožku a sliznice prostredníctvom použitého chlóru. Navyše neustále upchávanie chlóru nie je veľmi lacné.

Zábava v záhradnom bazéne

záhradný bazén soľná voda bazén bazén záhrada
Dobrou alternatívou je bazén so slanou vodou. Tu je voda prirodzene zbavená baktérií. Akvizičné náklady sú vo všeobecnosti mierne vyššie, náklady na údržbu sú dlhodobo, ale lacnejšie. Okrem klasických doplnkov bazénu je srdcom bazéna so slanou vodou takzvaný elektrolyzér. V bazéne Existujú rôzne varianty v závislosti od veľkosti bazénu od 30 do 70 metrov kubických. Systémy nie sú veľmi lacné, ale môžu byť jednoducho inštalované laikom. Je však dôležité zabezpečiť, aby materiály používané na stavbu bazénov boli vhodné pre slanej vody. Panely a stenu bazéna, rebríky, čerpadlá, vstupy a výstupy musia byť vyrobené z materiálu odolného voči morskej vode.

záhradný bazén soľná voda bazén bazén v záhrade

Bazény so slanou vodou majú oveľa nižší obsah soli, ako viete zo sviatku v Stredozemnom mori. Tam je koncentrácia soli 2 až 3 percentá a môže viesť k suchému kože a sušené vlasy. V bazéne je na druhej strane oveľa nižšia koncentrácia iba 3000 ppm, čo zodpovedá percentuálnemu podielu 0,3. Elektrolýzna jednotka zabezpečuje, že soľný NaCl je rozložený na jednotlivé zložky a vytvára prírodný chlór. Hladiny chlóru v bazénoch so slanou vodou sú konštantnejšie ako v sladkovodných bazénoch, ktoré musia byť pravidelne ošetrované tabletami s obsahom chlóru. Nepríjemný zápach chlóru nevzniká v bazénoch so slanou vodou napriek konverzii.

záhradný bazén soľná voda bazénový bazén bazén* Obrázky Autorské práva:

Obrázok 1: Flickr Bazén Sam Howzit CC BY 2.0 Niektoré práva vyhradené

Obrázok 2: Flickr HPIM0044 Mathew Ingram CC BY 2.0 Niektoré práva vyhradené

Obrázok 3: Flickr V horúcich prameňoch! m01229 CC BY 2.0 Niektoré práva vyhradené

Obrázok 4: Flickr Bazén Sam Howzit CC BY 2.0 Niektoré práva vyhradené