Nastavte akcenty na záhrade s hortenziou

Elegantné akcenty v dizajne prednej záhrady z hortenzie

Krásny a obdivuhodný, jemný a elegantný - to sú prídavné mená používané na popísanie hortenzie fit. Tieto krásne záhradné kvety očarujú nás rôznymi pastelovými nuansami, v ktorých sa môžu zažiť. Ponúkame vám viac informácií o týchto krásnych kvetoch, ktoré sa objavujú v ich najkrajšej podobe počas leta. Naučíte sa aj základné informácie o tom, ako najlepšie starať o tieto záhradné kvety.

Hydrangeas sú jemné a štýlové záhradné dekorácie 

hydrangea decoides záhradné kvety záhradné rastliny

Doma hortenzie je Japonsko a prišli do Európy a podmanili si francúzsku súdnu kultúru. V japončine názov tejto záhradnej rastliny znamená "slnečnú fialovú kvetinu". Dnes vieme o 80 rôznych odrodách hortenzie. Najčastejšou z nich je záhradná hortenzia, ktorá sa vyznačuje veľkými nádhernými kvetmi.

Hortenzie v rôznych farbách

hortenzie farby rozmanitosť domáce tipy
Ozdobné odrody vykazujú veľa rôznych odtieňov. V prírode existujú len biele a červené hortenzie. Ale môžete tiež získať svoje vlastné ďalšie odtiene. Na tento účel musíte kontrolovať kyslosť pôdy. Dnes máte možnosť kúpiť špeciálnu pôdu. Na obale sa potom stane, čoho výsledkom môžete dosiahnuť s ním.

Hortenzie v bielej farbe sú tradičné a elegantné

záhradné rastliny záhradné kvety hortenzie záhrada zdobia

Hortenzie môžu existovať aj v iných odtieňoch

hortenzie záhrada dekorácie nápady záhradné rastlinyPrineste čerstvému ​​dnu do záhrady krásnymi hortenziami

záhradné rastliny hortenzie modrá záhradná cesta

Ak chcete získať požadovanú farbu, vložte ju hortenzie kde sa zem pomaly uschováva. Obsah kyseliny by mal byť nízky alebo stredne vysoký.

Väčšie oblasti s hortenzie veko

Je celkom možné kryť väčšiu plochu s týmto záhradným kvetom. To sa vykonáva ich umiestnením vo vzdialenosti 1 ½ až 2 metre od seba. Rastliny medzi sebou prirodzene vyplnia priestor.

záhradné rastliny hortenzie záhrada kvetina krásna záhradný dizajn

liať

hortenzie sú vlhkosť-milujúci záhradné kvety. Najlepšie je použiť stojatú vodu. V nej môžete rozpustiť niekoľko kvapiek citrónovej šťavy a pridať ďalšie prírodné hnojivá. Tiež len naliať zem okolo rastlín, nie palice, kvety a listy z kvetov.

Pravidelná hydrónna starostlivosť zaručuje krásny záhradný dizajn

hydrangea light blue gardening starostlivosť

rez

Hortenzie by ste mali dvakrát do roka odstrániť. To by malo nastať na jar a koniec októbra. V prvom prípade sa volá zvláštna pozornosť. Musíte dávať pozor, aby ste nepoškodili žiadneho potomstva od minulého roka.

Vytvorte elegantný dizajn v prednej časti dvora

záhradné rastliny hortenzie biela záhrada dizajn dekorácie nápady tehla fasáda

hortenzie a dizajn záhrady

Tradične je hortenzia považovaná za záhradnú kvetinu, v ktorej aj v južných krajinách niekedy nie je klíma teplá a zároveň dostatočne vlhká. Prostredníctvom niektorých výberov z 30. rokov minulého storočia môže rásť aj v európskych záhradách. Ale musíte vybrať správne odrody.

Modrá hortenzia je ušľachtilou voľbou

záhradné rastliny hortenzie starostlivosti tipy deko nápady záhrada

Dôležité je, že máte pre svoje podnikanie to správne miesto hortenzie nájsť v záhrade. Správne miesto je v čiastočnom tieni, pretože slnečné lúče nie sú nikdy príliš priame a kvetina má okolo neho neustále vlhkú pôdu.

Vyberte si farbu, ktorá najlepšie vyzdobí vašu záhradu

záhradnícke hortenzie starostlivosti rezanie liatie tipy

Nakoniec by sme radi poskytli tip tým, ktorí z vás hortenzie Ani doma, ani na dvore nemôže zachovať. Tento rok sú vzory fotografií veľmi obľúbené v dekorácii. Možno obrázky týchto záhradných kvetín alebo umelých imitácií môžu zdobiť váš domov! Kto vie, či to nie je motivácia, v budúcom roku miesto pre skutočné hortenzie nájsť vo svojej záhrade!