Záhradky v záhrade pre krásnejšiu krajinu

Nálezy v záhrade krajina krásny vodopád vodopád

Záhradky v záhrade pre krásnejšiu krajinu

Základy pre krajinu sú niekedy prehliadané majiteľmi domov, ale tieto veľmi veľké kamene môžu byť použité vo viacerých smeroch. Možno ľudia veria, že keď je niečo veľké a ťažké, je to drahé. Avšak krajinní architekti vedia, že balvany sú často veľmi lacným riešením problémov krajiny.

Týmto ukážeme niektoré tradičné a nie tak bežné aplikácie balvanov

foundlings v záhrade krajina krásne kamenné jedáleň drevo
Je balvan veľká skala? V skutočnosti, v závislosti od. Rozdiel je vo veľkosti. Za normálnych okolností by mal byť blok aspoň 25 cm. Mohlo by to byť hladké alebo robustné, okrúhle alebo ploché, veľkosť je rozhodujúca. Každá zemepisná oblasť má svoje vlastné kmeňové bloky, ako je vápenec, hornina, čadič alebo žula.

foundlings v záhrade krajina krásny kameň vodné rastliny vstavaný

Balvany sa predávajú a majú tú cenu. Cena stojí okolo 100 až 200 USD za tonu v závislosti od typu kameňov a ich hustoty.

Zvyčajne dostanete balvany dodávané doma. Predbežne zistite, koľko stojí táto služba a či sa má objednať minimálne množstvo. Potom potrebujete pomoc alebo stroje, aby ste presunuli blok na správne miesto. Takéto stroje sú na prenájom.

Ako sa používajú skaly?

Sánkovanie v záhrade krajina krásny kamenný vodopádNa okraji vodných zariadení. Balvany na okraji vody a jazierka sú veľmi organické a prírodné. Môžete tiež urobiť vodopády alebo skalné steny pozdĺž vodného bazéna.

Na podporu stien

stromky v záhradnej krajine krásne kamenné trávy rastliny

 Ak je zem strmá, balvany môžu tvoriť terasy. Balvany môžu byť obložené maltou alebo jednoducho stohované. V mnohých prípadoch stačí, aby hmotnosť samotného bloku zostala tam. Pri stavbe takejto nosnej hrany by ste mali tiež povoliť vypúšťanie otvorov alebo inštaláciu malej kanalizačnej rúrky z PVC medzi kamene.

Odstránenie kontroly

nálezy v záhradnej krajine krásne osvetlenie idirekt

. Ak je vaša krajina strmá, ale nechcete budovať terasy alebo steny, potom môžete vložiť masívne bloky do zeme tak, aby bola pevná. Prirodzené výsadby ako trávy a kvitnúcich celoročných rastlín pozdĺž balvanických balvanov vytvárajú organický vzhľad.

Ako sedadlo v záhrade

balvany v záhradnej krajine krásny bankový kameň vankúš

Ploché bloky môžu byť umiestnené na okraji verandy, požiarnych kráterov a na záhrade, kde slnko nesvieti priamo.

Pre krajové akcenty

foundlings v záhrade krajina krásne sochárstvo originál

 Balóny môžu slúžiť aj ako dekoratívne prvky.
Vytvorte verandu vedľa obrovského bloku, vytvorte skupiny balvanov a detské ihriská. Použite kameň umelecky - uložte ich do veží, urobte záhradné sochy alebo vyražte číslo domu na bloku vedľa dverí.

Ako záhradnú hranicu foundlings v záhrade krajiny krásne krásne kamene

 Na okraji záhrady je zvyčajne niečo, čo si zachováva zem a zemný kryt. Menšie balvany môžu túto funkciu úplne prirodzene prevziať.

Požiarny kráter

foundlings v záhradnej krajine krásny nábytok z masívneho dreva

Balóny sú veľmi organické vedľa týchto zberných miest. Požiarne krátery sa veľmi ľahko stavajú, konzultujú s priateľmi a obchodníkmi s kameňmi. Nezabudnite na bezpečnostné aspekty.

  Zaujímavý, pozoruhodný záhradný dizajn s balvanmiSánkovanie v záhradnej krajine krásne tráve čerstvé sedadlo