Typické jesenné kvety vytvárajú vašu záhradu

Drahí čitatelia! My v redaktoch čerstvých dúfam, že ste všetci strávili nezabudnuteľným letom, plným pozitívnych emócií a skvelých zážitkov. V najteplejších ročných obdobiach je okolo nás veľa krásnych a lákavých vecí. Slnko svieti príjemne s nami a robí naše záhrady a parky v plnej sláve. Nehovorte zo svojej vlastnej záhradnej krajiny! Teraz sa leto pomaly blíži ku koncu a príchod jesene je zreteľný ráno a večer. Aj keď nová sezóna prináša zlé počasie, dážď a hmlovinu, nemôžeme robiť bez kvetov našej záhrady. Naopak! Snažte sa zachovať letnú atmosféru vo vašej vonkajšej oblasti čo najdlhšie! Teraz môžete nemožnú úlohu objaviť, ale tam sú krásne jesenné kvety, ktoré prinášajú v trochou starostlivosti každú záhradu na jeseň žiara.

Na jeseň by nemalo byť nevyhnutne holé a bezfarebné v záhrade

jesenné kvety tagetes v ich nádhernej kráse

Už sme uviedli niektoré neskoro kvitnúce záhradné kvety v inom článku. Teraz prichádza ďalšiu skupinu jeseň-kvetu, prinesie kúzelné farby v záhrade a aby vyzeral pozýva v chladnom období. Krásne jesenné kvetiny pôsobia proti hrozivému počasiu. Pripomínajú nám denne minulé leto a dýchajú lepšiu náladu.

Jej šikovná hra farieb vonku je naozaj okúzľujúca. Ste už zvedavý, ktoré kvety sú presne? Potom zostaňte u nás a užívajte jesenné more kvetov v obraze a texte!

Farebné jesenné kvety poskytujú nádhernú hru farieb na záhrade

jesenné kvety Gladiolus v ružovej kvitnú vonkajšiu plochu na jeseň
Slnečný klobúk (Echinacea)

Konopáč je typická trvalka pôvodná v Severnej Amerike, ale je dobre distribuovaná v našej krajine. Špecialisti a hobby záhradníci rozlišujú dva typy, ktoré vyzerajú veľmi podobne. Žltý echinacea (Rudbeckia fulgida) je špecifikovaná alebo žlté alebo žiariace slnko klobúk a echinacea purpurová (Echinacea purpurea), tiež známy ako Echinacea alebo echinacea Purple. Všetky mená sú správne a odkazujú na tie isté krásne kvitnúce, vytrvalé a ľahko udržateľné viacročné rastliny. Kvitnú na záhrade počas leta až do neskorej jesene. Implantácia sa uskutočňuje na jar.

Slnečný klobúk uprednostňuje slnečnú až stinnú polohu v záhrade a poďakuje vám za to svojimi prírodnými kvetmi. V záhon môžete zasadiť väčšie skupiny slnečné klobúky, kde sú považované svojimi farebnými kvetmi ako nesporný ohnisku. Nie sú pre naše oči len potešením, ale stále prilákajú veľa včiel a motýľov. Ak chcete navrhnúť skutočnú záhradnú záhradu, potom sa rozhodnite pre slnečné čiapky. Prinášajú vašu vonkajšiu plochu zažiariť na jeseň!

 Slnečné klobúky môžu rásť až do výšky 1,50 m

jesenné kvety sonenhut v krásnej jesennej farbe

Gladiolus (Gladiolus)

Vzácna nota na záhrade predstavujú gladioli. Rovnako ako slnko, mečík rastie vysoká, jej dlhé, meč v tvare stonky zdobia obzvlášť zaujímavé kvety. Môžu byť biele, červené, ružové, žlté, oranžové alebo fialové. Tieto jesenné kvety patria do rodiny rodín dúhoviek a kvôli svojim nádherným kvetom sa taktiež vyzerajú vo vázach. Tieto kvety ako slnečné miesta vonku. Sú pôvodne zo stredomorskej a severnej Afriky a v teplých dňoch sa cítia naozaj dobre. Oni sú ľahko sa starať, ale musia byť napojené a oplodnené pravidelne vyhnúť ich krásne kvety. Gladioli sú odolné, ale odporúčame odstrániť hľuzy od zeme po kvete. Nechajte ich na chladnom a suchom mieste na zimu.

Rozkošný pohľad gladioli na jesennej záhrade

jesenné kvety pre záhradné gladiolynechtík

Tagetes sú stále známe pod názvom Portenblume, turecký klinček alebo zber kvetov. Tieto jesenné kvety sú pomenované po dni Etruského demi-boha. Okolo 60 druhov Tagetes, pôvodne z Mexika, Argentíny a Južnej Ameriky, je známy. Sú to viacročné záhradné rastliny, ktoré rozširujú nádhernú vôňu. Existujú však aj druhy, ktoré majú silnú vôňu a tak rozširujú hmyz. Jedná sa o typické jesenné kvety, ktoré kvitnú v októbri a zachovajú svoju prírodnú krásu až do neskorej jesene. Tagetes rastliny ako slnečné miesto na záhrade a uprednostňujú dobre odvodnené, mierne vlhké pôdy. Sú ľahko postarané, ale veľmi atraktívne a prinášajú veľa farby a vône do vašej jesennej záhrady.

Farba a vôňa robia záhradu krásnym miestom aj na jeseň

jesenné kvety tagetes v krásnych jesenných farbách

Jeseň nadčasový (Colchicum autumnale)

Herbstzeitlose je na našom zozname ďalšia krásna jesenná kvetina, ktorá zobrazuje jej jemné kvety koncom septembra a októbra. Bohužiaľ, je to jedovaté pre ľudí a zvieratá, takže buďte upozornení! Táto kvitnúce kvetina kvitne od augusta do novembra, jej doba kvitnutia nemôže byť presne určená, t. ona je nadčasová. To je presne dôvod, prečo jesenné kvety vďačí svojmu názvu - jesenné nadčasové. To nevyžaduje starostlivosť. Po rozkvetu zostáva v krajine a zimy. Ak nejakým spôsobom nebráni jeho reprodukcii, na jar sa zo starého hľuzy vytvorí nový. Z toho prichádzajú prvé tmavozelené listy na jar. Jemné kvety riadia Herbstzeitlose oveľa neskôr. Uprednostňuje vlhkú pôdu na lúkach a pastvinách, samozrejme, na záhrade.

Čo viete o jesennom čase veľa?

jesenné kvety jemnú krásu jesennej lotérie

Stonecrop (Sedum)

Stonecrop bol pomenovaný trvalka roku 2011. Nachádza sa v mnohých záhradách. Tento jesenný kvet pochádza z Ázie a je celkom nenáročný záhradný záhradný závod. Vďaka svojim hustým zeleným listom je Fetthenne všimol, ale len ich jemné kvety na jeseň z nich robia skutočného pozorovateľa na záhrade. Tieto záhradné kvety sú odolné, extrémne ľahko sa čistí a sú vhodné pre neskúsených záhradníkov, ktorí nemajú zelenú palicu. Sedum rastliny ako slnečné miesto a dobre sa darí v suchých pôdach. Sú odolné voči suchu a musia sa odlievať iba počas dlhého obdobia sucha. Iba na jeseň sa kameň ukáže jeho kvety, ktoré sú sfarbené v bielej, žltej, červenej a ružovej farbe. Takže tieto jesenné kvety výrazne prispievajú k prírodnej kráse každej záhrady.

Sedum má mimoriadnu prítomnosť v jesennej záhrade

jesenné kvety sedum skrášľuje jesennú záhradu

Chcete do svojej záhrady priniesť viac farieb? Ktorý jesenkový kvet si už vybral?

Herbstblumen herbstzeitlose prináša nový vkus

jesenné kvety slnečná klobúk osviežuje záhradu na jeseň

jesenné kvety rastlín slhat na dvore

jesenné kvety sedum prináša farbu na jesennú záhradu