Vnútorné rastliny vhodné pre tmavé miesta

brečtan tute rustikálny vzhľad

Niektoré starostlivo ošetrené rastlinné rastliny pre váš dom

Dokonca aj keď sa staráte o svoje izbové rastliny, ich rast sa môže spomaliť, ak nedostanú dostatok slnečného svetla. Existuje veľa miestností, ktoré sú veľmi tmavé a neostré. Dobrou správou je, že tam môžete pestovať aj črepníkové rastliny - tie, ktoré sú uvedené nižšie, sa vyvíjajú na tmavých miestach.

Interiérové ​​rastliny na tmavé miesta

biele zelené ľahko ošetrujúce zeleň tmavé miesta
Čerstvá zeleň

zaujímavé listy rastlín rastliny tmavé priestory

Syngonium podophyllume je dekoratívna zeleň rastlina, ktorá rastie pri slabom osvetlení. Ideálnym miestom pre toto je parapet na severe. Na priamom slnečnom svetle sa jeho lístie stáva bledým a bez života. Mali by ste pravidelne oplodniť pôdu a udržiavať ju mierne vlhkú.

Husté listy a nasýtené zelené

vnútorné rastliny nápady zelený čerstvý list rastlínPoužiť hnojivo

Aspidistra vnútorné rastliny na tmavé miesta

Vo viktoriánskej dobe bol Aspidistra eliatér vidieť takmer všetky reštaurácie a krčmy. Vzhľadom na svoju schopnosť prežiť v slabom svetle, bola táto rastlina neskôr pomenovaná "neodvrátiteľná kvetina". Môžete ich pestovať v kvetináči. Záhradná pôda sa má pravidelne oplodniť. Od konca jari do začiatku leta udržujte pôdu mierne vlhkú a raz za rok nechajte úplne vyčistiť medzi dvoma zavlažovaniami. V tomto prípade by sa mali používať hnojivá rozpustné vo vode.

Zaujímavé, bicolorované listy

Dieffenbahcia izbové rastliny pre temné miesta

Roztomilé kvety

Dieffenbachie kvety črepníkové rastliny tmavé miesta

Táto rastlina je najlepšie známa svojimi pozoruhodnými listami a okrem slabého osvetlenia má nízku vlhkosť. Dieffenbachie potrebuje malú vodu, takže ho nepreháňajte zalievaním, inak korene budú lenivé. Rastlina je jedovatá a poškodzuje otvorené rany.

Efeutute je horolezecká jednotka, ktorá sa ľahko udržuje a ľahko sa darí v každom dome

Ivy rastliny domu pre tmavé miesta

Potrebuje pravidelné zalievanie, ale nechajte vrchné 6-7 cm úplne pred zalievaním. Ich korene môžu ľahko hniť, takže pozor na množstvo vody. Od jari do jesene oplodni túto rastlinu za 2-3 týždne univerzálnym vodou rozpustným hnojivom. Konštantné prerezávanie bude mať efeutute čerstvé.

         Úderné kontajnery na pôdu

Aspidistra vnútorné rastliny na tmavé miesta