Predná záhradná konštrukcia – ako chcete navrhnúť prednú záhradu?

záhradný dizajn záhradný plot zelený exteriér

Návrh prednej záhrady - základné princípy

Základné princípy znie ako niečo, čo sa nikdy nezmení. Ale v skutočnosti musíte s nimi držať krok nielen ako záhradníka záľuby. Pretože existuje, v front yard dispozície, ako aj v každej inej oblasti, mnohé inovácie.

Preto sa na jar vždy snažíme spomenúť základné princípy záhradného dizajnu. Myslíte si, že sa nemôžete naučiť niečo nové? Potom nečítajte tento článok! V opačnom prípade zostaňte s ním.

Osvetlenie v noci je nevyhnutné pre dosiahnutú atmosféru

záhradné dizajnové schody schodisko zelené
Navrhnite sieť ciest v prednom dvore

Vytvorte cestu, ktorá beží prirodzene cez prednú dvor

Nechajte sa tak rýchlo a rýchlo pri plánovaní záhradných ciest. Nechajte deti a zvieratá najprv trochu bežať. Všimnete si, že postupujú rovnako a znova. Nemali by ste ich potom vziať za svoje cesty?

Dosiahnite báječný záhradný vzhľad!

záhradný dizajn stromov gardentaken sviečky

Konštrukcia ciest musí mať zmysel

Cesty vo vašom dizajne v prednej záhrade budú mať zmysel. Museli by niekam viesť alebo slúžiť niečomu praktickému. Budete musieť priviesť vás do zóny obnovy alebo vám pomôcť starostlivo sa o rastliny ľahšie.

Štýl by mal byť viditeľný pri vchode

záhrada predná záhradná cesta elegantná záhradná stenaDvojitý účel ako dekorácia

Estetika nie je menej dôležitá ako funkčnosť. S väčšími zážitkami v živote sa budete cítiť oveľa motivovanejším. Zvážte dekoratívne tehly.

Vytvorte rozprávkový vzhľad

predná záhrada terénne úpravy záhradná cesta kamenné dosky rastlín

Oživte vzhľad fasády dizajnom zodpovedajúcim atriom

Čo potrebuje váš predsieňový dizajn z praktického hľadiska?

Začnime v skratke. Môžete ľahko vidieť vstup, cez ktorý vstúpite alebo vjdete autom? Je to v poriadku, či prídeš napravo alebo vľavo? Možno sa zhoduje s časom dňa, keď tu začínate? Sledujete svoj dom z tohto pohľadu, alebo sa na to pýtate iných ľudí? Pri montáži s rastlinami by ste mohli pekne opraviť akékoľvek nevýhody tohto druhu.

Vytvorte nové prostredie

predná záhradná móda záhradný stôl drevené lavice schody

Ozdobte fasádou domu niekoľko farieb

záhradný dizajn flóra záhrada dom fasáda tehla

Urobte fasádu atraktívnejší

Je to krásne, keď prídete domov do budovy, ktorá sa vám páči zvonku, že? Je váš dom jeden? Robí to v prostredí tak, aby prispievalo k celkovému harmonickému vzhľadu? Má to zároveň svoju vlastnú rozlišovaciu spôsobilosť. Vyzeralo by lepšie, keby to bolo trochu vyššie alebo širšie? Rovnakou metódou prechádzania okolo vášho domu z rôznych strán, a tiež prostredníctvom konzultácií s priateľmi, známymi a susedmi, môžete zistiť.

Vytvorte štýlový dizajn záhrady

predná záhrada dizajn domu fasáda exteriér závodu

Ak sa ukáže, že niečo je stále zameniteľné, urobte to. Zozbierajte nápady na dizajn prednej záhrady, ktoré maskujú zistené nevýhody alebo natiahnite vzhľad domu čisto vizuálne v dĺžke alebo šírke.

Rastliny a štruktúry

Rastliny a štruktúry sú v protiklade, ale len do určitej miery. Spravidla sú prví schopné byť transformované a tiež premiestniteľné, zatiaľ čo ostatné sú menej. Ale to sa mení z prípadu na prípad. Pretože niektoré stromy a pušku môžu byť ťažké realizovať, niektoré "pevné" štruktúry proti tomu - už. Takže funkcie môžu byť obrátené.

Čerstvé rastliny robia záhradu vyzerajúcou živou

záhradný dizajn dlažba cesta kvety zelená

Jeden z nich má vo všeobecnosti front yard dispozície, na riešenie trvalých a flexibilných štruktúr. Musíte považovať druhé za piliere tohto a prvé - za "inštitúciu". Rovnako ako v interiéri. Po prvé, pozrite sa na nápady na dizajn prednej záhrady vzhľadom na trvalé prvky. Potom hľadáte aj obrázky a zdroje inšpirácie pre "flexibilné" zariadenie. Vykonajte plán, ktorý bude postupovať od všeobecných po podrobnosti krok za krokom.

Funkčný vstupný priestor av prípade potreby plánovanie schodov

Ak žijete na diaľkovom a nebezpečnom mieste alebo nechcete poskytnúť svojmu domu určitú mystickú povahu, mali by ste vytvoriť jasnú a stručnú víziu prostredníctvom dizajnu prednej záhrady. Budete musieť jasnejšie vidieť, ako sa dostať k predným dverám cez chodník. Zvonček by mal byť viditeľný a niekde skrytý. Nastavenie niečoho pozývajúceho neznamená to nudné. Existuje množstvo rastlín, ktoré by mohli zvýrazniť chodníky a iné akcenty vo vstupnej oblasti.

Vytvorte väčšiu priestornosť záhrady

predná záhrada krajinářský trávnik zelený dom fasádne schody

Pri vchode budete cítiť príjemnú vôňu

záhradné rámovanie biely záhradný plot ruže

Pre schody je pravidlom, aby boli tak široké ako schody, ktoré ich spájajú. Mali by mať empatickú a pútavú povahu. Môžu byť tiež ozdobené. To sa dobre darí so zmenou textúry, farby a tiež zaujímavých rastlín, ktoré sa tu používajú.

Kameň je krásny na záhrade

predné záhrada tvar schody kamenná rastlina

Rám a hrany

Okraje, ktoré vyzerajú prirodzene a zároveň poskytujú špeciálny charakter vstupnému priestoru, sú umenie. Je však potrebné investovať do tohto úsilia, pretože prinášajú dizajn prednej záhrady na úplne novú úroveň. Ak chcete urobiť všetko jasnejšie, mali by ste tu a tam nastaviť akcenty s rastlinami.

Objednávka na záhrade tiež zohráva úlohu

predné záhrada dizajnové nápady exteriérové

Vyberte štýl

Pri navrhovaní prednej záhrady, rovnako ako pri všetkých ostatných záležitostiach, majú štýl veľmi dôležitú úlohu. Prvky a princípy, ktoré sú tu zahrnuté, sú zásadné. Môžete si vybrať tradičný dizajn pre váš región, vo vašej štvrti alebo umiestniť veľmi exotický prvok. Premýšľajte o stredomorskom štýle vo všetkých jeho rôznych variantoch.

Vytvorte elegantné prostredie, kde sa môžu organizovať rôzne podujatia

záhradný dizajn moderné záhradné otvorené ohnisko

Bohaté výsadby

záhradný design pohovka záhradné stolové rastliny

Stromy predstavujú trvanie a trvanlivosť

A čo výsadba stromov? Po prvé, z dlhodobého hľadiska môžu byť prvky, ktoré váš dom vertikálne rozširujú, ak si to prajete. Okrem toho majú symbolickú moc, ktorá tiež podvedome vyjadruje túžbu po stálosti a vytrvalosti. To zabezpečuje harmóniu a priateľskú atmosféru medzi obyvateľmi a návštevníkmi. Stromy sú dôležitým prvkom. Je to jeden z tých, ktorí robia jednoduchú budovu do domu.

Stromy v záhrade

záhradný dizajn záhradný nábytok klenuté rastliny

Extra ...

Teraz, keď ste nastavili hlavné štruktúry a prvky, teraz nájdete aj čas na "extra". Nie sú povinné, ale naliehavo potrebujú niekde. Pretože všetci potrebujú malé potešenie v živote, ktoré spôsobia, že ich prítomnosť je tak náhle odlišná. Mohlo by to byť exotický strom alebo akýkoľvek iný prízvuk rastlín.

Do tejto skupiny prichádzajú ďalšie zariadenia, ako sú kontajnery na zavesenie. Často sú to aj estetické, dekoratívne účely. Prinášajú nie zriedka, ale aj veľký praktický prínos. Môže to byť asi získať viac miesta na pestovanie rastlín.

Jednoduchý záhradný dizajn

záhrada dizajnové nápady záhradný chodník oblázky

Vytvorte pekný relaxačný kútik

záhradný dizajn záhradný nábytok rekreácia

Vytvorte atraktívne zdobenie nápadov v záhrade

záhradné nápady výsadba neobvyklé kvetináče

Oblázky nájdu dobré využitie na záhrade

záhradný dizajn štrk rastlín