Vytvorte tropickú náladu s pravou dlaňou na záhrade

dlaň v záhrade krásne a hrdé pri bazéne

S pravou dlaňou na záhrade môžete vytvoriť skvelé tropické prostredie

"Takže vaša záhrada je pod vodou." "Strom môžeme zmraziť." "Na záhrade je príliš malá." To všetko sú typické výhovorky ... The palm urobí vaše záhrada proste nádhera!

Žiadna rastlina na svete dáva typickú tropickú náladu lepšiu ako palma.

Väčšina paliem môže rásť len v teplom podnebí. Existujú však aj niektoré príklady rastlín, ktoré sú tiež vhodné pre chladnejšie podmienky.

Dokonca som vložil aj niektoré izbové rastliny. Palmy, ktoré sa môžu pestovať v mrazivých podmienkach.

Krásne banánové palmy a ružové muškáty

dlaň v záhrade ružovej mušle banány banány
Žijete v regióne, kde je zima dosť zima? Nebojte sa: existujú aj rastliny, ktoré môžu rásť v týchto klimatických podmienkach.

Stredomorská ventilátorová palma

dlaň v záhrade koloniálny štýl domu v tyrkysovej

Jedná sa o skupinové rastliny, ktoré sú skvelé pre záhradníctvo. Konopná dlaň je ďalšou nádhernou variáciou, ktorú môžete použiť v záhradke so štyrmi ročnými obdobiami.

Akonáhle budete žiť v regióne, kde zimné nedosahuje mínus teploty, máte veľký výber paliem. Jedná sa napríklad o radikál Chamaedorea (akýsi druh horských palmových druhov), bambusová palma, Burgatius, Canary Date Palm.

Podľa mnohých ľudí je to najprirodzenejšia kombinácia na svete. Ale veľa dlane nemôže vydržať veternú klímu pobrežia. Aj slaná pôda môže byť problémom.

Kokosové palmy by boli v zásade jasnou voľbou. Presne toto je bežné na celých plážach v tropických oblastiach.

Allagoptera je ďalším druhom veľmi bežným v Južnej Amerike. Je to tiež krásna dlaň na pláž. Ich kmene vždy zostávajú blízko zeme a vždy vyzerajú ako veľký ker.

Chcete mať dlaň, ktorá sa rýchlo šíri? Zvoľte Art Palmetto v zelenom alebo modrom.

Rod je veľmi tolerantný z hľadiska manipulácie so slanou vodou a studenou vodou.

Palmy pre malé oblasti

palma v záhrade na nádvorí vilefalt na tropických rastlináchPalmy v žiadnom prípade neboli považované len za väčšie plochy. Mnoho druhov sa krásne prispôsobí atmosfére menších fariem. Rhapis excelsa je v tomto prípade veľmi vhodným variantom. Ich kmene tvoria skupiny a tým trochu väčšími sa zapisujú do každého prostredia. Opäť môžete použiť bambusovú dlaň. Tieto druhy vám poskytnú jemný a esteticky príjemný vzhľad.

Takéto palmy sa dokážu vyrovnať s priamym vyžarovaním slnka, ale najlepšie sú tiene. Najlepšie by bolo, ak by ste ich vysadili pod odkvapom alebo vyšším stromom.

Pre chladné oblasti by bola trpasličí dlaň, dlaň a obyčajná trpasličí dlaň.

Všetky tieto druhy potrebujú omnoho menej starostlivosti než ktokoľvek iný.

Buďte ohromení veľkými palmami - Debra Yates Great Space, Inc.

dlaň v záhrade gigantické s nuansy baklažánu

Máte dostatok priestoru a chcú navrhnúť palmu ako pivot vašej miestnosti? Potom vytvorte veľa miesta pre to.

Dlaň Bismarck by bola vhodnou voľbou v tomto prípade. Pôsobí to nielen jeho listami, ale aj bledo modrošedými listami. Kráľovská dlaň a kórejská baileyana sú iné druhy nadrozmerných paliem. Obaja majú veľmi veľké stopky podobné betónu. Attalea Cohune je skvelá v priamom zmysle slova skôr, než má dokonca kmeň. Ich lístky sú dlhé asi 6 metrov a široké 18 metrov.

Dlani by nemali mať len dostatok priestoru, ale mali by byť vidieť aj zďaleka. Iba vtedy ich nádhera naozaj príde do svojich vlastných.

Dlaň odolné voči suchu

Palm na záhrade v radoch stredomorského štýlu malebné

Dlaň je známe, že pochádza z teplejších oblastí sveta. To je dôvod, prečo existuje veľa druhov, ktoré môžu žiť v suchom podnebí. Väčšinu z nich je možné vysadiť aj v púšti. Nasledujúce sú najvhodnejšie druhy: trpasličí dlaň, palmová dlažba Kalifornie, holly (Saw Palmetto). Tie môžu byť bez problémov zasadené do oblastí s nedostatkom vody.

Klenuté dlane

palma v záhrade romantická záhrada španielčina dizajn

Môžete dosiahnuť živých plotov a kríkov hľadajúcich prirodzené tvary výsadbou niekoľkých typov paliem.

Niektoré dlane môžu slúžiť ako dokonalé oddiely. Zlatá ovocná palma je veľmi populárny druh a na slnku je mierne nažltlý. Rhapis excelsa je ďalšou veľmi vhodnou variantou, ktorá môže byť použitá ako živý plot v malých miestnostiach. Rozpálené lístky zaberajú veľmi málo miesta.

Okrem toho tu môžu byť umiestnené aj Arenga engleri, rovnako ako dlaň ryby. Sú známe svojimi vlnitými listami. Dlaně nemusia byť oplodnené, na rozdiel od väčšiny kríkov. Aby neprekročili chodníky, mali by byť pravidelne prerušované.

Palmy pre vlhké podnebie

Palm v záhrade tropický a živý vo dvore

Má vaša záhrada stromovo lemované miesto? To by bolo správne miesto pre nejaké palmy. Existujú druhy, ktoré rastú za takýchto podmienok najlepšie. Americká Acoelorrhaphe wrightii sa tu výborne hodí. Vysoký Palmettopalme by mal tiež sucho a vlhkosť vo svojich biotopoch a na záhrade.

Ďalšie palmy, ktoré milujú vlhkosť, sú dlaň trpasličích dlaní a palmový tesniaci vosk. Ten v skutočnosti potrebuje stálu alebo trvalo vlhkú pôdu.

Palmy pre interiér

dlaň na záhrade aj ako kozmetická rastlina v knižnici

Palmy sa často používajú ako vnútorné rastliny. Ale v skutočnosti nie sú vždy vhodné ako také. Mali by ste si vybrať správny druh. Pravdepodobne najvhodnejším variantom by bol Rhapis excelsa. Stojí to trochu viac, ale je to v dlhodobom horizonte skutočné skrášlenie miestnosti. Majú autentický tropický vzhľad a odolný charakter. Kentia Palms je ďalšou veľmi drahou možnosťou pre dom. Z dlhodobého hľadiska vás budeme radi, že ste to urobili.

Pre viac vzácneho odtieňa v teple

Palma v záhrade vzácneho tieňa