Záhradné záhradné rastliny – naše 6 obľúbených tvoria skalnatú krajinu farbistú

Skalná záhrada nie je žiadnou správou v záhradníctve. Prešlo viac ako dve storočia, pretože v roku 1773 bola v londýnskej Chelsea Physic Garden vytvorená prvá skalnatá krajina, ale popularita tohto konkrétneho záhradného dizajnu neustále rastie. Moderný človek cíti stále viac a viac často priťahovaný robustnosťou kameňov a nádherou farby niektorých rastlín skalku. Ale predovšetkým hovorí o úplnej harmónii a pokoji v skalnej záhrade.

Skalnatá krajina vo vlastnej vonkajšej oblasti musí byť skutočnou imitáciou horskej krajiny a prinášať malý kúsok do vašej záhrady. Vzhľadom k tomu, robustné a sucho-rezistentné rastliny prosperujú obzvlášť dobre vo voľnej prírode, sú tiež veľmi vhodné v skalnej záhrade. Medzi týmito druhmi sú však niektoré, ktoré sa medzi kameňmi javia ako farba. Vedú veľa farby a veselosti do skalnatého záhradného dizajnu. Najmä na takých záhradných rastlinách chceme dnes upozorniť a prezentovať svojich šesť obľúbených z ich zoznamu.

V každej skalnej záhrade sú vítané stále kaktusy

Skalná záhrada vytvára kaktus zdobí dvorček

Najkreatívnejšou súčasťou navrhovania skalnej záhrady je jej výsadba. Tu môžete dať voľnú povesť svojej vynaliezavosti a vyjadriť svoje zručnosti pri výbere a usporiadaní vhodných rastlinných druhov. Náš tip je: vyberte teplomilujúce, vytrvalé a ľahko sa starajúce rastliny. V medzerách vytvorených medzi kameňmi sa darí vždyzelené rastliny, ktoré určujú základnú farbu zelene v skalnej záhrade.

Táto dominantná farba môže byť perfektne kombinovaná so šedou zvetraným kameňom a vytvára jedinečný pohľad. Nasycená zelená zobrazuje kaktusy a iné sukulenty, ktoré nesmú chýbať v žiadnej skalnej krajine. Napríklad houseleek môže všade prosperovať a v princípe vyžaduje takmer žiadnu starostlivosť.

Husté listy rôznych druhov Sedum ukladajú vodu a môžu ľahko prežiť sucho

Skalné záhrady sukulenty vyzerajú skvelo pod skaly
Samozrejme, tuk sliepka je najznámejší sedum a najobľúbenejšia rastlina záhradnej záhrady. Zo všetkých 500 druhov Sedum, niektorí z nás sú veľmi populárne na celom svete a možno ich vidieť v každej skalnej záhrade. Pikantný kameň (Sedum acre) sa často nazýva "diabol v záhrade" a považuje sa za necitlivý. Sedum cyaneum "Sakhalin", tiež známy ako ružový koberec Sedum, je veľmi tolerantný voči suchu. Tieto husto rastúce rastliny uchovávajú vodu vo svojich listoch a môžu prežiť dlhé obdobia suchého počasia. Preto sa hodia do každej skalnej záhrady. Teraz však chceme vidieť, ktoré rastliny dobre rastú medzi kameňmi a štrkom a prinášajú do tejto záhradnej krajiny veľa farieb. V nasledujúcom texte vám predstavíme nenáročné záhradné rastliny, ktoré však prinášajú svoju nádheru kvetov na povrchu suchou pôdou.

Primula (Primula) - farebné kvetiny na záhrade

Primrose je nepochybne veľmi populárna záhradná rastlina v nemecky hovoriacich krajinách. To môže rásť rovnako dobre v hrncoch, okenných boxoch a hrncoch, ako to robí v záhrade. Je to jeden z prvých jarných poslov a od marca nám ukáže svoje slávne farby - od bielej až po ružovú, žltú a fialovú až oranžovú a červenú, primrosy kvetú v rôznych očarujúcich farbách. Preferujú slnečné miesto, ale potrebujú pravidelné zavlažovanie. Ich kvety sú jemné, ale robustné a rastú vo výške 8-10 cm. To sú všetky charakteristiky, ktoré robia primroses dokonalé pre skalku. Ich bohaté farby prinášajú novú farbu do skalnej krajiny. Navyše sa tieto záhradné krásy ľahko starajú. Odstráňte iba vysušené kvety a primrosy poteší vaše oči rôznymi farbami počas leta.

 Rôzne farby prvokov sú pre oči potešením

rastliny záhradnej záhrady a primárne dať záhrade farebný vzhľad

Levanduľa (Lavandula) - celkový pohľad na oko v fialovej spárovanej s čerstvou vôňou

Vo svojej skalnej záhrade môže tiež vonia vďaka levandule pekné! Má rád suché miesto, veľa slnka a je mimoriadne ľahko sa starať, robustný a vytrvalý. Kameň a štrk v zemi nemôže narušiť jeho rast. Takže levanduľa je ideálna pre skalku. Okrem svojej upokojujúcej vône nás poteší svojimi kvetmi v jemnom modro-fialovom odtieni. A nezabudnite, že levanduľa je jedným z liečivých rastlín, ktoré musíte mať vonku na záhrade!

Poznáte upokojujúcu vôňu levandule?

Záhradné rastliny záhradnej cesty s rastlinou skrášliťKlinček (Dianthus sylvestris) - Táto nenáročná trvalka patrí do skalnej záhrady

Kamenný Elke je známa tiež pod názvom čalúnenie alebo Heidenelke. Vo voľnej prírode, závod je najlepšie používať v oblastiach pohanských Európy a Ázie. Ona je odolná a odolná voči suchu. Klinčeka je jednou z najrýchlejšie rastúcich trvaliek. Preferuje slnečné miesta, a je vhodné ako pôdny kryt na skalku. Ich ružové kvety sa rýchlo šíria a od júla do septembra vykazujú svoju nádheru. Je absolútne nenáročná, ale úspešne slúži ako skutočný oko-lovec na záhrade.

Myšlienky pre farebné dizajn záhrady

rastliny rockovej záhrady Diathus sylvestris prináša do záhrady nejakú farbu

Balónový kvet (Platycodon grandiflorus) - malé guľôčky, ktoré sa čoskoro premenia na balóny

Ďalšia obľúbená je aj typická trvalka. Balónka kvetu nesie tento názov kvôli tvaru balóniku, ktorý sa podobá bublinám. Tieto sú zvyčajne sfarbené fialovo-modrou farbou a zavádzajú do každej záhrady čerstvé bankovky. Kvetinový balón má rád slnečné miesta s pôdou bohatou na živiny a rastie až do výšky 50 cm. Trvalka je ľahko postarané, ale pravidelné zavlažovanie je pre ňu dobré. Vyhnite sa akémukoľvek zaplaveniu, môže to byť smrteľné pre korene balónového kvetu. Od konca júla do neskorého jesene sú v kvete a počas týchto mesiacov bude táto záhradná rastlina atraktívnou zmenou vo vašej skalnej záhradnej krajine.

Typická rastlina záhradnej záhrady - balónka zobrazuje jej malé loptičky

rastliny skalku Záhradný kvet pre krásny záhradný vzhľad

Červený ďatelina (Anthyllis) - najobľúbenejšia kvetinová záhrada

Ďalším kerom, ktorý pridáva farbu do vašej záhradnej záhrady, je Červený ďatelina. On je opäť ľahko sa starať, vytrvalý a vytrvalý. Červený ďatelina uprednostňuje slnečné miesto a vápenatú pôdu. Trvalka ľahko zvykne na sucho a perfektne zapadá do skalnej záhrady. Jeho rozkvet je od konca júna do začiatku septembra. Biele, žlté alebo červené farebné kvety priťahujú pozornosť každého.

Červená čarodejnica ďatelina je vždy očka v skalnej záhrade

vyberte rastliny horskej záhrady červená boľavá ďatelina

Koberec Phlox (Phlox subulata) - perfektná pôda v skalnej záhrade

V neposlednom rade by sme Vám chceli predstaviť najlepší pokrytie krajiny medzi kvitnúcimi rastlinami na záhrade - koberec phlox. Táto trvalka je tiež známa ako Polsterphlox. Rastlina ponúka krásnu plantáž v záhrade, pretože sa rýchlo šíri a vyzerá ako farebný koberec na povrchu záhrady. Polsterphlox je ideálna rastlina záhradnej záhrady, pretože potrebuje veľa slnka a málo vody. Jeho kvety sa objavujú na jar a očarujú nás rôznymi farbami - sú farbené v jemných snehovo bielych, sladkých ružových alebo jasných červených odtieňoch a farebná paleta dosahuje modrej a fialovej farby. Toto je skutočný oko-lovec, ktorý by ste radšej nerobili vo svojej vlastnej záhrade.

 S kobercom phlox sa môžete dostať do nezvyčajnej plantáže vo vlastnej skalke

rastliny skalku Záhradný koberec zaujme oko v modernej záhrade

Ktoré z našich obľúbených favorít sa vám najviac páči? Alebo chcete mať všetky 6 vo vašej skalnej krajine? Všetky tieto kvitnúce kvetiny záhradnej záhrady pridávajú farbu do vášho kamenného záhradného dizajnu a vaše oči a zmysly dobre!

Prineste ešte viac farieb do vašej záhrady!

rastliny skalku Záhradný koberec ako prízvuk v modernej záhrade

 Vyberte si farebné a dlho kvitnúce záhradné rastliny!

Kamenná záhrada vytvára kamennú cestu a zelený záhradný nábytok a veľa kvetov

dajte na skalku a krásne dekoratívne nápady s levanduľou

rocková záhrada vytvárajú dekoratívne nápady pre moderné záhrady

Záhradné rastliny tvarujú sukulenty na skalnom záhrade

Kamenná záhrada vytvára nápady s rastlinami pre farebnú výzdobu

Vytvorte skalku a ozdobte levanduľou

vytvoriť rockeries, ktoré rastliny sú najvhodnejšie

záhradné rastliny rastlinné záhony s kameňmi

Sukulentné rastliny dávajú vašej záhrade atraktívny vzhľad