Červené ruže – symbol lásky a vášne

"Rose je ruža, ruža je ruža."

Táto svetovo preslávená citát pochádza od americkej spisovateľa Gertrude Steinovej a bola prevzatá z jej básne Posvätná Emily odobraté z roku 1922. Pravdepodobne mala na mysli červené ruže. Vo všeobecnosti termín znamená, že veci sú také, aké sú. Ide o pravidlo totožnosti: A je A. Áno, dnes sa zaoberáme nespornou "kráľovnou kvetín" - červenou ružou. Niektoré veci sú len nadčasové a nikdy sa nestanú klišé. Pravdepodobne už máme už červené ruže a darujeme. Čo si myslela?

Premýšľali ste o sémantike ruže?

červené ruže kvapky vody detailné

Začnime od začiatku. Názov ruže pochádza zo starého Perzského a bol preložený do latinčiny ako ružový prijatý. Ruže patria do rodu rodín ruží. Existuje asi 250 druhov tejto kvetiny známych. Táto kráľovská rastlina bola chovaná viac ako 2000 rokov ako okrasná rastlina.

Zo svojich okvetných lístkov je extrahovaný vzácny ružový olej, ktorý sa považuje za jednu z najdôležitejších surovín parfému. V zásade sú ruže kríky. Niektoré z nich sú kompaktné a malé, zatiaľ čo ostatné sú vysoké alebo ležiace. Kvety sú zvyčajne fünfzählig. Ruže prevažne milujú vápenaté pôdy. Kmeňové typy najviac kultivovaných ruží pochádzajú zo strednej a juhozápadnej Ázie. Dnes sú oblasti v strednej Európe, ako napríklad švajčiarska Jura a alpské údolia ako Veltlín a Dolné Engadin, považované za veľmi bohaté na ruže.

Okázalý kvet ker

červené ruže ruže Bush záhrada
Je pravda, že ruža je ruža, bez ohľadu na to, akú farbu má a aký druh patrí. Stále veríme, že archetypom je ruža - červená ruža. Čo vlastne túto krásnu kvetinovú kráľovnú symbolizuje?

Je nepopierateľné, že červená ruža je silným symbolom lásky. Ale to tiež znamená krásu, statočnosť a úctu, romantiku a vášeň.

Smyslnosť a dokonalosť červených ruží vytvárajú tvorivosť a dávajú inšpiráciu.

Takže ruža je populárny motív literatúry a umenia

červené ruže otvorená kniha romanticky krásna

Je to tiež horúca téma v haute couture

červené ruže populárny motív dámskej módyLetná zbierka Dolce a Gabbana sa vyznačuje napríklad krásnymi vlasovými doplnkami vyrobenými z čerstvých červených ruží. S veľkou citlivosťou talianski dizajnéri spojili jemnú ženskosť s expresívnym výrazom ruží.

Dámska letná zbierka Dolce & Gabbana 2015

červené ruže dizajnér kolekcie dámskej módy dolce gabbana

Červené ruže jednoducho vytvárajú skvelý vzhľad, či už si to dáte ako jeden kvet alebo ako pštros. Pozrite nižšie, ktoré iné udalosti môžete vytvoriť pomocou červených ruží. Prekvapte svojich blízkych a predstavte trochu viac do každodenného života!

 Kráľovská krása a zmyselná charizma

červené ruže krása ženské

Skvelý doplnok k akémukoľvek daru

červené ruže darček kytice

Vytvorte ruženec v tvare srdca

červené ruže prekvapenie tvar srdca

Verný spoločník na svadobných oslavách

červené ruže svadobné romantické

Ozdobte samopečený koláč s ním

Zdobenie pečenia červených ruží

Vytvorte viac romantiky a ozdobte ružovými okvetnými lístkami

červené ruže romance okvetné lístky

Nekonvenčná stolová dekorácia s ružami a srdcom

červené ruže stolové dekorácie svadobné výročie oslava

červené ruže pštros passion prekvapenie