Čierna biela fotografia? Ako môžete zlepšiť fotografie?

čierna biela fotografovanie strom kôra jeseň list

Čierna biela fotografia? Ako môžete zlepšiť fotografie?

Nie je to smiešne, že aj keď farebná fotografia existuje od dvadsiatych rokov dvadsiateho storočia, čierna a biela fotografia je stále veľmi obľúbená a obľúbená u mnohých ľudí? Dokonca sa dá povedať, že dnes v digitálnej ére tento druh umenia dokonca dosahuje svoj vrchol.

Silnejšia správa

Čierne a biele fotografie zrejme ovplyvňujú naše zmysly mnohými spôsobmi viac ako ostatné. Pravdepodobne preto, že farebná schéma sveta je pre nás obvyklá. Čiernobiela fotografia preto predstavuje všetko v mystickom, jedinečnom svetle.

Nepretržitý životný cyklus

čierna biela fotografovanie ruky nohy životný kruh
Ale je tu aj niečo iné. Niektoré farebné efekty sú vo fotografovaní oveľa výraznejšie. Nie sú ani v bežnom svete. To všetko je zbytočné ako problém čiernej a bielej fotografie. Na túto tému sa môžete naďalej venovať oveľa lepšie.

Profesionálni fotografi milujú čierne a biele obrázky

Profesionálni fotografi milujú čiernobielu fotografiu. Dokonca aj niektorí z nich, napríklad Henri Cartier Bresson, skutočne idú tak ďaleko, že vôbec neumožňujú farebnú fotografiu. Sú toho názoru, že by mali byť farebné obrázky zachované iba v rodinných albumoch.

Henri Cartier Bresson

čierna biela fotografia henri cartier bresson

Jedna z najslávnejších fotografií fotografa

čierna biela fotografia che gevara henry cartier bressonČo zvyčajne robíte s čiernobielymi fotografiami?

V čiernobielom fotografiách sú zobrazené najmä nádherné krajiny a portréty. Skvelým príkladom umeleckých majstrovských diel sú obrazy Ansel Easton Adams, ktorý maľoval nádhernú krajinu. Vyznačujú sa ich grafickým charakterom. Okrem toho zapôsobia tisíckami čiernobielych odtieňov, ktoré prinášajú na svetlo.

Ansel Easton Adams

čierna a biela fotografia ansel adams fotograf

Známy fotograf, ktorý hľadá nezabudnuteľné chvíle

čierna a biela fotografia ansel adams retro auto fotoaparát

Rybárske lode, ktoré Ansel Adams dodal

čierna a biela fotografia ansel adams člny more

Kedy máte prístup k čiernej a bielej fotografii?

Často, akonáhle je verzia rovnakého obrázka zobrazená čiernobielym a potom vo farbe, zaznamenáte dva veľmi odlišné výsledky. Vo väčšine prípadov je varianta s dvoma odtieňmi silnejšou správou.

Ale vy nemusíte v niektorých prípadoch úplne prednosť farebné verzie pred ostatnými? To platí, napríklad, ak si predstavovať nie tak dobre známe zviera, alebo snáď chcete zobraziť jedinečnú krásu východu alebo západu slnka ... V skutočnosti, budete musieť vykonať ďalšie námietky tu. Je dôležité v týchto príkladoch z väčšej časti, to, čo chcete dosiahnuť presne o účinku. Chystáš skôr klásť dôraz na nálade a atmosfére alebo reprezentujú nádheru farieb a odtieňov? Môžete reagovať na to, ktorá z týchto dvoch prípadov, farebné a pre ktoré by bolo vhodnejšie čiernobiely snímku si to sami, že jo?

Podzemný autobus pred katedrálou svätého Pavla

čierna biela fotografia london autobus st paul

Výhody modernej technológie

Krása modernej technológie spočíva v tom, že nemusíte v takej dobe myslieť tak dlho, či už farebne či čiernobielo. Skôr je dôležité zaznamenať scénu. Prostredníctvom digitálnych fotoaparátov môžete urobiť rozhodnutie, ktoré bolo neskôr reč.

Niekedy však, ak máte experimenty s čiernobielou fotografiou, predbežné rozhodnutie môže byť veľmi užitočné. Ak nastavíte fotoaparát správnym spôsobom, scény zostanete viditeľné pri čiernobielom prehliadaní. Takže by ste mohli vytvoriť pocit, ako sa svet cíti, ak je videný v čiernej a bielej farbe!

Neporovnateľná materská láska

čierna biela fotografia opičia matka dieťa

Salvador Dalí - Portrét

čierna a biela fotografia salvador dali portrait

Nostalgia na starom nábreží

čierna biela fotografia stará nostalgia lodi

Hudba v čiernej a bielej farbe

čierna biela fotografia klavíra

Ohromujúca panoráma prírody

čierna biela fotografia príroda krajina morské kamene

Ticho a dokonalosť

čierna biela fotografia zen pocit žlté kvety

Retro pohľad na New York

čierna biela fotografia new york panorama retro

 Láska a pokoj v bielom

čierna biela fotografovanie biele svadobné holubice