Strach z mačiek: takto môžete prekonať ailurofóbiu

Prečo sa niektorí ľudia obávajú mačiek a ako ich možno prekonať?

 

Fobia pred psami je nejako pochopiteľná. Môžu byť naozaj nebezpečné. Ale prečo sa má človek báť mačiek?

Je faktom, že mnohí ľudia musia žiť s takýmto patologickým strachom. V ďalšom sa budeme zaoberať niektorými možnými dôvodmi vzniku takejto podmienky. Okrem toho sa zaoberáme stratégiami na jeho prekonanie.

Ako nebezpečné sú mačky?

Strach z mačiek Domáce tipy Nebezpečné domáce mačky

Existuje niekoľko foriem strachu pred mačkami. Niektorí sa obávajú, že budú uhryznutí a poškriabaní. Okrem toho existuje veľa obáv súvisiacich s poverou. Takže niektorí ľudia paniku, pretože veria, že čierna mačka prináša smolu.

Zaujímavosťou je, že fóbia sa rozširuje na mačky medzi veľmi silnými osobnosťami a diktátormi.

To znášalo, podľa historického bádania Adolf Hitler, Džingischána, Napoleona Bonaparta, Julius Caesar, Lavrenty Beria, Benito Mussolini, Alexander Veľký.

Čo sa bojíte?

Strach z mačiek Domáce zvieratá Domáca mačka alebo divoká mačka
Formy a úrovne strachu sú odlišné. Niektorí ľudia sa panikajú, aj keď vidia mačku. Mohla by byť preč, a napriek tomu je jej fóbia aktivovaná.

Iní ľudia sa bojí mačiek v špecifických situáciách. Napríklad nie ste ochotní byť v tej istej miestnosti s týmito zvieratami.

Najhoršou formou je tá, kde cítite úzkosť, aj keď si myslíte o mačkách.

Ako sa môže stať strach z mačiek?

Strach z mačiek Zvieratá Tipy Sphynx cat

Strach z mačiek môže vzniknúť v rôznych konkrétnych situáciách. Mali uhryznutie, mali škrabance alebo boli svedkami útoku. Možno si mačka na tvári vyskočila? Takéto skúsenosti sú zvlášť traumatizujúce vo veku šiestich rokov. Potom existuje veľká šanca, že to povedie k trvalému stavu úzkosti.

V tomto veku sa zvieratá zdajú byť oveľa väčšie a môžu byť vnímané ako skutočné príšery.

Konkrétne situácie - domáce mačky sa stávajú divokými

Strach z mačiek Domáce Tipy ŠkrabanieSamotní rodičia by v takýchto situáciách nemali panovať. Mali by ste deťom vysvetliť, že sa nič nestalo. Ak ste ešte začnú panikáriť a ísť k lekárovi aj bez konkrétneho dôvodu, potom necháte mylný dojem, že psy sú niečo veľmi zlé pre vaše deti.

Povery a mačky

Strach z mačiek prekonajte tipy pre zvieratá

Je úžasné, ako veľmi nás ovplyvňovať aj v tejto modernej dobe, je povera. Mačky boli porovnané z kostola po dlhú dobu s čarodejnicami a iné zlé bytosti. Že sa zdá, že vplyv na mnoho ľudí a oni preháňajú možné dôsledky stretnutie s mačkami alebo rozvíjať chorobný strach z nešťastia.

Ako sa dá problém prekonať?

Strach z mačiek Domáce tipy Domáca mačka

Ako sa môžeme oslobodiť od nášho strachu z mačiek? Pre väčšinu ľudí to nie je tak ťažké, ako sa prvýkrát objaví. Musíte absolútne urobiť potrebné kroky, aby ste viedli normálny život.

Kedy je potrebná profesionálna pomoc?

Strach z mačiek Domáce Tipy Odborná pomoc

Nikto nepotrebuje zbytočné dodatočné obmedzenia v živote!

Strach z mačiek Domáce tipy

Prvým krokom je určenie načasovania a príčiny úzkosti. Bolo to v detstve alebo neskôr? Je váš strach spojený so skutočnou nebezpečnou situáciou alebo je to kvôli nejakej poverčke.

Potom by ste sa mali s pomocou priateľov a známych pokúsiť realisticky posúdiť situácie, ktoré sa bojíte.

Kedy existujú nejaké skutočné dôvody pre paniku a kedy nie sú žiadne?

Strach z mačiek domáce zvieratá a deti

Potom, čo ste prekonať to všetko na logické úrovni, môžete prejsť k ďalšiemu kroku, a že sa pomaly prekonávať fyzickú strach z mačiek. Začnite hrať s tichými mačkami, hladte ich. Spoznajte ich reakcie a snažte sa s nimi zaobchádzať. Nikdy nezabudnite: ste silnejšou stranou!

Zbavte sa strachu z mačiek

Strach z mačiek Domáce zvieratá sú pre mačky nebezpečné