10 úchvatných nápadov pre váš bazén

záhradná veranda terasa s bazénom

Posedenie pri bazéne

Zima je v súčasnosti v jednom z najchladnejších období a väčšina z nás má husté bundy a kabáty, šatky a všetko, čo s nimi ide. Tak málokto teraz premýšľať o plávaní.

Ale leto príde rýchlejšie, ako si myslíte, a ak máte vilu alebo väčší dom, určite si budete chcieť vychutnať voľný čas, a to aj vďaka bazénu.

Ide o veľkú investíciu, ktorá by mala nakoniec vyzerat dobre. Preto rozhodne nie je príliš skoro na to premýšľať.

Chcete mať nejaké nové nápady? Máme pre vás 10 a všetci pochádzajú zo spoločnosti C.O.S. Design z Mebourne. Nájde tu nielen šikovnú zmes materiálov, ale aj veľmi inteligentné riešenie priestorovej otázky. Takto boli navrhnuté nádherné nápady pre vonkajšie priestory s bazénom. Poďme si urobiť virtuálnu prehliadku a predstavte si, že sa vznášate bezstarostne.

Nápady pre váš bazén

bazén sedadlá slnečný záhradný dizajn
Vstupné a výstupné priestory môžu byť dobrým miestom pre šikovné dizajnérske prvky. Pamätáte si kroky vo vode tu? Vľavo sú dve také pod širšou rovinou, ktorá vyzerá do interiéru. Táto oblasť je dlhšia a rozkladá sa na najvzdialenejší kútik bazéna. Tak, rad podvodných lavičiek, na ktorých možno odpočinúť. Uľahčujú lezenie hore a dole z alebo do bazéna.

Obmedzená oblasť

bazén nápady záhradné podlahy drevo

V tomto bazéne je intímna atmosféra. To je ešte viac pozitívne. To sa však podarí iba vtedy, keď sa do vody dostane jedna cesta. Husté kríky predstavujú akýsi okraj a určujú priestor ako akýsi druh vonkajšej plochy.

Okrem toho tu môžete vidieť sprchu, ktorá silne vystupuje pred kontrastnou maľovanou zadnou stenou. Ich nuance sa odrážajú v fontáne uprostred bazénu.

Zostávajúce dlaždice na bazéne umožňujú, aby voda absorbovala okolitú farbu vody, s ktorou sú bazény spojené.

príslušenstvo

Záhrada záhradného rastlinného záhradného parkuMnoho chytrých prvkov v tejto krajine dopĺňa jednoduchosť dlhého a úzkeho bazénu. Na druhom konci môžete vidieť banku, ktorá vyzerá ako socha. Stojí v ostrom kontraste s bazénom a slúži ako rozbočovač. Zlomila monotónny vzhľad steny.

Má tiež nekrytý pavilón a slúži ako prestavané miesto horiaceho slnka vedľa takmer neviditeľného bezpečnostného plotu.

Do prednej časti ste umiestnili nádobu na rastliny. To stúpa nad vodou a drží dlhé a úzke lôžko pre algavas, ktoré zdobia roh bazéna.

Má fontánu, ktorá sa nachádza na stredovej osi domu a bazénu.

Na ľavej strane obrázka môžete vidieť ďalšie rozložené sochy. Je to v súlade s fontánami a zdôrazňuje tému.

Scény

Nápady bazénov na záhradné rastliny ratanový nábytok

Voda je to, čo zaujíma divák, ale na tom prispievajú aj tvary prízvukového bloku na pozadí. Zvýšili svetelnosť bazénu ešte viac. Tieto tvary tiež vytvárajú miesto, ktoré je ešte zaujímavejšie. Všimnite si podmanivú vizuálnu rovnováhu medzi rôznymi znakmi. Samotný bazén ukazuje veľmi jednoduchú formu.

Prekryté prvky

Bazén bazén nápady záhradné akrylové stoličky červená

Prekrývajúce sa plány a architektúra spájajú tri základné prvky priestoru – dom, vodu a bazén. Myšlienka bola prenesená cez drevenú plošinu. Človek má pocit, že pláva nad vodou na najvzdialenejšom okraji bazénu.

Presah kúpeľov vytvára vizuálne spojenie s kúpeľnou oblasťou na druhej strane.

Súčasne poskytuje tieň na celú verandu.

Linky v dizajne bazénov

Nápady bazénov na bazéne záhradné sklenené steny posuvné

Prvky bazénu odrážajú súčasné prvky modernej architektúry domu. Podrobnosti zdôrazňujú horizontálne čiary stropu. Zdá sa, že pláva nad bazénom. Linky poskytujú vizuálny preplnený povrch z jedného povrchu do druhého, čo pomáha vytvoriť bazén dlhšie.

osvetlenie

Nápady bazénov na záhradné ratanové podložky

Osvetlenie pridá ďalšiu podstatnú dimenziu do miestnosti. Bazény získavajú ešte zaujímavejšie vzhľad, pretože voda je v exponovanom stave taká krásna. Koniec koncov, trávite oveľa viac času pri pohľade na bazén než plávanie v nej. Na krásnych letných večeroch si naozaj oceníte tento efekt.

V bazéne nielen je veľa svetla, ale aj okolie je veľkoryso osvetlené. Prinesla niektoré rastliny a farby obzvlášť silný efekt.

osi

Nápady na bazén záhradné stromy dekoratívne palmy

Existujú zvyčajne dva hlavné dôvody, prečo vložíte os do konštrukcie bazénu. Na jednej strane môže byť nájdená štruktúra a niekedy ide o dobre fungujúci spôsob pripojenia k okolitej krajine.

Niektoré kroky vedú z verandy k bazénu. Vytvára nádhernú os otáčania do domu. Tvar very na druhej strane bazénu bol reprodukovaný.

Tento prístup zdôraznil spojenie s prírodou.

Zmiešané materiály

Nápady bazéna bazéna záhradný kameň pramenitá voda

Zvláštny charakter tohto bazénu je určený zmesou materiálov, ktoré sú zablokované v rohoch. Je to príklad úspechu, ktorý by sa nemal považovať za samozrejmosť.

Zmes sa podarilo len vtedy, ak ich pozícia a forma majú zmysel so zreteľom na všeobecnú štruktúru.

Nástenné biele steny slúžia ako predĺženie a pozadie vody. Kamenné lôžka tiež zdôrazňovali okraje bazéna. Rastlinné kontajnery vpravo vedľa konca vyrastú z vody. Boli vyrobené z rovnakého materiálu ako bazén. Tam ste ubytovali viac rastlín.

Tri rozmery

Bazén bazén nápady záhradný kameň dizajn skákanie vody

Často človek myslí na bazény ako na dvojdimenzionálnej konštrukcii. Mýlite sa. Tento nesprávny dojem pochádza z toho, že človek znamená nad ním celý povrch a formu. Bazény majú takisto hĺbku, ako sa rozumie.

Preto má zmysel preniesť prvky architektúry do konštrukcie plávajúcich pásov. Toto bolo úspešné v tomto aj v niektorých predchádzajúcich príkladoch. Požadovaný pocit súkromia prichádza do popredia tu v tomto príklade.

Vytvorte si raj vo vašej záhrade

bazén sedadlá slnečná záhrada estetika

Pridali ste tu nádherné granátové detaily. Slúžia ako dramatická studňa. Ich výška prispieva značne k pocitu súkromnej atmosféry. Toto pridáva veľa k zložitejšiemu vizuálnemu rozmeru. Tu, rovnako ako v jednom z príkladov, bol koncept banky už predtým aplikovaný. Kto by nechcel odpočívať na takom mieste?

Bazény sú majetkom vil, ktoré sú luxusné, štýlové, spoločenské, ale taktiež v blízkosti prírody. Mali by prispieť k uvoľneniu a obnoveniu harmónie. Preto je tu vždy dôležitý každý aspekt. Ide o komplikovanú konštrukciu, ktorá po vybudovaní nie je ľahko prerobená.

Zvážte preto vyššie uvedené hlavné zásady, aby ste mohli vytvoriť skutočný raj.

Klasické masívne záhradné kreslá

bazén sedadlá slnečná záhrada kvetináč

Dekoratívne predmety fascinované prírodou
Súčasná fialová farba – lehátka

bazén sedadlá slnečná záhrada hinterho

Minimalistické v šedej farbe

bazén posedenie slnečné ležiace vankúše v lete

Správne miesto na ústup

bazén sedadlá slnečný odtieň hojdacia sieť