Futuristická architektúra – ako si predstavujeme budúcnosť?

Futuristická architektúra, ktorá jasne ukazuje, ako si predstavujeme našu budúcnosť

 

Všetko, čomu rozumieme termínom "futuristická architektúra", je skutočne dosť rozmanité. To je logické, že? Futuristická architektúra je architektúra budúcnosti. To bude veľmi rozmanité, rovnako ako náš súčasný dizajn.

Existuje napríklad niekoľko budov symbolizujúcich aspiráciu smerom nahor. Tieto masívne štruktúry sa vo vzduchu rozpúšťajú. Sú to impozantné mrakodrapy alebo iné veľkoplošné budovy, ktoré vyzerajú bezvýznamne a vzdušne a zdôrazňujú šírku krajiny.

Mrakodrap v New Yorku

Futuristická architektúra Budovať a žiť Dragonfly Skyscraper New York

Iné futuristické budovy symbolizujú fascináciu nových technológií a zdôrazňujú ich prítomnosť pomocou tmavých kovových farieb. Futuristická architektúra prechádza rôznymi vystúpeniami v závislosti od toho, ako si predstavujeme budúcnosť.

Tento prieskum podriaďujeme tejto otázke.

Sobra Towers v Kuvajte

Futuristická architektúra Budovať a žiť Sobra Towers Kuvajt
Aequorea, plávajúce mesto

Futuristi a experti v oblasti životného prostredia neustále upriamujú našu pozornosť na skutočnosť, že by sme mohli čoskoro zaplaviť vodou. Musíme sa naučiť, že budovať na pevnom základe, ale na vode, žiť a pracovať tam. Tento strach alebo vízia do budúcnosti musí inšpirovať prácu architekta Vincenta Callebauta a jeho kolegov.

Aequorea - plávajúce mesto

Futuristická architektúra Budovať a žiť v plávajúcom meste AequoreaFuturistická architektúra Aequorea plávajúce mestoVodné veže mesta Kuvajtu vykazujú vynikajúce tvary, ktoré nám umožňujú dosiahnuť vyššie rozmery

Ekologické a prírodné budovy v Kuvajte sú nielen vizuálne fascinujúce. Naďalej nám umožňujú dosiahnuť nové výšky čisto z technického hľadiska.

Jej typ futuristického dizajnu je typickým príkladom.

Organické pyramídy - znovuobjavenie organických foriem

História nás učí, že naši predkovia mali vedomosti, ktoré boli veľmi pokročilé a zabudnuté. Ako boli postavené veľké pyramídy, nie je veľmi jasné a mnoho podozrivých mimozemských vplyvov.

Bio-Pyramid 

Futuristická architektúra Build and Live Bio pyramída

Zdá sa, že archaické a starožitné návrhy skrývajú veľa potenciálu v sebe. Architekti budúcnosti chcú čo najviac profitovať z toho.

Biopyramid, ktorý sa plánuje v Káhire, je typickým príkladom perfektnej symbiózy medzi minulosťou a budúcnosťou. Vo veľkosti niekoľkokrát prekoná egyptské budovy.

Cloud Capture, alebo ako získať mraky na správnom mieste

Nie je to projekt bývania, ale bol vytvorený s pomocou kórejských architektov. Tento projekt má schopnosť chytiť mraky a priniesť ich tam, kde sú skutočne potrebné.

Cloud Capture

Futuristická architektúra vytvára a živé zachytenie cloudu

Takéto futuristické projekty predstavujú nádej na väčšiu solidaritu a rovnomerné rozdelenie tovaru medzi ľuďmi na celom svete.

Ecorium v ​​Južnej Kórei robí výskum v oblasti životného prostredia skutočnou skúsenosťou

Výskum ochrany životného prostredia sa uskutoční v tomto komplexe vo veľmi atraktívnom prostredí. Práca v tejto oblasti bude veľmi atraktívna. Budova je tiež dobrým príkladom energeticky účinnej konštrukcie.

Ecorium v ​​Južnej Kórei

Futuristická architektúra budova a život Ecorium Južná Kórea

Dawang Mountain Resort v Číne

Dawang Mountain Resort v Číne je symbolom futuristickej estetiky. Tento komplex bol postavený vo forme kozmickej stanice, ako aj jednej zo sci-fi filmov. Ľudia sa v takýchto komplexoch cítia pohodlne ...

Dawang Mountain Resort v Číne

Futuristická architektúra Budovať a žiť Dawang Mountain Resort Čína

Budú tieto kúpele miestami snov v priebehu niekoľkých desaťročí? Určite by ste mohli tráviť svoju dovolenku dobre, však?

Nové Nomády: mrakodrapy budúcnosti

Pokus o život na iných planétach sa v súčasnosti považuje za riešenie niektorých problémov na Zemi. Ale možno pre mnohých ľudí je to sen, ktorý nie je spôsobený nebezpečenstvom globálnej krízy?

Mrakodrap na Marse

Futuristická architektúra Budovať a žiť Nomad mrakodrapy Mars

Preto sú vytvorené takéto futuristické architektonické projekty ako "Nové Nomády". Symbolizujú nový život - na malej ploche, ale stále mobilný a štýlový

podvodné Hotel

Situácia je podobná s týmto podvodným hotelom. Predstavuje dobrú perspektívu na základe klimatických zmien a zároveň mnohí ľudia želajú, aby sa náš svet stal jedným z podvodných životov ...

podvodné Hotel

Futuristická architektúra Budovať a žiť pod vodou hotel

Mestá na oblohe

Podzemné budovy sú tiež riešením na získanie väčšieho obytného priestoru. Musíme obývať Zem na viacerých úrovniach, aby sme mali dostatok životného a pracovného priestoru ... Niekoľko futuristických architektonických projektov pre mestá na oblohe to dokazujú, rovnako ako plány pod vodou.

Futuristické mesto na oblohe

Futuristická architektúra Build and Live Cities-Sky Futuristická architektúra Build and Live Cities Sky Project