Pevný futuristický dizajn domu sa nachádza v Austrálii

Pevný futuristický dom dizajn austrálskej architektúry

Pevný futuristický dizajn domu sa nachádza v Austrálii

Austrálska spoločnosť Charles Wright Architects používa zmes prefabrikovaných betónov a betónov na mieste, aby postavili dom, ktorý dokáže odolať najsilnejším hurikánom v severnej časti Queenslandu.

Dvojpodlažná rezidencia visí na okraji jazera v dažďovom pralese na pláži

solídny futuristický dom dizajn austrálskej rezidencie
Oblasť dažďového pralesa je náchylná k tropickým cyklónom na vrchole meteorologických stupníc. Objemové konzolové objemy sú nielen dostatočne pevné, aby odolali týmto cyklónom, ale tiež zabránili vniknutiu vody počas sprievodných záplav.

Budova dokáže odolať najsilnejším hurikánom v severnej časti Queenslandu

stabilný masívny futuristický dizajn domu v Austrálii odolný voči poveternostným vplyvom

Architekti Charlesa Wrighta navrhli, aby stavba bola samostatná a samostatná. Solárne panely na streche vytvárajú elektrickú energiu, zatiaľ čo vodný systém s objemom 250 000 litrov umožňuje obyvateľom využívať technológie recyklácie dažďovej vody a recyklácie sivých vôd.

solídny futuristický dom dizajn austrálskej štruktúry"Cieľom nebolo len vytvoriť technický výsledok," vysvetľujú architekti, "ale vytvoriť budovu, ktorá využíva prírodné bohatstvo a opätovne zavádza okolité prostredie mokradí."

Dom poskytuje klimaticky neutrálne riešenie pre environmentálne citlivé miesto na okraji dažďového pralesa FNQ

solídny futuristický dizajn domu Austrália odolný proti vetru cyklónov

Budova sa nazýva Stamp House a má skrášľujúci exteriér s mriežkou kruhových jám, ktoré prechádzajú cez steny a strechu.

Vstup do budovy je v najvyššom poschodí

solídny futuristický dizajn domu austrálsky interiér

Vstup do budovy je prístupný priechodom - dlhým mostom nad vodou. Vnútorná veľká obývacia izba ponúka niekoľko posedení, kuchyňu, jedáleň a posilňovňu. Spálne sa nachádzajú v krídlach.

Betón bol vyvinutý a zateplený zabudovaným okenným strešným oknom, aby zabezpečil stabilnú, chladnejšiu a pohodlnejšiu ročnú teplotu okolia

solídny futuristický dizajn domu austrálie prízemie

Tu je viac informácií od architekta Charlesa Wrighta:

Dom známky
Projektovému klientovi sa CWA oslovil, aby poskytol klimaticky neutrálne riešenie na environmentálne citlivé miesto na okraji dažďového pralesa FNQ Strand. Cieľom bolo nielen vytvoriť technický výsledok, ale stavať budovu, ktorá z veľkej časti využíva prírodné vybavenie. Budova má vytvorený vodný ekosystém, ktorý bol výsledkom dlhej spolupráce s národnými parkami, environmentálnymi agentúrami, štátnou a miestnou samosprávou.

 Konštrukcia využíva masívne výsuvy na zmiernenie následkov možných záplav a záplav "kráľovského prílivu" s cyklónovou aktivitou. Projekt bol vyvinutý tak, aby vydržal pevné a intenzívne cyklóny.

Konštrukcia je vytvorená v inovatívnej kombinácii prefabrikovaného betónu na námestí     solídny futuristický dom dizajn austrálie osvetlenie