Futuristická architektúra, ktorá stojí vysoko – Čerstvé nápady pre interiér, dekoráciu a krajinu

Obrovský rýchly technický rozvoj moderného sveta priniesol ľuďom nové výzvy. Tieto je potrebné poznamenať vo všetkých oblastiach hospodárskeho, spoločenského a kultúrneho života. Obzvlášť sa to týka súčasnej architektúry. Je dosť orientovaná na budúcnosť a stúpa častejšie vo vzduchu. Vzhľadom na rýchlu urbanizáciu na celom svete architekti hľadajú nové dimenzie a vytvárajú nápadité vízie. Už sme predstavili päť skvelých príkladov futuristickej architektúry. Jedná sa o 5 najvyšších mrakodrapov na svete. V tomto článku urobíme ďalší krok tým istým smerom a ukážeme vám ďalších 5 úžasných budov, ktoré sú na zozname najvyšších budov na svete. Avšak všetky tieto budovy majú spoločné vlastnosti - sú organické a nápadité, vyhodia všetky rozmery a strieľajú. Sú postavené tak presne, že sa v budúcom storočí cítite v bezpečí.

Contents

 Skvelý príklad futuristickej architektúry, ktorá nás vedie do budúcnosti

Jedno svetové obchodné centrum New York futuristická architektúra

Každý pohľad na týchto obrov je radosťou pre oči a dušu. Nielenže sa vyznačujú výrazným dizajnom svojej architektúry, ale tiež ponúkajú vynikajúcu energetickú účinnosť a sú postavené na životné prostredie a udržateľné. Ich jemné, tečúce tvary sa rozprestierajú na oblohe a priťahujú naše oči na vrchol.

Sú to futuristické konštrukcie z ocele, betónu a skla, ktorých veže sa jemne lesknú vo vzduchu. V modernej architektúre sa neustále usilujeme o spojenie inteligentného dizajnu s efektívnosťou a udržateľnosťou. Kvôli tejto ašpirácii sa objavili jedinečné štruktúry, ktoré budú pravdepodobne patriť do budúcnosti. Nižšie uvidíte mrakodrapy, ktoré uvoľnia cestu do futuristickej architektúry.

Na slávnom Ground Zero v New Yorku je teraz jedno svetové obchodné centrum

Ground Zero One World Trade Center Jedinečná architektúra v New Yorku



 

1. Jedno svetové obchodné centrum, Spojené štáty - 541 m

Jedno svetové obchodné centrum s impozantným tvarom a výškou (541 m) je nielen najvyššou budovou v New Yorku, ale aj najnovším a najvyšším mrakodrapom v Spojených štátoch. Namiesto pôvodného Svetového obchodného centra, známeho pod názvom Ground Zero, bol postavený najimpozitívnejší mrakodrap v Amerike, ktorý obsadil šiestu pozíciu na zozname najvyšších budov na svete. Má 104 poschodí, z toho 70 kancelárskych podlaží. Dokončený v roku 2014, bol obrom postavený ako funkčná budova na pripomienku útokov z 11. septembra 2001 a bola pomenovaná po Severnej veži pôvodného Svetového obchodného centra. Budova bola známa svojim využívaním obnoviteľnej energie vrátane opätovného využitia dažďovej vody. Veľmi realistický dojem z tohto pozoruhodného mrakodrapu môžete získať v ďalšom videu.

Budúce plány architektov a mesta New York zahŕňajú výstavbu piatich kancelárskych veží, ktoré by mali viesť k spoločnému zloženiu s One World Trade Center. Časť z nich bude Národný pamätník a múzeum 11. septembra.

 Najlepšie ešte príde ..........

Jedno svetové obchodné centrum New York futuristická architektúra

Finančné centrum CTF v Číne je len o 11 metrov menej ako World Trade Center v New Yorku

CTF finančné centrum v čínskej architektúre zameranej na budúcnosť



 

2. Finančné centrum CTF, Čína - 530 m

Finančné centrum CTF (Guangzhou Chow Tai Fook finančné centrum, tiež nazývané East Tower)  je najnovšou budovou, ktorá je dôkazom budúce orientovanej architektúry v Číne a tiež na celom svete. Nachádza sa v južnom čínskom meste Guangzhou, je to pozoruhodný mrakodrap, novo pridaný do tohto zoznamu najvyšších budov na svete. Bolo dokončené v októbri 2016. K dispozícii je jeden z najrýchlejších výťahov na svete, s rýchlosťou až 44,7 mph. Celkovo je 111 poschodí. V budove sa nachádza nákupné centrum s vyznačenými parkovacími miestami 1705 áut. Čínsky mrakodrap sídli v mnohých kanceláriách. Na najvyššom šestnástich poschodiach je hotel s celkom 251 izbami, ktoré ešte nie sú otvorené.

 Obrovská konkurencia v architektúre a dizajne

Architektúra a dizajn Čína CTF finančné centrum

 

 Nádherný panoramatický obraz hlavného mesta Taiwanu s nápadným mrakodrapom Tapei 101

Tapei 101 skyscraper panoramatický obrázok hlavného mesta Taiwanu

3. Tapei 101, Taiwan - 1667 stôp

101-násobné Tapei Financinal Center (alebo jednoducho nazývané Tapei 101) sa nachádza v rovnakom meste Taipei, hlavnom meste Taiwanu. Do roku 2006 to bolo najvyššie mrakodrap na svete, ale teraz konkurencia vytvorila ďalšie vynikajúce futuristické architektonické štruktúry, ktoré sme vám už predstavili. Avšak Tapei 101 s výškou 527 m je stále závideniahodná, sotva môžeme spomenúť, ako pozoruhodná je budova. Jeho impozantný tvar je úžasný na celom panorámu mesta a dokonca veže ďaleko za panorámou mesta.

Mrakodrap Tapei 101 priťahuje oči z diaľky

Tapei 101 mrakodrap panoramatický obrázok kapitál Tchaj-wan (2)

 Najvyššia budova v Taipei má jedinečný modro-zelený sklenený záclonový odtieň a je pútavý deň a noc. Budova bola navrhnutá C.Y. Leeom & Partneri a spoločný podnik KTRT navrhnutý a postavený a je flexibilný a odolný proti zemetraseniam a tajfún. Zvláštnu budovu získala aj vysoká cena Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Je to príklad postmodernej architektúry.

 Architektúra, ktorá patrí viac do budúcnosti

Architektúra budúcnosti Šanghaj Svetové finančné centrum

4. Šanghajské svetové finančné centrum, Čína - 492 m

Teraz prichádzame do ďalšieho ázijského zázraku - Svetového finančného centra v Šanghaji! Nemali by ste byť prekvapení, že najvyššie budovy na svete sú postavené na Ďalekom východe. Európa už dávno stratila konkurenciu s týmito krajinami. Iba Šanghaj má veľa mrakodrapov a dve z nich sú na prestížnom zozname najvyšších budov na svete - Šanghajská veža (632m vysoká) a Šanghajské svetové finančné centrum (492m). Svetové finančné centrum v Šanghaji, ktoré bolo dokončené v roku 2008, je symbolom najmodernejšej architektúry. Nachádza sa v štvrti Pudong v Šanghaji, kde sa nachádzajú mrakodrapy. Nachádza sa tu medzinárodné finančné a obchodné centrum mesta. Konštrukcia Svetového finančného centra v Šanghaji bola navrhnutá tak, aby demonštrovala finančnú silu Číny a predstavila ju svetu. Ale zostáva dokonalým príkladom postmodernej architektúry.

Vysoká estetika, ergonómia a šetrnosť k životnému prostrediu v jednom

Svetové finančné centrum v Šanghaji

Šanghajské svetové finančné centrum má 101 poschodí a ponúka hotelové izby, kancelárie, konferenčné miestnosti, observatórium a nákupné centrá. Základňa budovy do výšky 24 m je pokrytá surovou žulou. Okrem vysoko estetického dôvodu existujú aj také čisto praktické - takže celá stavba je stabilná a veža je chránená pred zemetraseniami. Hlavné telo je obložené sklenenou oponou, ktorá odráža oblohu a zvyšuje efekt WOW budovy a jej architektúru. Šanghajský mrakodrap má pozoruhodnú vlastnosť, je to 50 m široký portál, ktorý sa nachádza v najvyšších poschodiach. Koncept je znížiť obrovské zaťaženie na vrchole budovy v silnom vetre. Vzhľadom na tento unikátny tvar sa tento mrakodrap stále nazýva "otvárač na fľaše" s množstvom humoru. Jeho dizajn a konštrukcia fascinujú miestnych obyvateľov a návštevníkov každý deň.

 Mrakodrap v Hongkongu tiež v noci trblietá namodralým

Hongkong v noci

  1. Medzinárodné obchodné centrum, Hongkong - 484 m

Hongkongské medzinárodné obchodné centrum je dnes posledným mrakodrapom. Je vysoká 484 metrov, má 108 poschodí a bola dokončená v roku 2010. Veža bola navrhnutá podľa návrhov kancelárií Kohn Pedersen Fox a Wong Ouyang postavený. Štruktúra má dokonalý štvorhranný plán, elegantne strieľa a je doplnená plochou strechou. Jeho fasáda priťahuje pozornosť každého v Hongkongu, pretože je úplne pokrytá modravým tienistým sklom. Na spodných poschodiach budovy je priestranné parkovisko, super moderné nákupné centrum a množstvo kancelárií. Sky 100 je pozorovacia paluba umiestnená na 100. poschodí. Na najvyšších 15 poschodiach je Ritz-Carlton Hotel Hong Kong. So svojimi 83 výťahmi umožňuje mrakodrap jednoduchú dopravu pre hostí, ktorí radi navštívia najvyšší bazén na svete a pijú svoje nápoje v neďalekom bare.

Znie to pre vás príliš futuristické? Ale je to moderná realita, ktorá sa stala možná vďaka budúce orientovanej, dômyselnej architektúre.

 Pohľad na centrum mesta Hong Kongu

Architektúra City Centre v Hong Kongu

Hong Kong

 

 Na dolných poschodiach je parkovisko, nákupné centrum a početné kancelárie.

Moderná architektúra v Hongkongu

Hong Kong mrakodrapy architektúry

Architektúra Hongkong v noci

 

Architektúra na Ďalekom východe rozdeľuje rozmery a ponúka rozsiahle vízie

Finančné centrum CTF Čína Budúcnosť architektúry

 Finančné a obchodné centrum Šanghaja zhora

Svetové finančné centrum v Šanghaji

Impozantný mrakodrap v Šanghaji

Shanghai World Financial Center moderná architektúra

New York - mesto, ktoré nikdy nespí ......

New York Jedno svetové obchodné centrum impozantné architektúry

 

New York Jedno svetové obchodné centrum impozantné architektúry

New York Architektúra svetového obchodu

Tapei 101 pri západe slnka

Tapei 101 architektúra Taiwan

 Výrazným symbolom Taipei je jeho vysoký mrakodrap

Tapei 101 Moderná architektúra Tchaj-wan