Rybie diéta: klady a zápory

Výhody a nevýhody rybích diét

 

Radi chcete jesť ryby? Určite viete, že táto preferencia môže byť základom pre zdravú stratu hmotnosti. Ryby vám umožnia vychutnať širokú škálu potravín, jesť menej kalórií a necítite žiadne chute alebo nedostatok dôležitých látok.

Zdravá strata hmotnosti rybími pokrmmi

rybie diéta zeleninový šalát zdravé stravovanie

Je to už veľmi zdravé, ak na chvíľu nahradíte červené mäso. Takže výrazne znížite kalórie vo svojom menu a namiesto nasýtených nenasýtených kyselín jesť. Už táto zmena stravy môže byť opísaná ako druh výživy rýb a určite vedie k zníženiu telesnej hmotnosti.

Rôzne druhy rýb a zdravé kombinácie s týmito druhmi

ryby diéta zdravé chudnutie zdravej výživy
Hlavnou výhodou rybích diét je, že vám dáva priestor pre veľmi rozmanité menu. Je to spôsobené rôznorodosťou rýb a tiež mnohými receptami.

Mastné a chudé druhy rýb pre vašu strave

ryby diéta rôznych druhov zdravých potravín

Existujú tri typické druhy rýb, ktoré by sme radi poukázali v súvislosti s výživou rýb. Toto sú makrela, losos a tuniak. Spoločne majú prakticky všetky zdravé zložky, ktoré potrebujete.

Ryby a mliečne výrobky

ryby diéta mliečne výrobky zdravé stravovaniemakrela

Makrela predstavuje druhy rýb, ktoré vám dodávajú veľké množstvo esenciálnych mastných kyselín. Má vysoké percento bielkovín, dáva vám veľa energie a je plná. Ich príprava je jednoduchá, pretože makrela obsahuje veľa tuku, ale ťažko potrebuje korenie. Zodpovedajúce recepty sú na mriežke alebo v rúre. Pridajte citrón pre väčšiu chuť.

losos

Losos je typický nízkotučný druh rýb, ktorý je zdravý kvôli množstvu vitamínov, ktoré obsahuje. Nevýhodou je vysoká cena, ale táto ryba má intenzívnu chuť, takže nepotrebujete veľké množstvo. Tieto a iné podobné nízkotučné a jemné druhy rýb sa dobre darujú polievkami.

Losos - typický nízkotučný a veľmi zdravý druh rýb

ryby diéta losos avokádo zdravé stravovanie

tona

Tuniak je typický druh ryby pre šaláty. Má veľa bielkovín a nízky obsah tuku, takže sa môže spotrebovať vo väčších množstvách.

Tip: Vytvorte tri zoznamy

Vytvorte tri zoznamy, z ktorých každý obsahuje produkty podobného druhu ako makrela, losos a tuniak. Zahrňte aj morské plody. Vyberte si dostatok receptov na čas stravovacieho plánu.

Trvanie rybej stravy

Rybia strava by mala trvať nie menej ako tri a nie viac ako týždeň. Čím dlhšie, tým silnejšie sa musí zamerať na mastné druhy rýb.

Rybie pokrmy sú veľmi zdravé aj pre tehotné ženy

ryby diétu tehotenský šalát zdravé stravovanie

Samozrejme, pri rybej diéte je potrebné venovať pozornosť množstvu porcií a možným kombináciám rýb s inými potravinami. Najlepšie je, aby sa vaše porcie rozložili po celý deň v štyroch až šiestich jedlách. Spojte so zeleninou a množstvom bielkovín. Nemôžete jesť viac ako 600 gramov tukov s nízkym obsahom tuku a 400 mastných rýb denne.

Môžete kombinovať približne štvrtinu potravín so zemiakmi alebo celozrnnou ryžou. Vyvarujte sa chleba a cestovín, ako aj ovocie bohaté na cukor. Občerstvenie by sa malo opäť skladať zo zeleniny a bielkovín.

Vo všeobecnosti by ste mali znížiť svoj obvyklý počet kalórií o približne 40%.

Porcie a kombinácie s rybími diétami

Rybie diéta pripravuje rybie pokrmy zdravé jedlo

Ryby sa pripravujú v mnohých kultúrach a väčšina receptov je zdravá, s výnimkou prípadov, keď sa vyprážajú. Snažte sa o zmenu a tiež variť exotické používať viac korenín. Rybie pokrmy majú tiež mnoho pozitívnych vlastností a je to dobrá príležitosť na to, aby ste v praxi viac vyskúšali.

Avšak v prípade citlivého žalúdka sa uistite, že ho zbytočne nedráždite s koreninovými rybami. Ak máte takéto sťažnosti, použite prísady, o ktorých už viete.

Voda: Pite vodu, pretože všetky rybie pokrmy prirodzene obsahujú veľa soli. Zlepšuje tiež účinok.

Experimentujte s prípravkom, ale nikdy sa nemusíte!

rybie diéty losos filé zdravé stravovanie

Ryby sú skutočne zdravý produkt, ale intenzívne účinky ich zložiek môžu spôsobiť niektorým ľuďom nezdravé vedľajšie účinky. Preto ponúkame prehľad výhod a nevýhod intenzívnej stravy s rybami.

Výhody rybích diét

Pri rybej diéte jasne zvyšujete šance na zníženie telesnej hmotnosti. V ponuke rýb je niekoľko kalórií a zároveň veľa zdravých minerálov, esenciálnych mastných kyselín a ďalších mikroelementov, ktoré podporujú vaše zdravie a vitalitu.

Jesť ryby pravidelne čistí vaše telo toxínov, takže vaša pokožka a vlasy sú krásnejšie.

Ryby sa plnia, takže sa nebudete cítiť hladní.

Pre milovníkov rýb všetko znie bezpochyby bez problémov!

rybie diéty lososový šalát zdravé stravovanie

Morské plody sú súčasťou stravy

ryby diéta morské plody šalát zdravé stravovanie

Nevýhody stravy s rybami:

Ak sa vám nepáči ryby, potom sa takáto strava stane čistým mučením. Takéto menu je pomerne drahé. Problémy s obličkami sa môžu prehĺbiť so zvýšenou spotrebou rýb a mali by ste otestovať, či nemusíte mať alergiu na morské produkty. Toto sa môže prejaviť iba u niektorých ľudí s vyššou spotrebou.

Ak máte problémy s obličkami, vyhýbajte sa rybám

ryby diéty stredozemskej kuchyne zdravé potraviny

Kontrolný zoznam najdôležitejších tipov:

V rybej strave by ste mali dodržiavať nasledujúce pravidlá:

  • Jedzte iba ryby s nízkym obsahom tuku.
  • Iba tieto metódy prípravy sú vhodné: varenie, pečenie a na paru;
  • Použite čo najmenšiu soľ.
  • Namiesto toho použite viac citrónu: toto rozvíja lahodnú prírodnú chuť a prirodzenú chuť morských plodov.
  • Kombinujte rôzne druhy rýb vo vašom menu.
  • Máte hlavne zeleninu a bielkovinu (ale žiadne mäso!),
  • Znížte kalórie o 40%;
  • Až štvrtina jedál môže byť sprevádzaná ryžou alebo zeleninou.
  • Strava by sa nemala opakovať viac ako raz za mesiac.

Mali by ste to venovať pozornosť rybej diéte 

ryby diéta zdravá výživa rybie pokrmy

výsledok

Ak budete dodržiavať všetky tieto pravidlá pri vytváraní plánu stravovania, dosiahnete veľa výhod pre vaše zdravie. Počas prvých pár dní môžete stratiť iba 2 až 3 kg. Zároveň sa oslobodíte od mnohých toxínov. Okrem toho máte dostatok energie na cvičenie a cvičenie. Tým, že sa zdržíte cukru a chleba, máte menej týchto hladín.

Takže nakoniec nastavíte svoje telo na zdravší diétny plán a to môže byť začiatok trvalého stravovania. Rybacia strava sa môže opakovať každých päť alebo šesť týždňov v závislosti od toho, či je kratšia alebo dlhšia.

Prajeme vám dobrú chuť a dobrý úspech vašej snovosti!

Ryby diéta brokolica príloha zdravé jedloRyby diétne ryby so špenátom zdravej výživy