O projekte Ocean Cleanup a plastickom odpadovom náramku

Znečistenie svetového oceánu je obrovským problémom nielen pre vodné živočíchy, ale aj pre nás ľudí.

Vedeli by ste, že v oceánoch a moriach sa distribuuje iba 100 až 150 miliónov ton plastového odpadu?

Vedeli ste, že toto množstvo odpadu sa každoročne zvyšuje o ďalších 8 miliónov ton plastového odpadu? A tiež, že podľa Organizácie Spojených národov sa produkuje viac ako 225 miliónov ton ročne?

Plastové vrecká a plastové fľaše sa v prírode môžu rozkladať len veľmi pomaly a časť z nich vstúpi do tela mnohých vodných živočíchov a vtákov. Týmto spôsobom sa môžu dostať aj do ľudského organizmu a nie je potrebné spomenúť, ako škodlivý je plastový odpad v moriach pre nás všetkých. UV žiarenie a slanej vody uvoľňujú veľa toxických látok, ktorých následky a dôsledky nie je ešte vyjadrené.

Čím viac ľudí vie o myšlienke projektu Čistenie oceánov, tým rýchlejšie sa môže realizácia realizovať

Očistení odpadu z ocele v plazmovom plastu plastimüll

Vedci pracujú na mnohých konceptoch a stratégiách na riešenie problému s plastovým odpadom. Je to vždy otázka nákladov, čo spôsobuje neúspech niektorých projektov. Našťastie existuje množstvo osobností, ktoré sa zaoberajú otázkami životného prostredia a angažujú sa v charite.

Po týchto desivých skutočnostiach chceme hovoriť o niečom inom inovatívnom a zmysluplnom, ktorý by nakoniec vyčistil oceány.

V niektorých moriach existuje viac plastového odpadu ako ryby

Očistené oceľové plastové odpadky v morských oceánoch bez plastovej skládkyMyšlienka

Jednoduchý a veľmi efektívny nápad pochádza od 21-ročného študenta Boyana Slata, ktorý sa teší potápaniu dovolenky v Grécku. Najmä pri potápaní si všimne, že vidí viac plastového odpadu pod vodou ako plávajúce ryby. Neskôr mladý Holanďan založil svoj projekt "Ocean Cleanup" a na začiatku získal podporu viac ako 100 výskumníkov, spolužiakov a dobrovoľníkov. V súčasnej dobe (jeden rok po tom, čo sa projekt už zvrtne), má Boyan radosť, že má viac ako 40 000 prispievateľov, ktorí doposiaľ pomohli financovať projekt vo výške 2 milióny EUR.

Čistenie oceánov Plastový odpad v plastovej korytnačke

Príspevok v prospech akcie by tiež spočíval v zdieľaní nasledujúcich informácií a videí s priateľmi

Je lepšie nosiť šperky pre dobrú príčinu

Ocean Cleanup plastový odpad v morskej značkeMyšlienka naďalej rastie

Myšlienka bola prijatá do srdca hudobníka Pharrell Williams a s jeho pomocou je ešte viac propagovaná. To je tiež dôležitý bod, ktorý naša krajina potrebuje - prebudenie povedomia o prírode a starostlivosti, ktoré by malo čoraz viac ľudí cítiť.

Možno sa zaujímate, čo robiť s toľkými plastovými odpadmi? Otázkou všetkých otázok sa nachádza len niekoľko, ale našťastie správne odpovede, ktoré sú bohužiaľ opäť spojené s vysokými nákladmi.

Plastový odpad je recyklovaný a spracovaný niektorými ekologicky priaznivými a udržateľnými spoločnosťami ako šperky alebo odevy. Na stránke "OHYEAH" sa môžete dozvedieť viac o tejto propagácii a ponúkanom tovare.

Očistenie ocele plastový odpad v mori

V posledných mesiacoch prichádza k nám čoraz viac výrobcov, ktorí vítajú projekt oceánskeho čistenia a radi sa zúčastňujú. Napríklad 4ocean je názov, ktorý je okamžite spojený s náramkom vyrobeným zo 100% recyklovaných materiálov. (S.Video)

Príjmy z každého odevu alebo náramku prúdia do projektu Ocean Cleanup. Čistiaci systém navrhnutý mladým študentom bude v roku 2016 testovaný ako prototyp v Japonsku. Na rok 2020 sa plánuje konečná realizácia projektu. Ak chcete byť aktuálny, navštívte webovú stránku projektu!

Aj vy sa môžete zúčastniť projektu Cleanup. Každý hlas, každý Rovnako ako každý Eurocent je dôležitý. Osud krajiny je v našich rukách a každý si sám rozhodne, ako chce žiť.

Oceánové čistenie plastových odpadov v mori 4ocean

Ocean Cleanup plastový odpad v morskej značkeOceán vyčistiť plastový odpad v mori 4ocean2

Oceán vyčistiť plastový odpad v mori 4ocean3

Ocean Cleanup plastový odpad v morských oceánoch bez plastického krásneho náramku

Očistené odpadové odpady z odpadu v mori

Plastový odpad z čistenia oceánom v plastu morskej korytnačky

Oceán vyčistiť plastové odpadky v mori