Integrované domáce osvetlenie – inštalujte osvetlenie miestnosti

integrované domáce osvetlenie kuchyňa biely nábytok

Integrované osvetlenie doma - Inštalujte osvetlenie miestnosti správne

Chcete sa naučiť správne posúdiť potrebu svetla v miestnosti? Chcete určiť správnu výšku svietidla a pochopiť zostávajúce dôležité pravidlo osvetlenia? Tento článok je určený na poskytnutie cennej pomoci v tomto ohľade.

 Zdá sa, že naše domy kvitnú ako kvety, keď sa urobí správna voľba svetla. Tento úspech sa dá dosiahnuť zvlášť dobre prostredníctvom zabudovaného osvetlenia. Tieto typy svietidiel vám pomôžu navrhnúť jasnejšiu miestnosť oveľa lepšie ako iné svietidlá. To je jasne náš názor. To je dôvod, prečo sme tento článok venovali vstavanému svetlu.

Návrh svetla je veda aj umenie

Integrované stolové stoličky pre stolové kuchyne
Určte správny výkon!

Poznáte veľmi jednoduchý vzorec na zistenie použitého svetla v miestnosti? Teraz vám povieme (stále) jeden! Najskôr vypočítajte celkovú plochu miestnosti, ktorá sa má osvetliť. Potom by ste mali vynásobiť výsledok 15. Teraz máte celý prívod osvetlenia miestnosti.

Teraz malý úloha: ak je vaša izba 5 x 6 metrov, potom je vnútorná plocha 30 metrov štvorcových! Teraz by ste mali vynásobiť 15 krát a dostanete približne 450 wattov!

Tvar osvetlenia

Vstavané svetlá so širokým uhlom sú najlepším riešením pre osvetlenie okolia. V niektorých prípadoch sa na ne musíte zamerať. Takže môžete získať lepšie svetlo v úzkych uhloch v prípade osvetlenia určitých oblastí.

Pomocou správneho tvaru svetla môžete zvýšiť účinnosť

Integrované domáce osvetlenie obývacia izba vankúš tabuľka obrázok

Určite správny počet svetiel

Už ste vypočítali počet wattov, ktoré potrebujete pre vašu izbu? Koľko žiaroviek chcete integrovať? Rozdelte použitú bavlnu o požadovaný počet svietidiel. Výsledok ukazuje, koľko wattov by mali žiarovky mať.

LED alebo halogénové svetlo

Obe riešenia môžu byť dobré, ale musia si byť vedomí ich rôznych úspechov. Ekvivalent 5 W LED je 40 W halogénové svetlo. Zvyčajne je na obale uvedený údaj.

Rozložte svetlá priamo v miestnosti

Nielen počet svietidiel a ich kapacita, ale aj správne rozmiestnenie v miestnosti sú nevyhnutné. Potom máte ten najlepší účinok.

Samozrejme, sú to len všeobecné pokyny a musíte to urobiť bez nejakej, ak má miestnosť iný tvar.

Je dôležité, aby ste dosiahli harmonickú atmosféru. Už sa budete cítiť, kde by ste mali odstrániť alebo pridať jeden alebo lampu.

Jedným metrom by mala byť vzdialenosť medzi svietidlami a tiež medzi nimi a okrajom stropu

Integrovaný osvetlenie domovej spálne postelePripevnenie ďalších konštrukcií

Ak nechcete žiť v podkroví, s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete môcť pripevniť svetlá bez rizika výstavby. V tomto prípade musíte nastaviť zavesenú konštrukciu na integráciu svetiel tam. Takéto riešenie možno vidieť v nižšie uvedenej miestnosti.

Regulujte silu svetla

Použite moderné prísady na reguláciu intenzity svetla. Takže by ste nestrácali zbytočnú energiu a tiež by ste mohli upravovať svetlo nálady a príležitosti. V dôsledku toho budú žiarovky trvať dlhšie.

Odpojte svetlá podľa zón
Môžete tiež mať niekoľko staníc, z ktorých zapnete svetlá. Takže nie vždy musíte zapnúť všetky svetlá súčasne.

Nechceš osvetliť svoje umelecké diela pomocou kardanového svetla?

Integrované domáce osvetlenie vstavané krb obývacia izba

Vyberte hľadisko

Bude to krásny ohnisko v miestnosti. Môžete experimentovať so svetlom, kým nebudete mať ten najlepší účinok. Kardanové svetlá majú potrebnú flexibilitu, pretože môžu byť skrútené, ohnuté a pokrčené.

Rovnaký druh svetiel je tiež veľmi vhodný pre určité obehové oblasti. Počas inštalácie môžete sedieť na stoličke. Takže môžete vidieť, ak ste dosiahli optimálny svetelný tok. Vaše rameno a hlava by nemali blokovať lúče svetla.

To, že osvetlenie v kúpeľni je naozaj účinné, môže byť veľmi náročná úloha

Integrované osvetlenie v kúpeľni v domácom umývadle

Zmiešajte svetlá v kúpeľni

Zvyčajne môžete dosiahnuť najlepšie výsledky pomocou svetla rôznych typov.

Svetlá miestnosti fungujú najlepšie v sanitárnych priestoroch. Dve silné svetlá by mali byť inštalované v blízkosti okna. Kontaktné oblasti týchto dvoch by sa mali nevyhnutne prekrývať.

Potrebujete v kúpeľňových lampách odolné voči vlhkosti. Takže vyhnite sa nepríjemným nehodám v kúpeľni.

Používajte svetlá vo vonkajšom priestore, ktoré sú určené pre vlhké oblasti

integrované osvetlenie doma exteriérový minimalistický

Pretože na verandách a terasách už môže byť mokré. Pretože tieto môžu byť vystavené dažďu, snehu a hmle a potom potrebujete vašu bezpečnosť.

Chcete urobiť svoj dom jasnejším? Chceli by ste, aby váš byt bol zaplavený svetlom? Potom skutočne vážne plánujete osvetlenie svetiel. Konštruktívne premýšľajte a dozviete sa o najnovších novinkách na trhu.

Prajeme Vám veľa zábavy!

 Integrované osvetlenie v domácej kanceláriiIntegrovaná kancelárska kožená domáca kancelária

Tmavé prostredie v kúpeľni

Integrované domáce osvetlenie vstavané stropné kúpeľneRustikálna kuchyňa - drevený nábytok, kombinované závesné lampy a stropné osvetlenie  Integrované domáce osvetlenie kuchynské drevo rustikálne