צמחי צל עבור טרסות שאינן שטופות שמש: אילו צמחים לשגשג הכי טוב שם?

גוונים של צל

עיצוב מרפסת עם צמחי צל: מתי ואיך זה עובד?

לפני שתתחיל עם העיצוב של המרפסת שלך, ברוב המקרים אתה לא תמיד יש את התנאים האידיאליים עבור כל המושגים שאתה רוצה. המכשולים העיקריים להתפתחות משאלותיו של האדם הם, ראשית, חוסר מקום, ושנית, חוסר אור השמש.

אפילו בנסיבות אלה, אחד רוצה כל כך הרבה כדי להיות מסוגל ליצור מן המרפסת הקטנה שלה נווה מדבר ירוק. קח אומץ, לא הכל אבוד כאן! ניתן גם להגדיר את המרפסת המוצלת. בשביל זה לעבוד, אתה צריך צמחים מתאימים. ניתן גם להשיג בדיוק את האפקט הרצוי בצל.

צמחי צל לייפות את המרפסת מוארת במעומעם

גני צלילה
צללי הצמחים - הקליבי הוא צמח יפהפה

צללי צמחים

מתי בדיוק אתה צריך צמחים כמו הצל?

ישנן נסיבות רבות שבהן אתה משתמש צמחי צל צריך לבחור עבור עיצוב המרפסת שלך. לדוגמה, אם המרפסת כולה שלך מוצלת ולא מקבל אור ישיר או אור שמש במשך פחות משעה ביום.

הצמחים אוהבי צל יש גם פרחים יפים

צל צמחים אנתוריום מרפסת בצורת רעיונותצמחי צל אתה צריך גם בחצרים גדולים. לפעמים השמש אינה מסוגלת להגיע לכל פינות על טרסות רחבות יותר. אז אתה צריך כמה צמחים לצמחים לאהוב צל שוב.

מגוון של צמחי צל

אם אתה עצוב שאתה רק עם צמחי צל "שביעות רצון", אז אתה כנראה לא יודע את המגוון של אלה. יש הרבה מינים שונים ואנחנו טוענים - יש משהו לכל טעם. יש כאלה עם עלים גדולים, יש אחרים שמראים פרחים גדולים, ואחרון אחרון חביב, יש גם טיפוס צללים וצמחים תלויים.

הצמחים אוהבי צל להראות מגוון רב פנים של עלים, פרחים וצבעים

גוון צללית אפריקאית סגול

רמת החושך

בכלל לא צמחי צל זה שהם יכולים לסבול את החושך המוחלט. יש דרגות שונות. עבור מינים רבים, אתה צריך לספק תאורה פנימית מלאכותית כך הצמחים יכולים לשרוד.

מינים שמרגישים נוח באור עקיף

נתחיל עם המינים הנפוצים ביותר שיכולים לתבל את העיצוב הפטיו שלך באור עקיף. אלה הם Spathiphyllum, Gardenia, אפריקאי ויולט (Saintpaulia), Vriesea, פלמינגו פרח (Anthurium), קליביאן (קליביה).

פרח פלמינגו

צללים

גרדניה

צל צלחות

מעבר גארדן

עיצוב גינון חוצה צללים מרפסת

Klivie

צל צמחים klivie פורח יפה טרסה

Spathiphyllum

צל צמחים בצורת מרפסת רעיונות

סיגליות אפריקניות

צל צלחות מרפסת צורה אפריקני סגול

vriesea

צל צמחים vriesea מרפסת מסגרת

צמחים יפה עבור פינות כהה

פינות כהה של עיצוב המרפסת לא יכול להיות רק מואר עם צבע ואורות. ישנם גם מספר צמחים נוצצים כי לשגשג היטב בלי הרבה גישה לאור. הם לא רק מתאים מאוד על המרפסת. אגב, יש לדבר על כמה צמחים יפים אוהבי צל. אלה הם למשל שלושה תלתלים (Tradescantia), תפוזים זהובים (Aucuba), Fittonia, Aglaonema, שרך maidenhair (Adiantum). רבים מן המינים האלה מסוגלים לשרוד רק תחת אור מלאכותי.

שולמית

עיצוב טרסה נקבה פרן פרן צללי מרפסת

Fittonia

מרפסת עיצוב צלליות צמחים fittonia

tradescantia

צלליות שלושה צללים של פרחים של שלושה צבעים

תפוזי זהב

צלליות זהב תפוזים תפוזים

Aglaonema

מרפסת עיצוב צמחים צל גוון חוט

עצי דקל, שיחים וצמחים גדולים יותר

עצי דקל, שיחים ועוד מיני צמחים גדולים יותר מתאימים גם עיצוב המרפסת. בעת בחירת אלה אתה צריך קודם לשים לב מיוחדת לעלים. ככל שהם כהים יותר, כך הם יכולים לעמוד בצל. בהתאם לגודל של המרפסת שלך, צמחים כאלה עשויים להיות הפתרון האידיאלי עבור העיצוב. הם מבטיחים נוכחות חזקה לשמש לוכדי עיניים מרגש. כמה מן המינים הנפוצים ביותר הם עץ הדרקון (dracaena), עלים חלון (monstera), פיקוס, rhapis.

עלי חלון

עיצוב חלונות Windows משאיר רעיונות צל

עץ דרקון

מרפסת עיצוב דרקון עץ צל אוהבי הצמחים

פיקוס

מרפסת עיצוב מוצל מרפסת פיקוס

Rhapis

מרפסת עיצוב פנים מרפסת לקשט צללים

צמחים תלויים

לא משנה כמה גדול או קטן הפטיו שלך הוא, יש בהחלט הרבה מקום לתליית צמחים. הם יכולים להיות בשילוב נהדר עם אחרים. צמחים תלויים ליצור סצנות ירוקות נהדרות. בחר לדוגמה Philodendrons (Philodendron), Scindapsus, Syngonium. רוב הווריאציות אינן תובעניות מאוד ודורשות אור קטן יחסית.

פילודנדרון

מרפסת עיצוב רעיונות דקו צמחים צמח פילודנדרונים אוהבי צל

Syngonium

מרפסת עיצוב צמחים צמחים צל סינכרוניום flowerpot

Scindapsus

מרפסת עיצוב דקו רעיונות צל צמחים

שלב את הצמחים השונים, כך שהם גם לשמש רקע או מבטאים על עיצוב המרפסת.

לקשט את מרפסת מוצלת עם צמחים

צמחים צל כהה מרפסת צמחים מתאימים