סקירה של סוראליזם ואמנות סלבדור דאלי

סלבדור דאלי סוריאליזם אמן תולדות האמנות

סקירה של סוראליזם

 

הסוריאליזם הוא אחד הסגנונות החשובים ביותר במאה ה -20. הוא מבוסס על התזות הפסיכואנליטיות של זיגמונד פרויד. השפעה חשובה נוספת היא ההקשר המבולגן של התקופה הפוליטית. התנועה החלה בשנות ה -20, בפריז, צרפת.

זיגמונד פרויד והשפעתו על האמנות הסוריאליסטית 

הסוריאליזם-אמן-זיגמונד פרויד
כמבשר של האמנות הסוריאליסטית אפשר להסתכל על דאדאיזם. הפילוסופיה מאחורי הסגנון השני שאלות רבות של האמונות של אירופה העתיקה.

האמן סלבדור דאלי הוא הנציג הראשי של הסוריאליזם

סוריאליזם אמן

עוד על מקור הסוריאליזם

באוקטובר 1924 נחתם מניפסט של סוריאליזם. תאריך זה הוא גם נלקח כמו ההתחלה הרשמית של סגנון זה. המניפסט נוצר על ידי אנדרה ברטון. הוא חיפש צורה חדשה של ביטוי אמנותי. הוא צריך לייצג טוב יותר את הדחף הרגשי של העם. האמנות צריכה לבוא במגע עם הגיוני, לא רציונלי ומתון.

המניפסט של אנדרה ברטון

יצירות אמנות של סלבדור דאלי ואמנות סוריאליסטיתהאמנות נתפסת על ידי תובנה אישית של המחברים, כמו גם איך הם יכולים לתפוס את הרגשות שלהם לדמיין אותם. אמן חייב להיות מודע לקיומה של המודע והתת-מודע. עליו להיות מודע לקיומה של ישותו הפנימית, לחלומותיו, לכוחו ולחולשותיו. הסוריאליזם קשור גם להתפוררות הערכים החברתיים הנוכחיים. זה קרה בעת ובעונה אחת עם החיפוש אחר משהו חדש. אנשים מחפשים חברה חדשה, ערכים חדשים וגישות.

יצירות אמנות מפורסמות של סלבדור דאלי

סוריאליזם אמן

בית הספר לאמנות של סוריאליזם

אמנות סוראליזם מתפשטת הן לציור והן לפיסול. היא ירשה הרבה מהשפה הרשמית של הדאדאיזם ורעיונותיה השתלטו במידה רבה על ידי סגנון המודרניזם.

וכך נולד הסוריאליזם ...

סוריאליזם האמן salvador dali בעבודה

מאפיינים המאפיינים את הסוריאליזם

אפשר להשוות את שיטות הציירים מסוריאליזם לאלה של הפסיכולוגים מהניתוח שלהם. אחד עוקב אחר הדחפים להתקרב אל התת-מודע. יתר על כן, אתה לחקור את הרצונות ואת מוסתר, אפילו את המחשבות פולשניות כי אתה לא יכול להיפטר.

שעוני ההתכה של דאלי

סוריאליזם האמן salvador dali artworks

במילים אחרות, הם רצו לשנות את החלומות, הרצונות, הכמיהות הטמונות עמוק ביותר בנשמתם באמנות. התמונות ויצירות אחרות שיוצאות ממנו אינן מציאותיות. הם נמלטו מן הבטון בכל הדרכים האפשריות. זהו גם אחד מצורות הביטוי האמנותי הנהנים מהחופש הגדול ביותר מכל הסגנונות האמנותיים.

יצירות שאינן מציאותיות

אמן אמנות סוריאליסטית

חופש מכל סגנונות האמנות

אמן אומנותי

בסוריאליזם, אחד עוקב אחר הדחפים להתקרב אל התת-מודע

האמן של סלבדור דאלי עובד

האמן הסוריאליסטי צריך להיות מודע לקיומה של המודע והתת-מודע

אמנות ואמנות סלבדור דאלי